Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B6 2.0 TDI BMP - Wysokie obroty ok 1100obr/min, czy to wypalanie DPF?

06 Mar 2013 07:40 9624 6
  • Poziom 21  
    Witam, podpowiedzcie mi proszę co może być powodem obrotów ok 1100obr/min w passacie 2.0 tdi bmp z 2007r. ??

W silniku brak błędów, temperatury chłodzenia, powietrza, paliwa prawidłowe, korekcje wtrysków ładne tj blisko zera.
    Po sprawdzeniu tego co napisałem obstawiłem że to procedura dopalania DPFa się uruchomiła, bo rozumiem że to tak się objawia?
    ale z kolei w Blokach mierzonych 075 , okienko trzecie bodajże, które wskazuje % zapełnienia pokazuje mi 0 %. Podpowiedzcie mi co może być przyczyną?? [/quote]
  • Texa PolandTexa Poland
  • Użytkownik usunął konto  
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 21  
    Nie, zgaszę silnik i obroty ok , ostatnio 3 tyg temu tak się stało i teraz znowu to samo, tak podejrzewam że to jest wypalanie dpfa ale tak jak już pisałem te 0 % zapełnienia jest w takim razie dziwne...
  • Poziom 21  
    A napięcie ładowania w porządku ?
  • Poziom 16  
    W tym aucie dopalanie można wymusić, ale tylko podczas jazdy.Sterownik na jałowym podnosi obroty jak np.nie ma sygnału z APP lub czujki temp.Ale wtedy wywala błędy a tu dziwna sprawa.
  • Poziom 21  
    Ładowanie ok, ale auto w poprzednim warsztacie miało wymieniony alternator rzekomo z powodu tych podwyższających się obrotów, ;lecz to nie pomogło.
  • Poziom 21  
    Możliwe że wentylator ze sterownikiem do wymiany.. Miałem taki przypadek pomogło.