Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei EchoLife HG520i - Dialog internet + tv - konfiguracja routera/modemu ADSL

06 Mar 2013 09:03 4413 22
  • Level 9  
    Witam, niejeden dzień spędziłem na szukaniu działającej konfiguracji internetu + IPTV w Dialogu by pozbyć się oryginalnego modemu z dialogu. Sieć jest pełna sprzecznych wersji a żenujący DIALOG też ma wszystkich w d... i podaje tylko podstawowe ustawienia (VPI i VCI co w żaden sposób nie wystarcza do konfiguracji net + IPTV). Metodą prób i błędów udało się - działa perfect! Chciałem podzielić się rozwiązaniem.

Na łączach Dialogu, potrzebny jest modem ADSL z Annex B, ustawienia poniżej.

Internet w trybie ADSL2+.

Huawei EchoLife HG520i - Dialog internet + tv - konfiguracja routera/modemu ADSL

Żeby mieć internet oraz IPTV router musi obsługiwać kilka PVC (permanent virtual circuit). Na PVC0 ustawiam internet (PPPoE - tryb routing), na PVC1 telewizję (tryb bridge).

A tu mam mapowanie - internet do portu (złącza) 1 i 4 routera oraz do WIFI a TV do portu 2 i 3.

Jeśli chodzi o tematy związane z QOS, mam ustawienia domyślne - na obu PVC jest UBR (unspecified bit rate z 0 czyli router przyjmie wartość defaultową).

• PLFONPLFON
  • Level 9  
    hej,
    Czy można ustawić to urządzenie do pracy w trybie Access Point?
    Tzn łącza ADSL/WAN WYŁĄCZONE, a 4 port LAN pracujące jako switch i WiFi ustawić jako AP?
    pozdrawiam, Pawel
  • PLFONPLFON
  • Level 39  
    Tak.
    Podłączasz APeki LAN-LAN, ustawiasz sieć tak samo jak w routerze przyznając APekowi inne IP (z puli routera - najlepiej na stałe przyznać MAC APeka w routerze) i wyłączasz w APeku DHCP. Sieć WiFi może byc identyczna jak w routerze (te sam SSID, szyfrowanie i hasło), ale inny kanał WiFi
  • Level 9  
    dziękuje - skonfigurowane, wyłączyłem DHCP i śmiga :-) wielkie dzięki pozdrawiam, paweł
  • Level 39  
    To zamknij wątek kłódką
  • Level 8  
    Witam.
    Posiadam takowy router i nie mam pojęcia jak skonfigurować wifi.
    sprawa wygląda dokładniej tak:
    jest 2 routery jeden z nich odbiera sygnał i przekazuje do tego drugiego(huawei) i niby wszystko gra internet na kompie hula aż miło a wifi jak nie było tak nie ma(widoczny jesz zasięg też tylko nie wczytuje stron).
    Wiem że to trochę skomplikowane ale jednak mam nadzieję że ktoś będzie wiedział jak to rozwiązać i mi pomóc.
    Pozdrawiam
  • Level 9  
    Routery połączone kablem czy bezprzewodowo ?
  • Level 9  
    Ja bym zrobił tak. Kabel do huawei wetknąć do portów 1-4 (nie portu WAN!). W pierwszym routerze ustawić mu w lan settings adres 10.0.0.138 i przydzielanie adresów od 10.0.0.1 do 10.0.0.137 (albo size client pool = 137 jeśli masz taka opcje).

Co do Huawei:

W Basic/Wan settings connection ustawic na connect manually, reszta nieważna.

W Basic/LAN settings IP address 10.0.0.139, mask 255.255.255.0

W Basic/DHCP ustawic DHCP-Relay, Remote DHCP server = 10.0.0.138, rezta nieważna.

W Basic/wireless lan – enable, ssid number na 1, ssid – tak samo jak router 1, broadcast yes, switch ssid on, authentication – algorytm taki sam jak masz w routerze 1, encryption tez, pre shared key – haslo jak w routerze 1.

To już powinno ruszyć. Jeśli staniesz blisko huawei, powinno się twoje urządzenie połączyć z huawei.

Nie jest to jedyny i jedynie słuszny sposów konfiguracji ale powinno działać. Ja mam podobnie zrobione tylko u mnie router 1 łączący się z dostawcą netu to huawei a router 2 jest dodatkowy.
  • Level 8  
    ja właśnie mam tak samo jak ty i nie dam rady zmienić adresu ip w tym pierwszym routerze
  • Level 9  
    Który się w końcu łączy z netem - huawei czy ten inny, który masz ? W pierwszym poście napisałeś, że ten inny łączy się z netem i przekazuje do huaweia. A teraz piszesz, że masz tak samo jak ja.

A ja mam - huawei łączy się z netem dialogu, linksys jest jako dodatkowy.
  • Level 8  
    a to przepraszam źle zinterpretowałem twoją wypowiedź. Jest tak jak na początku pisałem.
  • Level 9  
    Popraw mnie jeśli nie zrozumiałem dobrze ale masz:

1) nieznanej marki i modelu router nr 1 łączący się z internetem
    2) router huawei HG520i podłączony kablem do routera nr 1

W nieznanej marki routerze z pktu 1 nie wiesz jak zmienić IP. Czyli pytasz w wątku o routerze Huawei HG520i jak zmienić IP w twoim routerze nr 1 nieznanej marki i modelu ?
  • Level 8  
    piszę tylko o to aby ustawić wifi. reszta informacji się zgadza
  • Level 9  
    Gdzie chcesz ustawić to wifi ? W huaweiu czy w tym drugim bo nie jarzę kompletnie.
  • Level 8  
    huaweiu ma być wifi

Dodano po 3 [godziny] 34 [minuty]:

przy tej konfiguracji nie mogę ustawić adresu lan. może jest jakiś inny sposób?
  • Level 8  
    ja podam konfigurację tego pierwszego routera a ktoś by napisał jak mam skonfigurować huaweia. Podejmie się ktoś tego?
  • Level 9  
    Podaj tą konfigurację, zobaczymy.
  • Level 9  
    Nie wiem czy jestem w stanie Ci wytłumaczyć na czym polega twój problem ale w twoim przypadku to twój Windows nawiązuje połączenie Broadband (PPPoE) z dostawcą internetu a nie twoj router i tylko ten jeden komputer podłączony do tego routera ma wtedy dostęp do internetu o ile się nie mylę. I w takim ustawieniu inny komputer (np jak ktoś przyjdzie ze swoim laptopem) nie może już z twojego internetu korzystać o ile się nie mylę. Moje zdanie jest, że powinieneś to skonfigurować tak jak napisałem na początku tego tematu - tak żeby Huawei był twoim podstawowym routerem i on nawiązywał połączenie z dostawcą internetu. Ale jeśli się upierasz, że chcesz mieć tak jak masz, to spróbuj tak:

Huaweia podłącz kablem do routera 1. W Huaweiu ustaw:

1) W Basic/Wan settings connection ustawic na connect manually, reszta nieważna.

2) W Basic/LAN settings IP address - musisz zaznaczyć "adres uzyskaj automatycznie". Nie pamiętam jak i nie mam do tego teraz dostępu żeby sprawdzić. Kombinuj.

3) W Basic/DHCP ustawic DHCP-Relay, Remote DHCP server = 192.168.1.1, reszta nieważna.

4) W Basic/wireless lan – enable, ssid number na: 1, ssid: tak samo jak router 1, broadcast: yes, switch ssid: on, authentication: algorytm taki sam jak masz w routerze 1, encryption tez tak samo jak w routerze 1, pre shared key: haslo jak w routerze 1.

Jeśli nie działa to próbuj przepiąć kabel w huaweiu to innego z 4 dostępnych gniazd. Więcej pomysłów nie mam.
  • Level 8  
    niestety ta konfiguracja nie działa
  • Level 8  
    istnieje jeszcze jedna możliwość, a mianowicie, aby był tylko jeden router(huawei) tylko problem nadal tkwi w tym, że nie potrafię go skonfigurować. Jak by ktoś mógł mi napisać konfigurację to byłbym wdzięczny.
  • Level 7  
    Witam.
    Także jestem posiadaczem takiego routera. Chciałbym go skonfigurować, ale nie mam o tym zielonego pojęcia. Byłbym wdzięczny jeżeli by mi ktoś w tym pomógł. Wiem tylko że mój dostawca internetowy używa DHCP i mam do wpisania nazwę użytkownika i hasło. To by było na tyle mojej wiedzy.
    Pozdrawiam.