Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wybór tv 40" do 2500- moze Sharp LC40LE732E?

polakk 06 Mar 2013 09:11 1248 1
  • #1 06 Mar 2013 09:11
    polakk
    Poziom 18  

Od pewnego czasu zamierzam kupić nowy TV, czytałem sporo elektrodę, jeszcze więcej hdtv-forum, wstępnie zdecydowałem się na Samsunga 40ES6100, potem zacząłem rozważać model 6800 itd, ale wizyta w kilku sklepach sporo mnie rozczarowały jeżeli chodzi o ich jakość obrazu, w porównaniu z innymi telewizorami- niby 200 i 400Hz, rożne poprawiacze, ulepszacze, a obraz wcale nie taki ostry, kolory przeciętne, czerń miejscami mało czarna). Poza tym stwierdziłem ze aż tak bardzo nie zależy mi na perfekcyjnym działaniu funkcji smart, wystarczy podpiąć laptopa pod TV, tyle ze moja toshiba ma tylko wyjście D-Sub.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5x3,5m, będzie stał na dłuższym boku
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? póki co stać, choć przyszłościowo rozważam powieszenie
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okno i drzwi balkonowe od strony zachodniej, rolety w oknach
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 32" Sony Wega CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Podstawowe funkcje smart, audio line out, VGA In (D-Sub), LAN via RJ45
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC dekoder po hdmi, laptop po D-Sub, wieża stereo przez line out, modem upc po kablu
    10 .Jakie urządzenia? j.w.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 3-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba bez różnicy ale raczej PVA niż IPS
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? UPC HD
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
    16. Preferencje co do marki? Sharp, Toshiba
    17. Preferencje co do wielkości? 40 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? raczej tak, , ale podejrzewam ze będę oglądał 3d rzadko, chyba bez różnicy

W sklepie przy tym samym sygnale HD puszczonym na wszystkie telewizory moją uwagę przykul Sharp LC40LE732E.

Nie proszę o wybór za mnie TV, ale o jakieś opinię na temat tego sharpa, bądź jeszcze jakieś modele którym warto się przyjrzeć. Obecnie funkcje smart i 3d nie są dla mnie priorytetem, bardziej interesuje mnie jakość obrazu.

• #2 06 Mar 2013 10:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sharp ma zawsze tą zaletę że nie sztucznie podbijanego odświeżania.
    Do Twoich warunków nasłonecznienia to bardzo dobry pomysł.
    A skoro (i dobrze) Smart nie jest najważniejszy ( można go dokupić w postaci dongla z androidem ) to będzie bardzo dobry wybór.
    Pamiętaj tylko o kalibracji obrazu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME