Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant 186/3-5 - Spadające ciśnienie wody w układzie.

06 Mar 2013 10:53 4560 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam kocioł Vaillant 186/3-5 od 3 lat. Od kilku miesięcy coraz częściej muszę uzupełniać ilość wody w układzie, a od tygodnia codziennie. Sprawa wygląda następująco, pojawia się błąd F22, wskaźnik ciśnienia pokazuje zbyt niskie ciśnienie (0.3-0.5). Wystarczy dopuścić wody i piec zaczyna działać. Nie trzeba nic resetować, wyłączać pieca, po prostu samo dopuszczenie wody kasuje błąd.
    Dodam, że instalacja jest szczelna, nie zauważyłem żadnych wycieków. Oprócz tego kocioł działa poprawnie tzn. żadnych szumów, stuków itp.

Czy ktoś się orientuje w czym tkwi problem?
  • Poziom 36  
    Może być dużo przyczyn tej usterki, zakamieniony wymiennik, zapowietrzony kocioł, zapchane filtry.
  • Poziom 2  
    Czyli innymi słowy serwis i czyszczenie kotła powinny rozwiązać problem. Od razu mam pytanie czy samemu się brać za czyszczenie, jak nie to jakie są ceny takiej usługi?

Dodam jeszcze, że zauważyłem teraz wahania ciśnienia wody tzn. jak piec jest wyłączony jest niższe ciśnienie, a jak działa wzrasta. Wiem fizyka ale wskazówka zmienia położenie o 1/3 skali.
  • Poziom 36  
    Jeżeli nie będzie nic do wymiany, to pewnie koło 300-400 PLN.
  • Poziom 1  
    Sprawdź ciśnienie w naczyniu przeponowym dopompuj fachowo azotem lub tak zwyczajnie pompka do samochodu najlepiej zrób to we dwie osoby bo dość ciężko
    samemu się tam przytrzymuje (krótki element przyłączeniowy) a drugi niech ciśnie
    tak do 1,2 bara