Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony PS-T30 - Przeciwwaga od innego modelu i kłopot z wkładką

06 Mar 2013 11:25 2388 5
  • Poziom 9  
    Witam,

jakiś czas temu postanowiłem kupić sobie gramofon i udało mi się zdobyć powyższy model. Mam jednak z nim 2 problemy. Pierwszym jest przeciwwaga, tzn. po otworzeniu pudełka okazało się, że przeciwwaga jest luźna. Po obejrzeniu zdjęć w internecie zobaczyłem, że ta moja nie ma "pierścienia", a powinna. Wyszło, że mam przeciwwagę Technicsa i średnica ramienia jest zbyt mała. I tu jest moje pytanie, gdzie można kupić przeciwwagę do mojego modelu lub co można z tym zrobić?

Sony PS-T30 - Przeciwwaga od innego modelu i kłopot z wkładką moja

Sony PS-T30 - Przeciwwaga od innego modelu i kłopot z wkładką właściwa

Drugą sprawą jest, że nie zauważyłem, iż poprzedni właściciel przykleił podkładkę na górę wkładki, chyba w celu dociążenia. Czy to nie będzie przeszkadzało, bo nie mogę tego odkleić, a na razie nie chciałbym jej wymieniać. A może znacie coś co pomoże odkleić? :P

Wyszło moje zerowe doświadczenie w tej materii...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Z tą podkładką to przypuszczałem, że nie będzie problemu, ale wolałem się upewnić. Bardziej martwi mnie przeciwwaga, bo średnica otworu w tejże jest sporo większa niż średnica ramienia przez co jest między nimi spory luz i nie ma możliwości niczego ustawić. Byłbym wdzięczny za informację gdzie mogę taką przeciwwagę kupić, chyba że jest inny sposób rozwiązania problemu. :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    matek_puchatek napisał:
    Witam,

jakiś czas temu postanowiłem kupić sobie gramofon i udało mi się zdobyć powyższy model. Mam jednak z nim 2 problemy. Pierwszym jest przeciwwaga, tzn. po otworzeniu pudełka okazało się, że przeciwwaga jest luźna. Po obejrzeniu zdjęć w internecie zobaczyłem, że ta moja nie ma "pierścienia", a powinna. Wyszło, że mam przeciwwagę Technicsa i średnica ramienia jest zbyt mała. I tu jest moje pytanie, gdzie można kupić przeciwwagę do mojego modelu lub co można z tym zrobić?

Sony PS-T30 - Przeciwwaga od innego modelu i kłopot z wkładką moja

Sony PS-T30 - Przeciwwaga od innego modelu i kłopot z wkładką właściwa

Drugą sprawą jest, że nie zauważyłem, iż poprzedni właściciel przykleił podkładkę na górę wkładki, chyba w celu dociążenia. Czy to nie będzie przeszkadzało, bo nie mogę tego odkleić, a na razie nie chciałbym jej wymieniać. A może znacie coś co pomoże odkleić? :P

Wyszło moje zerowe doświadczenie w tej materii...

Oba problemy banalne.

Przeciwwaga - trzeba pogrubić końcówkę ramienia:
    Owiń końcówkę ramienia taśmą teflonową używaną do uszczelnień hydraulicznych, ilość zwojów taśmy można dobrać precyzyjnie tak, by dało sie ciasno nakręcic p-wagę na owinietą taśmą końcówke ramienia. Lub użyj innej taśmy, np izolacyjnej elektrycznej. Można też użyć cienkiej gotowej taśmy aluminiowej z klejem - do kupienia np. w OBI-m.

Headshell - kup nowy z dokręcanym odważnikiem:
    przeszukaj Allegro na hasło headshell.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany - kupiłem uszkodzony gramofon z obydwoma częściami.