Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hummer 1/5 - dobranie odpowiedniego nadajnika i zasilania

06 Mar 2013 11:59 1077 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Pisze na forum pierwszy raz przeglądałem i czytałem trochę i opinie są podzielone dlatego zdecydowałem się napisać i prosić o radę.
    Mianowicie wpadł w moje ręce Hummer w skali 1/5 naprawdę potężny i dlatego zdecydowałem się poprosić o radę bo warto było by uruchomić tego potwora , niestety autko bez nadajnika i pakietu. Z naklejek wynika że pracuje w paśmie 27MHz procesor na płytce ma nr RX6, czy można dopasować nadajnik to tego czegoś i jeszcze jedno pytanie może ktoś będzie wstanie powiedzieć czym go zasilić jaki pakiet powinien być 9V czy 12V
    Z góry dziękuje za porady.
  • Poziom 18  
    TX6 to bardzo popularny scalak , więc na 100% maszyna ruszy :D
    Co do zasilania to nie masz nic napisane w komorze baterii na jakie jest napięcie ?
    Wrzuć jedną fotkę spodu tego auta :idea:
  • Poziom 2  
    Dzięki
    Mario jaszcze jedno pytanie czy nadajnik dokupywać ze zwykłej zabawki czy taki z kwarcami , AM czy FM i próbować dopasować kwarce ?
    Dwu kanałową czy więcej bo autko wyposażone w światła . co do fotek próbowałem już wcześniej wrzucić ale coś mi nie wyszło może za duże były spróbuje je pomniejszyć i dodać . W komorze akumulatora nic nie jest napisane , dochodzą tam cztery przewody w jednej wtyczce i to mnie trochę myli bo wszystkie pakiety które widziałem miały wtyczki tylko z dwoma.
    https://obrazki.elektroda.pl/8427012300_1362634690.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/2691002200_1362634691.jpg
  • Poziom 18  
    Ciekawe ? 4 przewody ? 3 to jasna sprawa , ale 4 ? Wygląda na jakieś dziwne 2XTURBO !!!
    No , ale to typowy chinolek , więc nie wolno się niczemu dziwić :D

Co do nadajnika to nie może być nic z tego co opisałeś , zapomnij i jakiś kwarcach , to nie ten przedział :D
    Nadajnik może być totalnie prosty , ale na 27MHz i musi mieć SCALAK TX6 co już jest trudniejsze do zdobycia bo zwykłe auta-marketowce mają TX2 :!:

Scalak TX6 w nadajniku mają różne pojazdy specjalne tj. koparki , ładowarki , spychacze itp. , ale i tak ktoś musiał by tam zajrzeć abyś wiedział to na bank :!:
  • Poziom 2  
    Witam
    Tak dokładnie nie wiem czy to 2xturbo ale na pewno ma dwa silniki przednia i tylnia oś napędzana oddzielnie. Na pewno to Chinol bo nawet na nim jest napisane made In ……. Gdyby nie był takich rozmiarów i bardzo realistycznie wykonany to bym go nie próbował odpalać . Sprawdziłem silniki kręcą więc są Oki , powiedz mi czy jak bym chciał wymienić w nim całą elektronikę to do jednego odbiornika mogę podłączyć dwa regulatory silników , czy zastosować jeden większy regulator do dwóch silników napędzających obie osie, czy prościej będzie zrezygnować z napędu przedniego, z pewnością będzie także do wymiany Serwo i teraz też pytanie jakie , średnica koła to 21 cm więc pierwsze lepsze ciężko będzie miało doprowadzić do skrętu kół tego monstrum. Jak byś mógł poświęcić mi jeszcze trochę czasu i napisał jak dobrać takie Serwo i podpowiedział na wcześniejsze pytania był bym wdzięczny.
    Dziękuje Ci za poświęcony czas