Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka Stihl 020AV - Gaśnie silnik, brak mocy

gregbit 06 Mar 2013 12:01 6327 7
  • #1 06 Mar 2013 12:01
    gregbit
    Poziom 6  

Witam,

wczoraj ciąłem drewno wiekową już pilarką Stihl 020AV. Wszystko aż do ostatniej minuty szło bez problemów. Dzisiaj po odpaleniu na wolnym biegu i bez obciążenia pracowała bez zarzutu, jednak po przecięciu jednego w ok 2/3 średnicy średniej wielkości pniaka jakby traciła moc po czym finalnie gasła. Nic nie dawało gazowanie kiedy traciła obroty, tak jakby w ogóle nie reagowała. Po zgaśnięciu odpala znowu normalnie i tak sytuacja się powtarza jak opisałem.

Co to może być. Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź co i jak ewentualnie mogę wyregulować i gdzie szukać przyczyny problemów.

Serdecznie pozdrawiam
    Grzesiek

0 7
  • #2 06 Mar 2013 12:35
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 08 Mar 2013 02:28
    krocze
    Poziom 25  

Kolego, sprawdź ochronny filtr powietrza, czy nie jest zasypany trocinami drobnymi, dodatkowo sprawdź filtr w baku. Możesz jeszcze sprawdzić odpowietrznik baku. Jeżeli to nie pomoże, to tak jak pisał przedmówca.

0
  • #4 10 Mar 2013 13:03
    gregbit
    Poziom 6  

Dziękuję za pomoc. Wyczyściłem filtr powietrza i wymieniłem paliwko na świeże. Jeszcze raz zrobiłem na nowo mieszankę 1:50. Piłą odpaliła i pracuje prawidłowo. Zauważyłem że prawdopodobnie przyczyną była za bogata mieszaka - czy to możliwe że z powodu zbyt dużej proporcji oleju do benzyny piła mogła nie mieć mocy?

Jaka jest w ogóle trwałość takiej mieszanki paliwowej?
    Jeszcze jedno pytanie, ten odpowietrznik od baku jest w korku?
    Czy aby dobrać się do filtra paliwa trzeba rozkręcić bak?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

0
  • #5 10 Mar 2013 14:51
    rou123
    Poziom 14  

Witam.
    Filierek wyciągniesz przez otwór którym wlewa się mieszankę do zbiornika. A co do jakości mieszanki to mówi się aby paliwo nie było 2 miesiące w zbiorniku. Ale mogę się mylić.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 10 Mar 2013 16:19
    pawel19891125
    Poziom 2  

ponawiam pytanie odnośnie kolegi wyżej; czy zbyt bogata mieszanka może spowodować dławienie silnika ?

0
  • #7 10 Mar 2013 16:30
    rou123
    Poziom 14  

Witam.
    Moim nie bardzo doświadczonym rozumem myślę ze tak. Dany producent pił czy tez kos spalinowych, określa jaka jest prawidłowa norma mieszanki( w okresie dotarcia jest ona zwiększona). Zwiększona ilość oleju w benzynie jak najbardziej może odpowiadać za dławienie oraz spadek mocy danego silnika. Z reguły robi się mieszankę 1:50 na obecnych olejach. Ja np posiadam chińską piłę i robię 1:25 gdyż jej materiały konstrukcyjne są kiepskiej jakości i potrzebuje ona lepszego smarowania a także chłodzenia. Jeżeli zrobisz wysoka mieszankę to może być zwiększoną ilość nagaru na tłoku i świecy, gdyż wtedy świeca nie jest dokładnie wypalona i zalepia świecę. To tyle co do oleju w paliwie.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 10 Mar 2013 16:34
    pawel19891125
    Poziom 2  

dzięki za odpowiedz
    pozdrawiam

1
  Szukaj w 5mln produktów