Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mini Jack -> Din 5 co sie stanie jeśli.....

06 Mar 2013 12:16 1347 3
 • Level 2  
  Witam serdecznie wszyskich forumowiczów, od razy chcialbym zaznaczyć ze to nie jest próba uzyskania info o tym ja to połaczyc. Otóż jeszcze zanim zrobilem to tak jak trzeba, zrobiłem prowizoryczne polaczenie :D mianowicie zastosowalem kabel dwużyłowy i polaczylem kanal i mase do mini jack'a, z drugiej strony natomias rozdwoilem końcówki kabpi i wsadziłem odpowiednio do żeńskiego gniazga din 5 w wzmacniaczu (ws311d) kanal do 1,4 a mase do 3,5 i powiem tak..... `` bo tak działało ``. I tu moje pytanie. Jakie mogą byc skuti kakiegóż polaczenia ?? Zaznaczajac ze jakosc muzyki jest dość dobra, aczkolwiek nie jestem melomanem i nie jest to wymagająca muzyka klubowa (głównie potężne uderzenia niskich tonów ^^) - HardStyle 4 Ever :D
 • CCTV and Stationary Alarms specialist
  Niestety te "potezne udeczenia niskich tonów" nie pozostają obojętne na ortografię.

  Przepraszam, ale mógłbyś kolego dołożyć trochę staranności w pisaniu.
 • Level 2  
  Dziękuje serdecznie, następnym razem bardziej się postaram ;) aczkolwiek muszę napisac że korzystam z telefonu komórkowego jako urzadzenia do wypowiedzi na tym forum i czasem się coś przeoczy i pokręci :/ ale wracając do tematu, byłem dzisiaj w sklepie i zapodałem sobie adapterek din5 męski na mini jack żeński. Po podlaczeniu do wzmaka razem z kablem jack-jack męski jest bardzo cichy sygnał. Dopiero po podkręceniu mocy do jakichś 70 % było coś tam słychać ale bardzo cicho, w sumie moze byc cos tam pokrecone przy wejwciach, bo niedawno odebralem zmaka z naprawy od znajomego elektronika z serwisu gsm ponieważ odziedziczyłem go po lokatorach niesprawnego i coś bylo przy nim grzebane i na pierwwzy rzut oka działał alew dziwnie podpięty tak jak w pierszym wpisie to opisałem.
 • User under supervision
  Z pewnością kupiłeś 'adapterek' który działa w kierunku 5din -> jack, stąd ten cichy sygnał. Jeśli masz możliwość rozebrania to zamień piny 1 i 4 na 3 i 5 bodajże. Był już temat o przejściówkach 5din -> jack, wystarczy poszukać. Sama przejściówka to nie wszystko, ważny też jest kierunek transmisji.