Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światła do jazdy dziennej BMW E46 - przeróbka modułu świateł

pslosarz 06 Mar 2013 13:55 21711 17
    pslosarz
    Poziom 17  
    Witam. (Nie bardzo wiedziałem gdzie to zamieścić)

Przedstawię jak w prosty sposób, za pomocą jednego przekaźnika przerobić moduł świateł w bmw e46 przed liftem tak aby za światła do jazdy dziennej służyły halogeny seryjnie montowane w zderzaku.

Dzięki temu rozwiązaniu:
    -halogeny włączają się wraz z zapłonem
    -wyłączają się po zgaszeniu samochodu
    -wyłączają się po zaświeceniu świateł postojowych bądź mijania
    -podczas świecenia świateł mijania pełną tą samą funkcję co serynie czyli świateł przeciwmgielnych, załączanych lub wyłączanych za pomocą seryjnego przycisku świateł przeciwmgielnych przednich.

SPOSÓB PODŁĄCZENIA:
    Światła do jazdy dziennej BMW E46 - przeróbka modułu świateł Światła do jazdy dziennej BMW E46 - przeróbka modułu świateł

gdzie:
    1- + pojawiający się po przekręceniu stacyjki w pozycje II -zapłon
    2- masa potrzebna do cewki przekaźnika
    3- + pojawiający się po włączeniu świateł postojowych bądź mijania
    4- odejście na seryjny przekaźnik załączający halogeny
    5- + pojawiający się po włączeniu świateł przeciwmgielnych przednich (halogenów)

Ścieżkę pomiędzy punktami 4 i 5 należy przeciąć.
  • Relpol przekaźniki
    pslosarz
    Poziom 17  
    Szczerze mówiąc nie wiedziałem.
    Zawsze można zamiast oryginalnych halogenów zamontować podobne ledy do jazdy dziennej, bez dorabiania instalacji.
    cirrostrato
    Poziom 36  
    Zawsze mnie interesowało, po co tak kombinować, oszczędności(?) na paliwie zerowe a problemy techniczne i na drodze mogą być.....
    cefaloid
    Poziom 31  
    pslosarz napisał:
    Przedstawię jak w prosty sposób, za pomocą jednego przekaźnika przerobić moduł świateł w bmw e46 przed liftem tak aby za światła do jazdy dziennej służyły halogeny seryjnie montowane w zderzaku.

Przedstawię jak w prosty sposób za pomocą kilku kliknięć aktywować wbudowany, fabryczny moduł świateł dziennych w E46 po i przed liftem tak aby za światła do jazdy dziennej służyły światła drogowe świecące ze zmniejszoną mocą:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=73650
    pslosarz
    Poziom 17  
    cefaloid napisał:

Przedstawię jak w prosty sposób za pomocą kilku kliknięć aktywować wbudowany, fabryczny moduł świateł dziennych w E46 po i przed liftem tak aby za światła do jazdy dziennej służyły światła drogowe świecące ze zmniejszoną mocą:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=73650

Wszystko ładnie tylko rozwiązanie z linku ma jeden minus. Razem ze światłami postojowymi bądź mijania świecą nam się kierunkowskazy przednie.

Problem ten jednak udało mi się rozwiązać:
    Linia niebieska to miejsce przecięcia ścieżki.

Nie wywala nam również błędu przepalonej żarówki.
  • Relpol przekaźniki
    omegax1
    Poziom 2  
    odświeżam temat.
    pytanie do autora skąd wyjąłeś tą płytkę z bmw e46 ?
    i czy jak dolutuje tak kabelki to kierunki nie będą świeciły podczas jazdy na światłach dziennych (drogowe na 18% )
    pslosarz
    Poziom 17  
    omegax1 napisał:
    odświeżam temat.
    pytanie do autora skąd wyjąłeś tą płytkę z bmw e46 ?
    i czy jak dolutuje tak kabelki to kierunki nie będą świeciły podczas jazdy na światłach dziennych (drogowe na 18% )

Domniemam że skoro pytasz skąd wyjąłem tą "płytkę" to nie bardzo jesteś w temacie, więc ostrzegam robisz wszystko na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ :!:

Płytka to nic innego jak moduł starowania oświetleniem, znajduje się on a raczej jest częścią pokrętła włączania świateł.

TAK, takie właśnie dolutowanie kabelków eliminuje świecenie kierunkowskazów podczas świecenia świateł do jazdy dziennej :D
    omegax1
    Poziom 2  
    Dziękuje za odpowiedz.
    Tak z elektroniki jestem zielony bardziej mechanika.
    myślę że to dobre rozwiązanie ale można zawsze coś zepsuć.....
    wszystko działa jak należy dalej u ciebie/. ?
    ja jednak zdecydowałem się zakupić zewnętrzny moduł świateł długich do jazdy dziennej 30%
    pslosarz
    Poziom 17  
    U mnie działa wszystko jak należy.
    Jak nie chcesz grzebać w sterowniku to można go wymienić z LSZ na ALSZ z wersj po lifcie i wtedy wgrać zmodyfikowany soft.
    misiaka
    Poziom 1  
    witaj pslosarz mam pytanie na stronie elementów są zaznaczone cięcia a na stronie samych ścieżek brak niebieskich lini a widać jakby cięty druk był czy tam są cięcia czy nie?
    pslosarz
    Poziom 17  
    Ścieżki najwygodniej przeciąć od spodniej strony modułu, pomiędzy przejściem ścieżki ze strony elementów a punktem lutowniczym.
    Zamieszczam dokładniejsze zdj.
    Światła do jazdy dziennej BMW E46 - przeróbka modułu świateł Światła do jazdy dziennej BMW E46 - przeróbka modułu świateł

kkarol
    Poziom 11  
    wlasnie wykonalem u siebie taka przerobke - wszystko dziala tak jak trzeba , kierunki sie nie swiecą :)
    pozdrawiam
    snooppablo
    Poziom 9  
    Czy ktoś jeszcze to przerabiał? Mam zamiar to zrobić ale czy to nie uszkodzi modułu?
    lukado1
    Poziom 20  
    A to tak można zrobić światła do jazdy dziennej z każdej lampki, co z przodu auta jest?
    thomas7_
    Poziom 2  
    Potwierdzam - Zrobiłem i działa. Dzięki.

Ale zrobiłem sposobem z drugich zdjęć co jest 4. Zacząłem robić sposób co jest na początku topiku (2 zdjęcia) i niestety przednie kierunki znikły całkiem. Myślałem że te sposoby są identyczne tylko cięcia jedne na górze a drugie na dole - ale jednak czymś się różnią.
    gryzli1988
    Poziom 7  
    Jest możliwość podłączenia w e46 ringów jako światła do jazdy dziennej zmieniając przełącznik świateł na taki z opcją Automatycznych świateł:
    img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/45/93/05/56/4593055600

chodzi mi o to żeby po przekręceniu przełącznika na A świeciły tylko Ringi
    Harry3612
    Poziom 15  
    thomas7_ napisał:
    Potwierdzam - Zrobiłem i działa. Dzięki.

Ale zrobiłem sposobem z drugich zdjęć co jest 4. Zacząłem robić sposób co jest na początku topiku (2 zdjęcia) i niestety przednie kierunki znikły całkiem. Myślałem że te sposoby są identyczne tylko cięcia jedne na górze a drugie na dole - ale jednak czymś się różnią.

Kierunki można wyłączyć w wersji przedliftowej programowo.