Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

netbook samsung n150 - Bateria w lapku się nie ładuje

06 Mar 2013 18:56 4578 12
  • Poziom 7  
    Około 8/9 miesięcy temu kupiłem netbooka samsung n150
    Problem polega na tym , że bateria wcale się nie ładuje , a po odłączeniu zasilacza od razu informuje , że trzeba podłączyć do ładowania , po jakichś 45 sec zaczyna się hibernacja systemu

Niżej fota z wynikami z programu AIDA64 netbook samsung n150 - Bateria w lapku się nie ładuje
  • Spec od komputerów
    Prawdopodobnie bateria do wymiany.
  • Spec od komputerów
    Jak wyżej. Dla pewności wrzuć jeszcze screen z programu BatteryMon zakładka "battery information".
  • Poziom 7  
    Jeżeli bateria jest zepsuta to nie powinno od razu jej wywalać ? (nie wiem , nie znam się ;) ) a i w dodatku , kiedyś zakładałem temat na temat zasilacza quoltec , i czy możliwe , że to ten szajs mógł mi uszkodzić bateriie ? i dodam , że mam w pewnym stopniu uszkodzone gniazdo ładowania , trzeba ustawić pod pewnym kątem bo po prostu rozłącza .. obrazek poniżej ;)

netbook samsung n150 - Bateria w lapku się nie ładuje
  • Spec od komputerów
    Bateria do wymiany lub regeneracji (uszkodzone ogniwa). Zasilacz nie mógł uszkodzić baterii.
    Gniazdo zasilania wymień na nowe.
  • Spec od komputerów
    miecho18 napisał:

Gniazdo zasilania wymień na nowe.

I najlepiej zasilacz do wymiany.
  • Poziom 7  
    O taką odpowiedź mi chodziło ;) Dzięki wielkie za pomoc ;)
    Jeżeli można mam jeszcze parę szybkich pytań .

1. Czy dałbym radę sam wymienić gniazdo ładowania (jeżeli jestem w tym zielony) lutownicę posiadam , a jeżeli nie , to na ile (tak na oko) mogą zatrzymać lapka by wymienić to gniazdo ( pilnie potrzebuje tego sprzętu)
    2. Jakie gniazdo zasilania wybrać (allegro) , czy będzie różnica przy tym za 10 zł , a tym za 30 ?
    3. W jaki sposób wygląda regeneracja baterii ?
  • Spec od komputerów
    1. Jeśli nigdy tego nie robiłeś, to lepiej oddać do serwisu.
    3. Regeneracja baterii polega na resecie sterownika baterii (o ile ten posiada taką możliwość) plus oczywiście wymiana ogniw na nowe. Poczytaj w dziale "Regeneracja baterii".
  • Poziom 7  
    boro1234567 jest to na razie konieczne ? Bo trochę za dużo kasy idzie na tak taniego lapka .
  • Spec od komputerów
    Badtreey napisał:
    1. Czy dałbym radę sam wymienić gniazdo ładowania (jeżeli jestem w tym zielony) lutownicę posiadam , a jeżeli nie , to na ile (tak na oko) mogą zatrzymać lapka by wymienić to gniazdo ( pilnie potrzebuje tego sprzętu)

Bez odpowiedniego sprzętu nie wymienisz

Badtreey napisał:
    2. Jakie gniazdo zasilania wybrać (allegro) , czy będzie różnica przy tym za 10 zł , a tym za 30 ?

Nie kupuję gniazd na Alledrogo więc nie mogę się wypowiedzieć w kwestii ich jakości.
    Kupuję z zaufanych sklepach.
    Badtreey napisał:
    3. W jaki sposób wygląda regeneracja baterii ?

Wymiana ogniw,reset elektroniki.
  • Poziom 7  
    Muszę odwieżyć temat ..

Panowie , cud nad Wisłą .
    Okazuje się że bateria pokazuje zerowy stan baterii i komunikat , że trzeba podłączyć , ale na takim komunikacie hula jeszcze przez dobre 45-50 min .
    Wychodzi na to , że jednak bateria jest sprawna i się ładuje .

ale pytanie , czy da radę jakoś naprawić ? tzn. by nie wyświetlał komunikatu , że bateria jest rozładowana ?
    przeinstalowałem całego wina od nowa i dalej to samo , proszę o pomoc .
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Tylko reset elektroniki baterii załatwi sprawę.
  • Poziom 11  
    podłącze sie do tematu bo mam podobny problem.
    W moim n150 bateria sie nie ładuje. Pomimo że jest podłączony do zasilania, system pokazuje że bateria jest coraz mniej. Kilka dni temu było jeszcze 28% teraz już tylko 24%. Po odłączeniu zasilania netbook gaśnie natychmiast tak jak gdyby był bez baterii. Do czasu wystąpienie problemu bateria sprawowała się dobrze. Bardzo proszę o poradę bo nie wiem czy mam kupić nową baterię czy to jednak problem z n150 i kupno baterii to strata pieniędzy.