Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Toshiba + Kino domowe + PS3 - Jak to sensownie podłączyć

reegis 06 Mar 2013 21:36 5787 14
  • #1 06 Mar 2013 21:36
    reegis
    Poziom 9  

Proszę o pomoc w sensownym połączeniu ze sobą kilku urządzeń:

TV Toshiba 32rv635d - 4 wejścia HDMI + 1 wyjście optyczne
    Kino domowe Samsung HT-E4500 - 2 wejścia HDMI ARC + wejście optyczne
    PS3 - wyjście HDMI + optyczne
    Komputer stacjonarny - wyjście HDMI (podłączony przez HDMI do telewizora).
    Dekoder Vectry - wyjście optyczne + HDMI

Chciałbym uzyskać jak najsensowniejsze połączenie, abym mógł wykorzystać dźwięk z kina domowego zarówno z dekodera vectry jak i z komputera i z PS3.

Na chwilę obecną mam podłączone światłowodem TV i kino, a cała reszta pod cztery porty HDMI w telewizorze (vectra, ps3, komputer, kino). Dobrze to zrobiłem?

No i ostatnie pytanie, czy normalne jest, że dźwięk jest dublowany w kinie domowym i na głośnikach własnych w telewizorze? Zmusza mnie to do ręcznego wyciszania telewizora (nigdzie w ustawieniach TV nie znalazłem możliwości wyłączenia głośników wbudowanych).

No i pojawił się taki problem, że dźwięk w kinie mi zaginąłjak włączyłem jednocześnie PS3 (ściąganie w tle nowych gier z ps plus ;) i dekoder Vectry.

0 14
  • #2 06 Mar 2013 22:45
    anmedia
    Poziom 39  

reegis napisał:
    TV Toshiba 32rv635d - 4 wejścia HDMI + 1 wyjście optyczne

Czy ta toshiba ma ARC?
    reegis napisał:
    Kino domowe Samsung HT-E4500 - 2 wejścia HDMI ARC + wejście optyczne

Jakie wyjscia?

reegis napisał:
    abym mógł wykorzystać dźwięk z kina domowego zarówno z dekodera vectry jak i z komputera i z PS3.

Najgorzej jak narazie wypada to co najwazniejsze to kino. Zrob zdjecia z tylu kina domowego.
    reegis napisał:
    Dekoder Vectry - wyjście optyczne + HDMI

Rozumiem ze posiada tylko jedno HDMI?

reegis napisał:
    Na chwilę obecną mam podłączone światłowodem TV i kino, a cała reszta pod cztery porty HDMI w telewizorze (vectra, ps3, komputer, kino). Dobrze to zrobiłem?

NIe. Tracisz na dzwieku przestrzennym. Odpowiedz na pytania powyzej to zobaczymy jakie bedzie najlepsze rozwiazanie.
    reegis napisał:
    No i ostatnie pytanie, czy normalne jest, że dźwięk jest dublowany w kinie domowym i na głośnikach własnych w telewizorze? Zmusza mnie to do ręcznego wyciszania telewizora (nigdzie w ustawieniach TV nie znalazłem możliwości wyłączenia głośników wbudowanych).

Tak jest to normalne. Musisz wyciszac recznie lub wlaczyc opcje Mute, ale za to bedzie znaczek "latac" po ekranie. Chyba ze masz wyjscie sluchawkowe to mozesz "oszukac" TV wkladajac zwyklego jacka 3.5mm do gniazda, wtedy wylaczy sie glos w TV.

reegis napisał:
    No i pojawił się taki problem, że dźwięk w kinie mi zaginąłjak włączyłem jednocześnie PS3

W jaki sposob bylo podlaczone jak byly wlaczone jednoczesnie?

Dodano po 9 [minuty]:

Ale z tego co masz opisane najprawdopodobniej bedziesz potrzebowal takiego przelacznika wejsc cyfrowych.

2
  • #3 06 Mar 2013 23:10
    reegis
    Poziom 9  

angelica_n napisał:

Czy ta toshiba ma ARC?

No właśnie podejrzewam, że nie ma. Nic na ten temat nie znalazłem w instrukcji. Dla pewności fotka specyfikacji:

angelica_n napisał:
    Jakie wyjscia?

angelica_n napisał:
    Najgorzej jak narazie wypada to co najwazniejsze to kino. Zrob zdjecia z tylu kina domowego.

Wyżej skan z instrukcji.

angelica_n napisał:
    Rozumiem ze posiada tylko jedno HDMI?

Tylko jedno.

Dodaje jeszcze zdjęcie tyłu:

0
  • #4 06 Mar 2013 23:58
    anmedia
    Poziom 39  

Wiec jest tak jak sadzilem. Dzwiek jest wazny z kazdego urzadzenia oprocz TV. Wszystkie urzadzenia za pomoca HDMI laczysz z TV. Musisz dokupic taki przelacznik jak pokazalem wczesniej w poscie. I laczysz wszystkie urzadzenia: PC, Dekoder, PS3 do tego przelacznika. Niestety w przypadku gdy bedziesz posiadal wiecej urzadzen z wyjsciem optycznym bedziesz musial zakupic jeszcze jedno takie urzadzenie i wpiac w obwod.

0
  • #5 07 Mar 2013 00:16
    reegis
    Poziom 9  

Ok, zatem szukam takiego urządzenia. Rozumiem, że wyjście z tego rozgałęźnika leci do kina domowego?

0
  • Pomocny post
    #6 07 Mar 2013 00:19
    anmedia
    Poziom 39  

reegis napisał:
    Rozumiem, że wyjście z tego rozgałęźnika leci do kina domowego?

Dokladnie tak, zaleta jest ze wpinasz wszystkie kable w jedno miejsce i pokretelkiem wybierasz tylko z ktorego zrodla ma isc dzwiek do kina.

0
  • #7 07 Mar 2013 00:23
    reegis
    Poziom 9  

Dzięki wielkie, rozgałęziacz zamówiony dokładnie taki jak napisałeś. Oby się wszystko udało, bo już myślałem, że wtopiłem kasę w te kino domowe :)

0
  • #8 07 Mar 2013 00:25
    anmedia
    Poziom 39  

reegis napisał:
    bo już myślałem, że wtopiłem kasę w te kino domowe

Bedac szczerym az do bolu, to tak. Bo sa kina domowe np pioneera ktore maja znacznie wiecej wejsc i wyjsc i nie koniecznie powalaja cena.

0
  • #9 08 Mar 2013 18:35
    reegis
    Poziom 9  

Wrócę jeszcze do tematu. Dzisiaj dostałem zamówiony rozgałęziacz i niestety, podłączyłem ps3 pod port 1, vectre pod port 2, na przeciwległym boku (in/out) podpiąłem kino domowe i dźwięku brak. Ani jedno ani drugie urządzenie nie gra. Dodam, że jak podłączam bezpośrednio optykiem, bez udziału rozdzielacza, to jest dobrze. Czyżbym dostał uszkodzony rozgałęziacz? Niby światło przez niego idzie (widać czerwony sygnał wychodzący).

0
  • #10 08 Mar 2013 18:37
    anmedia
    Poziom 39  

reegis napisał:
    Czyżbym dostał uszkodzony rozgałęziacz?

Mysle za tak, zakupiles zapewne u tego samego sprzedawcy co kolega z forum. Zobacz tutaj. Czy ten przelacznik posiada zewnetrzny zasilacz?

0
  • #11 08 Mar 2013 18:54
    reegis
    Poziom 9  

Nie posiada zasilacza, ten kawałem plastiku ze zdjęcia to wszystko co dostałem. Musi być to zatem jakaś lipa, skoro koledze z podanego tematu też nie działa. Ehh..

0
  • #12 08 Mar 2013 19:10
    anmedia
    Poziom 39  

Moze inaczej jest to sam przelacznik. A wiec wielkiej filozofii tam nie ma i nie powinno byc. Wewnatrz jest swiatlowod ktory poprowadzony jest z "wyjscia" i konczy sie on w raczce.

Czytam o tym przelaczniku i opinie sa bardzo rozne. Jesli masz kable dluzsze niz 0.75m sprobuj podlaczyc kablami najkrotszymi.

Jak nie pomoze mozesz zwrocic sprzedawcy.

W sieci znalazlem jeszcze taki model przelacznia, ale nie wiem jakiej jest marki, ale taki by z pewnoscia zadzialal.Posiada wewnetrzny wzmacniacz i elektroniczny przelacznik.

0
  • #13 08 Mar 2013 19:18
    reegis
    Poziom 9  

Rozkręciłem to to. Rzeczywiście mocno skomplikowane to to nie jest.

Kable mam akurat metrowe, krótszych nie mam, więc nie sprawdzę.

Jakbyś gdzieś się natknął na jakiś dostępny inny model przełącznika, który nie kosztowałby fortuny i byłby dostępny gdzieś w sieci to daj znać.

0
  • #14 08 Mar 2013 19:50
    anmedia
    Poziom 39  

I to jest wlasnie problem. Kazdy inny to koszt od 120zl . Ale skoro masz to rozebrane, zrob cos takiego, podlacz pod wejscie kabelek i przy zgaszonym swietle zobacz czy gdzies wewnatrz swieci sie swiatlo. Szczegolnie przy przelaczniku.

Znalazlem cos takiego. To bedzie najlepsze rozwiazanie, bo przelacznik jest elektroniczny.

Dodano po 6 [minuty]:

Lub cos takiego, ale mysle ze nie bedzie na to zainteresowania. Cena okolo 700euro. Za to mozna zakupic juz niezly amplituner z niezbednymi wejsciami i wyjsciami.

0
  • #15 10 Mar 2013 20:11
    lucu
    Poziom 12  

Gdybyś znalazł jakieś rozwiązanie z tym przełącznikiem - daj znać - zastanawiam się czy go rozkręcać czy oddać.

0