Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Toshiba + Kino domowe + PS3 - Jak to sensownie podłączyć

reegis 06 Mar 2013 21:36 6579 14
    reegis
    Level 10  
    Proszę o pomoc w sensownym połączeniu ze sobą kilku urządzeń:

TV Toshiba 32rv635d - 4 wejścia HDMI + 1 wyjście optyczne
    Kino domowe Samsung HT-E4500 - 2 wejścia HDMI ARC + wejście optyczne
    PS3 - wyjście HDMI + optyczne
    Komputer stacjonarny - wyjście HDMI (podłączony przez HDMI do telewizora).
    Dekoder Vectry - wyjście optyczne + HDMI

Chciałbym uzyskać jak najsensowniejsze połączenie, abym mógł wykorzystać dźwięk z kina domowego zarówno z dekodera vectry jak i z komputera i z PS3.

Na chwilę obecną mam podłączone światłowodem TV i kino, a cała reszta pod cztery porty HDMI w telewizorze (vectra, ps3, komputer, kino). Dobrze to zrobiłem?

No i ostatnie pytanie, czy normalne jest, że dźwięk jest dublowany w kinie domowym i na głośnikach własnych w telewizorze? Zmusza mnie to do ręcznego wyciszania telewizora (nigdzie w ustawieniach TV nie znalazłem możliwości wyłączenia głośników wbudowanych).

No i pojawił się taki problem, że dźwięk w kinie mi zaginąłjak włączyłem jednocześnie PS3 (ściąganie w tle nowych gier z ps plus ;) i dekoder Vectry.
    User removed account
    Level 1  
    reegis
    Level 10  
    angelica_n wrote:

Czy ta toshiba ma ARC?

No właśnie podejrzewam, że nie ma. Nic na ten temat nie znalazłem w instrukcji. Dla pewności fotka specyfikacji:

angelica_n wrote:
    Jakie wyjscia?

angelica_n wrote:
    Najgorzej jak narazie wypada to co najwazniejsze to kino. Zrob zdjecia z tylu kina domowego.

Wyżej skan z instrukcji.

angelica_n wrote:
    Rozumiem ze posiada tylko jedno HDMI?

Tylko jedno.

Dodaje jeszcze zdjęcie tyłu:
    User removed account
    Level 1  
    reegis
    Level 10  
    Ok, zatem szukam takiego urządzenia. Rozumiem, że wyjście z tego rozgałęźnika leci do kina domowego?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    reegis
    Level 10  
    Dzięki wielkie, rozgałęziacz zamówiony dokładnie taki jak napisałeś. Oby się wszystko udało, bo już myślałem, że wtopiłem kasę w te kino domowe :)
    User removed account
    Level 1  
    reegis
    Level 10  
    Wrócę jeszcze do tematu. Dzisiaj dostałem zamówiony rozgałęziacz i niestety, podłączyłem ps3 pod port 1, vectre pod port 2, na przeciwległym boku (in/out) podpiąłem kino domowe i dźwięku brak. Ani jedno ani drugie urządzenie nie gra. Dodam, że jak podłączam bezpośrednio optykiem, bez udziału rozdzielacza, to jest dobrze. Czyżbym dostał uszkodzony rozgałęziacz? Niby światło przez niego idzie (widać czerwony sygnał wychodzący).
    User removed account
    Level 1  
    reegis
    Level 10  
    Nie posiada zasilacza, ten kawałem plastiku ze zdjęcia to wszystko co dostałem. Musi być to zatem jakaś lipa, skoro koledze z podanego tematu też nie działa. Ehh..
    User removed account
    Level 1  
    reegis
    Level 10  
    Rozkręciłem to to. Rzeczywiście mocno skomplikowane to to nie jest.

Kable mam akurat metrowe, krótszych nie mam, więc nie sprawdzę.

Jakbyś gdzieś się natknął na jakiś dostępny inny model przełącznika, który nie kosztowałby fortuny i byłby dostępny gdzieś w sieci to daj znać.
    User removed account
    Level 1  
    lucu
    Level 12  
    Gdybyś znalazł jakieś rozwiązanie z tym przełącznikiem - daj znać - zastanawiam się czy go rozkręcać czy oddać.