Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podkaszarka spalinowa AL-KO - Wpadłao co¶ do cylindra pro¶ba o ocene stanu

laserjet9002 06 Mar 2013 21:38 2550 7
  • #1 06 Mar 2013 21:38
    laserjet9002
    Poziom 21  

Witam

Nabyłem za grosze podkaszarkę AL-KO, niestety odpalała tylko chwilo i to bardzo ciężko, po sprawdzeniu wszystkiego, przyszła pora na zdjęcie cylindra i okazało się że "co¶" wyryło rysę w tłoku

Podkaszarka spalinowa AL-KO - Wpadłao co¶ do cylindra pro¶ba o ocene stanu Podkaszarka spalinowa AL-KO - Wpadłao co¶ do cylindra pro¶ba o ocene stanu

akurat w takim miejscu że przez kanał wylotowy nic podejrzanego nie było widać.

Wnioskuję ze rozsypało się łożysko korbowodu, czy tak ma być niepełne, jakie¶ oszczędno¶ci? (Ten kawałeczek lez±cy obok znalazłem już poza silnikiem nie wiem czy wypadło z silnika.)

Podkaszarka spalinowa AL-KO - Wpadłao co¶ do cylindra pro¶ba o ocene stanu

I teraz moje pytanie czy cylinder się jeszcze nadaje? S± tylko malutkie wcięcia na końcach kanałów przepłukuj±cych, rys na gładzi nie ma.

Podkaszarka spalinowa AL-KO - Wpadłao co¶ do cylindra pro¶ba o ocene stanu Podkaszarka spalinowa AL-KO - Wpadłao co¶ do cylindra pro¶ba o ocene stanu Podkaszarka spalinowa AL-KO - Wpadłao co¶ do cylindra pro¶ba o ocene stanu Podkaszarka spalinowa AL-KO - Wpadłao co¶ do cylindra pro¶ba o ocene stanu

Tłok i pier¶cień rozumiem że do wymiany, czy s± to jakie¶ czę¶ci uniwersalne łatwo dostępne?
    ¶rednica tłoka 33,3mm

• Pomocny post
    #2 06 Mar 2013 21:47
    rou123
    Poziom 14  

Witam.
    Moim zdaniem cylinder jeszcze by był. Ale nie sie wypowie kto¶ inny. A co do tłoka to pokuszaj jakich¶ zamienników.
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #3 07 Mar 2013 06:10
    39006
    Usunięty  
  • #4 07 Mar 2013 09:17
    laserjet9002
    Poziom 21  

Dzięki, model do ALKO LT-250

Wła¶nie popatrzyłem że tłok z korbowodem to chyba cało¶ć jako czę¶ć :/ ( sworzeń zaprasowany w tłoku, brak pier¶cieni osadczych)

W ogóle niby to z USA więc wszystko w calach :/ łysko na korbowodzie SCE68
    wew 9,525 mm
    zew 14,288 mm
    szer 12,7 mm

Czy jest to do kupienia w Polsce w sensownej cenie?
    My¶lałem że to chińska tandeta i liczyłem na tanie łatwo dostępne czę¶ci a tu niespodzianka. Czy s± jakie¶ odpowiedniki tego łożyska?

Pier¶cień tłokowy po zmierzeniu zamyka się na równo33mm, taki ma być czy też jakie¶ dziesi±tki milimetrów był większy oryginalnie?

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #5 07 Mar 2013 10:19
    39006
    Usunięty  
  • #6 19 Kwi 2013 15:13
    laserjet9002
    Poziom 21  

Kupiłem wreszcie łożysko i pier¶cień, mam kilka pytań

Czy łożysko powinno być osadzone w korbowodzie symetrycznie, bo stare "wystaje" z jednej strony 0,5mmm więcej.

Warto podgrzać korbowód przed wyci¶nięciem łożyska?

Do czego służy mały kanalik ponad kanałem wylotowym, pomiędzy cylindrem a tłumikiem? Był zatkany nagarem.

Fabrycznie ¶ruby były klejone na gwincie, to jest konieczne?

Pozdrawiam

• #7 19 Kwi 2013 15:30
    39006
    Usunięty  
  • #8 19 Kwi 2013 18:28
    laserjet9002
    Poziom 21  

Rycho T napisał:

Który "kanalik" masz na my¶li?

Zaznaczyłem na foto, nie mam pojęcia po co on tam jest, tym bardziej że jest oczywiste szybkie zasklepienie go nagarem.

Podkaszarka spalinowa AL-KO - Wpadłao co¶ do cylindra pro¶ba o ocene stanu Podkaszarka spalinowa AL-KO - Wpadłao co¶ do cylindra pro¶ba o ocene stanu

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME