Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saab 9-5 2001r 2.3 turbo benzy - Psująca się listwa zapłonowa

06 Mar 2013 21:59 7320 6
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie szanownych forumowiczów.
    Problem z Saabem jak w tytule. Udręką jest nagminnie psująca się listwa zapłonowa w aucie. Po wymianie pierwszej minęło 6 miesięcy i została wymieniona ponownie na kolejną nową, która wytrzymała trzy miesiące (tak wynika z historii w bazie danych klienta w firmie). trzy tygodnie temu auto trafiło do mnie. Nie znając wcześniejszych przypadków od razu wymieniłem listwę i auto wyjechało z warsztatu. Dziś wróciło na lawecie z padniętymi cewkami. Mam przed oczami wydrukowane schematy elektryczne i muszę dojść do tego, co niszczy cewki. W związku z tym byłbym wielce wdzięczny, gdyby ktoś podratował mnie schematem napięć na pinach wtyczki wchodzącej do listwy zapłonowej.

Dodano po 7 [minuty]:

josephmike napisał:
    byłbym wielce wdzięczny, gdyby ktoś podratował mnie schematem napięć na pinach wtyczki wchodzącej do listwy zapłonowej.

Mam tu na myśli wartość napięcia impulsu zapłonowego wchodzącego do cewki.
    Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że to powinno być-5V.
    Za ewentualne sugestie, co jeszcze może być powodem niszczenia cewek oprócz złych sygnałów sterujących z góry dziękuję.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 35  
    josephmike napisał:
    co niszczy cewki
    Zbyt wysokie napięcie indukcji czyli im większa przerwa tym większe napięcie. Cewki zmieniane , a świece ??????
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Dziękuję za odpowiedź. Świece również zmieniane. Wiem o tym, że te listwy się psują, ale trzy tygodnie to chyba trochę za szybko, prawda?
    Tutaj w Szkocji nie naprawiają takich rzeczy, tylko wymieniają.
  • Poziom 35  
    Świece odpowiednie???
  • Poziom 15  
    Tak. Wszystko wg zaleceń producenta.

Dodano po 1 [minuty]:

josephmike napisał:
    Mam tu na myśli wartość napięcia impulsu zapłonowego wchodzącego do cewki.
    Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że to powinno być-5V

Czy nie jestem w błędzie?
  • Poziom 2  
    Z góry wybaczcie za odkop.
    Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej a dokładnie wycinek związany z pełną elektryką przednich foteli, poduszkami, sterowaniem elektrycznym itp.
    Jakby ktoś posiadał byłbym wdzięczny ;)
    Pozdrawiam. :D