Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Orange. - Internet Orange z Tabletem do 10Mb/s.

06 Mar 2013 22:02 1956 8
  • Poziom 24  
    Witam!
    Aktualnie mam internet 1Mb/s z TP SA (aktualnie przejęte przez Orange).
    Kończy mi się umowa i zaproponowano mi internet do 10Mb/s + tablet.

Mam takie pytanie. Otóż zastanawia mnie taka opcja internetu. Czy to działa na zasadzie: dzisiaj mam 1 Mb/s, a jutro może zaskoczyć 2 lub 3 Mb/s ?
    Bo mam problem z "możliwościami technicznymi" i chciał bym maksymalnie wykorzystać łącze.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Według routera mają działać 3Mb/s
  • Poziom 24  
    Możliwe, że poprawili jakość łącza. Bo nie dawno nic poza 1 Mb/s technik powiedział że nie da rady. Czyli taka opcja internetu jaką opisałem wyżej była by dobra?
  • Poziom 13  
    patrykpeczek1, obecna umowa o której mówisz- to do 10 Mb/s, operator cały czas prowadzi prace w celu poprawienia jakości świadczenia swoich usług, mażesz jeszcze zgłosić prośbę o dokładne sprawdzenie Twojego łącza ( mam na myśli skrócenie przebiegu, renowacja instalacji, zmiana pary na półce...) w celu poprawienia parametrów .
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    patrykpeczek1 napisał:
    Czy to działa na zasadzie: dzisiaj mam 1 Mb/s, a jutro może zaskoczyć 2 lub 3 Mb/s ?
    Działa to na zasadzie Target Margin 6 dB i DLM.

patrykpeczek1 napisał:
    Bo mam problem z "możliwościami technicznymi" i chciał bym maksymalnie wykorzystać łącze.
    I wykorzystasz - pierwszego dnia, gdy będzie rządził Target Margin 6 dB. Typowe dla tego tłumienia jest 3-4 Mb/s, ale router wróży 2,5 Mb/s, więc pewnie będzie ok. 2,5 Mb/s na starcie. Potem do akcji ruszy DLM i będzie "stabilizował linię" zmniejszając górne widełki synchronizacji, typowo na 2496 (lub 3072 - ale tu ciężko na to liczyć), jak źle pójdzie to może zejść na obecne 1312 (no ale sam wiesz jaką masz niestabilność, czy strasznie rwie synchronizację i sypią się tysiące błędów, bo wklejony obrazek wygląda dobrze i nie zwiastuje kłopotów).

patrykpeczek1 napisał:
    Czyli taka opcja internetu jaką opisałem wyżej była by dobra?
    Jedyna możliwa opcja czyli "od 1 do 10 Mb/s". Inne tylko gdyby była bliższa centrala (/szafa ONU), ale wtedy zwykle by to proponowali (mając to w checku).
  • Poziom 24  
    Dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Rozwiałeś moje wszystkie wątpliwości.
    Dzisiaj już jestem po rozmowie telefonicznej z gościem z Orange i mają mi przysłać aneks do jeszcze tej kończącej się umowy, a do 10 dni przywiozą tablet.
  • Poziom 24  

Czy jest szansa, że ta prędkość będzie stabilna?
  • Poziom 35  
    patrykpeczek1 napisał:

Czy jest szansa, że ta prędkość będzie stabilna?

Marna. Wg mnie zatrzyma się stabilizacja na 3 a może nawet 2,5Mbps. Cienki margin down i lecą błędy.
  • Poziom 24  
    Już dzisiaj 3 razy modem stracił synchronizację.
    Lecz prędkość zmniejszyła się do 5Mb/s i jak na razie nie zrywa.
    Odpowiedź już uzyskałem więc można zamknąć. Dzięki.