Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 37PFL9732D/10 - Obraz bardzo jasny

06 Mar 2013 22:40 4803 2
  • Poziom 24  
    Mam w naprawie lcd PHILIPS 37PFL9732D/10 chassis Q528.1E, matryca (z obudowy):LC370wu3 sle1a, z trybu serwisowego: lcd lplwu2 sla1 df37'',T-con :6870c-0128b lc370wu2.
    Dostałem go po naprawie w innym serwisie gdzie naprawiali zasilacz i inwerter po za dużym napięciu w sieci. Problem jest taki, że obraz jest bardzo jasny, poza tym wszystko ok.
    Kupiłem nowy T-con o takich samych numerach, ale troszkę obsada elementów inna i po jego podłączeniu mam obraz pod względem jaskrawości ok, ale z kolorowym śniegiem i w negatywie.
    Zmieniłem stan logiczny na pinie LVDS t-cona i obraz się polepszył, zniknął kolorowy śnieg, ale jest jakby negatyw.
    Taką samą poprawę uzyskałem zmieniając kod matrycy w trybie serwisowym z 114 na 065. Zamieniałem pamięci w modułach T-con starym i nowym i nic się nie zmieniło, dalej na starym jest za jasno, a na nowym złe kolory. Pomierzyłem tez napięcia na t-conach w punktach pomiarowych i są identyczne. Kupiłem następny t-con,o takich samych nr jak pierwszy, ale znowu z nieznacznie inną obsadą elementów w stosunku do pierwotnego. Na tym T-conie mam identyczne objawy jak na drugim. Zrobiłem jeszcze zmianę firmware (bez efektu), oraz wykasowałem eeproma płyty głównej i ustawiłem opcje z nalepki (bez efektu). Tu moje pomysły się skończyły, wydaje się, że diagnoza o uszkodzeniu T-cona jest słuszna bo na obu nowych jaskrawość jest ok, ale zły obraz.Tak wyglądają moduły.
    Ma ktoś jakiś pomysł, co z tym można zrobić? Dzięki.

Pisownię postu (głównie brakujące spacje po znakach przestankowych) poprawiłem. Proszę pamiętać o poprawnej pisowni! Mirek Z.
  • Poziom 24  
    Ten t-con co podałeś 6870C-0189b nie będzie pasował bo u mnie jest 2xLVDS jak na tej fotce:

Nie ma żadnych błędów w trybie serwisowym.