Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer deh-5000UB - nie włącza się przegrzana płytka w miejscu ic401

sikor83 06 Mar 2013 23:06 2004 8
  • #1 06 Mar 2013 23:06
    sikor83
    Poziom 14  

Witam mam problem z takim radiem, w miejscu gdzie jest stabilizator ic401 jest strasznie przegrzana płyta, zrobiła się brązowa, mam problem z oznaczeniem układu
    napisane na nim jest 85 330 co to jest? według mnie to stabilizator, pod jakim oznaczeniem go szukać?

• #2 07 Mar 2013 15:00
    dzimi
    Moderator

Stabilizator +3,3V. Oznaczenie produktu NJM2885DL1-33. Układ stoi na zasilaniu tunera FM/AM.

• #3 07 Mar 2013 20:07
    sikor83
    Poziom 14  

Dziękuję za informację układ zamówiony, chociaż odnalazłem na płycie oznaczenia ile volt z niego powinno wyjść, zamówiłem stabilizatory 3,3v, będą pasować z innymi oznaczeniami?, czy musi być oryginał?

• #4 08 Mar 2013 06:56
    dzimi
    Moderator

Nie - moze być inny. Fakt, aby był 3,3V. Proponuję sprawdzić również tuner, aby nie nastąpiło następne uszkodzenie elementu. Przegrzana płyta sugeruje duże obciążenie tego stabilizatora przez tuner.

• #5 09 Mar 2013 13:09
    sikor83
    Poziom 14  

Witam radio uruchomione stabilizator strasznie się grzeje czyli pewnie tuner uszkodzony, wymontowałem głowicę to 3,3 v jest napięciem zasilającym obydwa układy wewnątrz głowicy, pewnie jeden z nich będzie uszkodzony. Gdzie mogę kupić najlepiej całą głowicę?, czy lepiej naprawić tą ?.

Dodano po 10 [minuty]:

Na głowicy jest napisane G97HA302A, jest szansa że w starszych modelach będzie taka sama?, bo chyba gdzieś mam kilka starych pioneerów

• #6 10 Mar 2013 21:04
    Boleslaw666
    Poziom 17  

Naprawa głowicy pewnie nie opłacalna; nowa na zagranicznych stronach powyzesj 43$ + przesyłka więc też się nie opłaca;

Model głowicy :

FM/AM Tuner Unit CWE2098

najprędzej i najtaniej to używka. Posiadają ją miedzy innymi :

Pioneer AVH-P3100DVD
    Pioneer AVIC-F700BT
    Pioneer AVIC-F700BTD
    Pioneer AVIC-U310BT
    Pioneer AVIC-X710BT
    Pioneer DEH-3200UB
    Pioneer DEH-P3100UB
    Pioneer DEH-P310UB
    Pioneer DEH-P4100UB
    Pioneer DEH-P410UB
    Pioneer DEH-P6100BT
    Pioneer DEH-P610BT
    Pioneer FH-P8000BT
    Pioneer FH-P800BT
    Pioneer DEH-4000UB
    Pioneer DEH-5000UB
    Pioneer DEH-6000UB

edit;

Swoją drogą to ostatnio coś robiłem w deh-p3100ub EW5 i zdziwila mnie mocno 'czarna' płyta główna w miejscu tego stabilizatora zasilającego głowicę, ale zmierzyłem, pooglądałem i oddałem w końcu bo nie w tym temacie była naprawa. Radio działa ok, stroi, znajduje, RDS - wszystko bez zastrzeżeń;
    Dlaczego to miejsce ze stabilizatorem tak się grzeje? Dodam że Klient który ma to radio (dobry znajomy) słucha tylko usb, a czasami aux. Tuner praktycznie nigdy, od nowości. Nie wiem jak to rozumieć w takim wypadku.

• #7 10 Mar 2013 21:20
    marek790524
    Poziom 16  

Mam uszkodzoną płytę ale nie pamiętam dokładnie ale chyba 500ub, uszkodzenie nie było związane z tunerem i w miejscach takich stabilizatorów (niedaleko jest jeszcze jeden taki) płyta jest przebarwiona na brązowo od temperatury więc może te modele tak mają.

• #8 22 Mar 2013 00:17
    sikor83
    Poziom 14  

Witam problemem nie włączania się radia był wózek cd po wyciągnięciu taśmy połączeniowej radio włącza się, faktycznie grzeje się ten stabilizator ale działa poprawnie radio. Gdy podłączę taśmę na włączonym radiu to stabilizator zasilający napęd 3,3 volt strasznie się grzeje i radio czasami wyłącza się, wariuje, jak zdemontuję płytkę od napędu i włączę taśmę połączeniową to na wyświetlaczu pojawi się napis disc error a/o. Nie ma też napięcia na pen drive. Powoli rozważam czy to radio warto ratować. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o informację.

• #9 24 Mar 2013 22:15
    Boleslaw666
    Poziom 17  

Nie podłączaj taśmy od CD na włączonym radio, bardzo niebezpieczna operacja prowadząca do uszkodzenia procesora.

Możesz delikatnie rozwinąć myśl - "problemem nie włączania się radia był wózek cd"
    A tak w ogóle to wziąłeś się za przegrzany stabilizator i nie sprawdziłeś czy radio włącza się bez podłączonego napędu CD :) ladnie.

Za USB sie nie bierz teraz - cała logika USB jest w płytce napędu CD - nie ma płytki, USB nie ma działania :) sam jak 'durny' kilka razy brałem się za USB aż w końcu przyszło mi to do głowy :D
    Podłącz płytkę od CD i sprawdź USB :)
    A na 'zaś' powiem że w prawie bliźniaczym 3100ub nie działało mi usb to wymieniłem układ odpowiedzialny za 5V na usb, na diagramie USB5V - BD9007F (regulator z mosfetem), oczywiście był spalony/pękniety i to mi podsunęło trop. Jeśli to by nie pomogło to blaszki w gnieździe USB by pewnie nie łączyły (aby to wyeliminować przetnij na pół przedłużkę usb ze sklepu, odizoluj i wlutuj w płytę dla sprawdzenia). Procesor stosunkowo późno bym skazał na uszkodzenie, jeszcze mi się to nie zdarzyło osobiście.

Czy opłaca się naprawiać ? Sam oceń. Dla mnie to fajne radio, kilka kolorów podświelania, delikatny smaczny prosty design, i w końcu pioneer a nie chinol z niebieskim super podświetlaniem co razi w oczy w nocy jak spawarka :)

btw. ostatnio miałem europejski deh-3100ub i amerykański deh-p310ub i też płyta była brązowiutka w miejscu tego stabilizatorka od tunera - standard jak widać, za mało płytki i miedzi w tym miejscu do odprowadzenia ciepła.

Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo