Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem motorola SB5101E-CN - Brak internetu

07 Mar 2013 00:30 7332 12
  • Poziom 8  
    Witam
    W skrócie:
    Nowe mieszkanie, właścicielka nie ogarnia elektroniki.
    Nie wiem z czego mam neta, wiem, że mam modem motorola SB5101E-CN i problem z brakiem internetu. Gdy podłącze kablem Ethernet i USB nadal nic nie działa, nie widać sieci. Działa ale nie działa.
    4 Lampki się świecą (tj. power,receive, send, online) Gdy podłącze kablem na pomarańczowo miga PC/AKTIVITY
    STANDBY zostaje niezapalone.
    Nie wiem nic więcej, mam te 2 kable + zasilanie i Cable zabrałem od dekodera, żadnej płyty nic więcej
    Proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ma być podłączony tylko jeden przewód do komputera.
    Przewód Tv też powinien być podłączony z dodatkowego wyjścia z gniazdka opisanego jako DATA.

Które diody świecą się na modemie ?

Przydałaby się też informacja o dostawcy łącza.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 43  
    Restartowałeś modem?
  • Poziom 8  
    Podłączyłem ten kabel DATA>ROUTER, świecą się tak jak pisałem 4 pierwsze (tj. power,receive, send, online) Gdy podłącze kablem Ethernet to jest "sieć niezidentyfikowana brak dostępu do internetu"
    Podłączenie kablem USB nic nie daje.
    EDIT:
    Internet jest z INEA
  • Poziom 1  
    Skoro świeca sie 4 diody od góry to modem jest zalogowany do sieci.

Jakie IP pobiera komputer podłączony do modemu ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    1.Modem resetowałem. (nie ma przycisku reset, wiec tylko odłączyłem i podłączyłem po ok. minucie)
    2.Kartę sieciową mam dobrze
    Kabel podłączony (świeci się pomarańczowa lampka PC/ACIVITY) i po wpisaniu komendy jest tak:
    Na podanych obrazkach nie ma karty sieciowej, tylko wirtualne interfejsy.

Na pierwszym obrazku wystarczy kliknąć na połączeniu lokalnym a wyświetli się jego stan gdzie po kliknięciu na przycisk szczegóły będą informację o IP.
  • Poziom 8  
    Tak to wygląda, niestety internetu wciąż nie ma. Modem motorola SB5101E-CN - Brak internetu