Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda fabia radio Dance - podłączenie AUX

07 Mar 2013 06:18 17385 9
  • Poziom 9  
    Witam forumowiczów

Posiadam skodę fabie II z 2009 roku i mam oryginalne radio DANCE. Ostatnio podłączyłem sobie do radia dodatkowe głośniki na tył i naszła mnie ochota aby skorzystać z wyjścia AUX. Zakupiłem sobie takie cudo: http://i.ebayimg.com/00/s/NDI5WDYzNg==/$T2eC16VHJH8E9qSEWJ-KBQydF8vi)Q~~60_35.JPG
    Podłączyłem to do radia no i tu zaczynają się schody. Z tej kostki zostawiłem tylko 2 chinche na aux'a czyli lewy, prawy kanał oraz masa. Problem polega na tym, że jak próbuje przełączyć radio w tryb AUX IN to radio się nie przełącza. Według instrukcji obsługi radia trzeba klikać klawisz CD i wtedy się przełącza lecz u mnie to nie działa mimo, że jest zaznaczone w instrukcji do tego radia, że jest możliwość obsługi AUX.
    Może po za tymi trzeba pinami które wykorzystałem trzeba coś jeszcze podpiąć[zewrzeć] ? Załączam również obrazek wyjść radia. Proszę o sugestie i pomoc.
  • Poziom 22  
    No raczej nie ma co się dziwić, o ile dobrze pamiętam AUX to jest WEJŚCIE SYGNAŁU.
    Ale mogę się mylić...
  • Poziom 9  
    Przejężyczenie. To co zaznaczyłeś na rysunku to lewy i prawy kanał, które mam podłączone oraz mase jak napisałem wyżej. Pytanie czemu radio nie przełącza się na AUX po wciskaniu lawisza CD ?
  • Poziom 21  
    Włącz w menu opcję aux. Wtedy przyciskiem cd będziesz mógł go włączać.
  • Poziom 9  
    A jak tą opcje znajdę ? zdaje mi się, że już wszędzie szukałem w menu i nie widzę nigdzie aux :/
  • Poziom 22  
    Kirys1515 napisał:
    Według instrukcji obsługi radia trzeba klikać klawisz CD i wtedy się przełącza

Klikać? a ile 5 razy?:)
    Jak już to może przytrzymaj ten przycisk przez chwilę.

Tak na marginesie jak spotkałem się kiedyś z takim radiem, że AUX działał na wyłączonym radiu:)
    i wtedy wciskało się przycisk i radio się uruchamiało w trybie aux.
    Możesz tak spróbować.
  • Poziom 9  
    Rozwiązałem ten problem choć trochę to trwało. Opcja w radiu była "ukryta" przez ASO... wraz z podłączoną kostką oraz wyprowadzonym kablem minijack zajechałem do ASO w Łodzi na Szczecińskiej gdzie auto zostało zakupione i przedstawiłem swój problem, Pan sprzedający auta oczywiście nie wie o co chodzi więc o poradę udał się drzwi obok do mechanika w celu zdobycia informacji. Po pewnym czasie poinformowano mnie, że musiał zajść błąd w programowaniu przez nich radia i jeśli chce to zabiorą teraz auto na warsztat i przeprogramują radio. Po tym zabiegu pojawiła się w menu opcja AUX którą [jak instrukcja mówi] włącza się poprzez 2-krotne wciśniecie przycisku CD ;)
  • Poziom 36  
    Kirys1515 napisał:
    Rozwiązałem ten problem choć trochę to trwało. Opcja w radiu była "ukryta" przez ASO... wraz z podłączoną kostką oraz wyprowadzonym kablem minijack zajechałem do ASO w Łodzi na Szczecińskiej gdzie auto zostało zakupione i przedstawiłem swój problem, Pan sprzedający auta oczywiście nie wie o co chodzi więc o poradę udał się drzwi obok do mechanika w celu zdobycia informacji. Po pewnym czasie poinformowano mnie, że musiał zajść błąd w programowaniu przez nich radia i jeśli chce to zabiorą teraz auto na warsztat i przeprogramują radio. Po tym zabiegu pojawiła się w menu opcja AUX którą [jak instrukcja mówi] włącza się poprzez 2-krotne wciśniecie przycisku CD ;)

A wystarczyło dokładnie przeczytać instrukcje od radia - wszystko jest tam opisane - jak właczyc w MENU AUX też.
  • Poziom 9  
    Owszem jest napisane w instrukcji ale jakbyś kolego uważnie przeczytał mój post, to ja nie miałem uaktywnionej tej opcji AUX w radiu bo miałem stare oprogramowanie więc nie było możliwości aby nie obyło się bez ASO...