Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dwa identycznie uszkodzone dyski? Fachowcy-help!

19 Lut 2005 00:05 1044 5
  • Poziom 31  
    Panowie, dyski Maxtor 40G ATA133, mam wrazenie ze zwalily sie po podlaczeniu ich do jakiegos badziewiastego raida na pci. Programy Maxtora pokzauja problem z eSMART, jak wrzucam odzyskiwanie danych to Easy recovery straaasznie dlugo mieli...przerywam operacje...WInXP na jednym pokazuje ze jest chory, na drugim ze zdrowy , obu nie da sie odczytac...zapisac...i pytam-czy mozliwe ze ten raid cos tam glupiego pozapisywal>Jak przywrocic prawdziwe onfo o dysku, partycje etc? Potrafi mi ktos pomoc?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    witam
    skoro dyski sa poprawnie identyfikowane przez bios
    i programy diagnostyczne zglaszaja problemy ze SMARTem
    proponuje upgrade firmware obu dyskow
    jesli niema nowszych wersji , to ponowne wgranie aktualnego firmware
    niezawsze to pomaga , ale jest to rozwiazanie kiedy dyski sa rozpoznawane przez bios jeszcze

pozdrawiam
    mancymonek
  • Poziom 12  
    Wątpliwa sprawa jest z przywróceniem wcześniejszych partycji:(Info o dysku możesz przywrócić po przez analogowe wypełnienie wiadomości o Maxtorze w BIOSIE. Otóż ściągasz z netu szczegółowy opis Maxtorka swojego i umieszczasz(ilość łożysk itp.) w BIOSIE. To jest dość śmudny sposób odzywskania info o dysku, ale spróbuj...A do naprawy dysku(miejmy nadzieję całkowitej)polecałbym programik WDCLEAR(mianowicie przeprowadza on ''lotny" format, po tej operacji dysk możemy porównać do dopiero co wyjętego z produkcji-bez partycji itp.).Jeśli zdecydujesz sie na "lotny"format to programik umieszczam w swoim poście.pozdrawiam i życzę powodzenia!

Proszę nie wysyłać postów jeden po drugim i na dodatek tych samych . ( TJT )

Program ogólnie dostępny w sieci należy podawać najwyżej link do programu! ( TJT )
  • Poziom 31  
    Dzieki Mancymonek. Nigdy tego nie robilem...masz jakas sprawdzona witrynke...z biosami...mozesz cos doradzic w tej kwestii?Bo producent biosow nie zamieszcza...dzieki;-)
    Dzimber-rowniez dziekuje.Juz robilem mu low level format...teraz mecze hdd regeneratorem, mam juz bodajze ponad 2tys bad sektorow...pewnie stad ten SMART. Programik mysle ze znajde, ale jesli to nie problem-zamiesc na forum, dzieki. Czym polecasz edytowanie(wyczytanie, wgranie) biosu dysku? Mam jakis Acronis Disk Editor ale on chyba grzebie na talerzach...jakis Partition disk info?troche tych narzedzi nasciagalem ale nie wiem ktorego uzyc...jak slon w skladzie porcelany...
  • Poziom 31  
    ...witrynka fajna, jesta tam niby to firmware ale linki nie dzialaja...moze w tej chwili? Sprobuje wieczorem moze....moze gdzies jeszcze znajde...