Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch KGN36A60 - czym skleić plastikowy odpływ wody spod parownika?

07 Mar 2013 09:47 2205 4
  • Poziom 9  
    Chciałem zapytać fachowców, czy pęknięty plastikowy odpływ wody spod parownika znajdujacy sie w zamrażarce od lodówko-zamrażaki no-frost (tutaj Bosch KGN36A60) można skleić zwykłym silikonem sanitarnym (producent podaje temp. pracy do -40 stopni) czy tez potrzebny będzie specjalny klej (i jaki)?

Będe wdzięczny za sugestie!
  • Specjalista AGD
    Nie wiem, o który konkretnie element chodzi, ale podejrzewam, że silikon jest raczej za słaby jako klej (to bardziej uszczelniacz).
  • Poziom 9  
    Chodzi o odpływ wody spod parownika, który zintegrowany jest z osłona parownika i wykonany z twardego plastiku, który sporo popękał i leje sie woda nie tam gdzie potrzeba. Pytałem po sklepach i zaproponowano mi zelowy klej do PP i PE i innych tworzyw z rozpuszczalnikiem f-my Technicqll tylko nie wiem, czy można go ze względu na przechowywanie żywnosci bezpiecznie zastosować - może kos z Was wie?
  • Poziom 9  
    Dla podsumowania tematu: klej do PP i PE i innych tworzyw z rozpuszczalnikiem puki co, czyli po kilku tygodniach od sklejenia, zdaje egzamin :D
    ...a juz myślałem, ze Bosch skroi mnie na 450 PLN za nowa cześć ...uff! :shii: