Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dot. radia cyfrowego UPC -

07 Mar 2013 13:56 7689 13
  • Poziom 10  
    No ewidentna bzdura z tym podłączeniem. Mam upc niemal od początku. Cyfrówkę także niemal od początku w UPC. "Ćwiczyłem" rozgałęzienie sygnału wyjściowego z UPC na tuner radiowy w wieży Yamaha AX-396 kilka razy. Nawet dziś po przeczytaniu tego forum zrobiłem to jeszcze raz. I to bez żadnego splitera - bezpośrednio kabel wyjściowy z sygnałem cyfry UPC włączyłem do tunera. SZUM w na falach i tyle. Cyfrowego sygnału w UPC nie da się rozdzielić (bez dekodera) na tuner radiowy !! Radia cyfrowego z UPC można słuchać (niestety!) TYLKO PRZY UŻYCIU DEKODERA CYFROWEGO UPC. I to jest mój ból. Nie próbowałem z sygnałem analogowym, być może mozna ale mnie interesowało i interesuje nadal radio cyfrowe.
    PS
    Jeśli się mylę proszę o konstruktywną korektę. Ale wykonałem test praktycznie. Krzysztof

W/W TEKST DOTYCZY OCZYWIŚCIE ZAMKNIĘTEGO TEMATU, KTÓRY JEST TU https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2175763.html szczególnie proszę o odniesienie się do tego zagadnienia kolegę SP5ANJ, który odpowiadał forumowiczowi.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    chriss1967 napisał:
    No ewidentna bzdura z tym podłączeniem.

Nie do końca.

Muszę jednak przyznać, że obecnie UPC walczy z "samą sobą" (głównie z interferencją sygnałów oraz przekazem analogowym) a obecnie poprawiłem własny rysunek. który jest aktualny z prowadzeniem w kablu wszystkich emisji.

dot. radia cyfrowego UPC -

Cytat:
    Nawet dziś po przeczytaniu tego forum zrobiłem to jeszcze raz. I to bez żadnego splitera - bezpośrednio kabel wyjściowy z sygnałem cyfry UPC włączyłem do tunera. SZUM w na falach i tyle.

Radio tylko dekodowalne z dekodera.

Cytat:
    Radia cyfrowego z UPC można słuchać (niestety!) TYLKO PRZY UŻYCIU DEKODERA CYFROWEGO UPC. I to jest mój ból.

Na dzień dzisiejszy tylko tak.
    Jak mi wiadomo to UPC nie przewiduje przesyłania radia w innej emisji jak "cyfra".

Cytat:
    Nie próbowałem z sygnałem analogowym, być może mozna ale mnie interesowało i interesuje nadal radio cyfrowe.

Analogowe przekazy tylko dla TV.

Cytat:
    Jeśli się mylę proszę o konstruktywną korektę. Ale wykonałem test praktycznie.

Pozwolę sobie podziękować za przypomnienie tematu, który wisiał w tamtej "formie" a czasy się zmieniają.

Zostałem jakoby wywołany do "tablicy" więc odpisuję i poprawiam stan faktyczny w UPC.

Pozdrawiam i dziękuję za przypomnienie starego tematu. Adam [SP5ANJ]
  • Poziom 10  
    Dzięki za odp. Do podjęcia tematu zmusiła mnie niestety sytuacja którą zastałem od 6 marca br. Zostałem "załatwiony" przez UPC, co opisałem w swoim poście. Ja to wszystko przerabiam na bieżąco i dlatego szukałem m.in. na elektrodzie czy ktoś spotkał się z tą niedogodnością. Co do analogowego radia prosto z kabla UPC to przypomniałem sobie, że ta "kablówka" zrezygnowała z nadawania w ten sposób (sam tak odbierałem-do czasu) z uwagi na ...nieopłacalność i małe zainteresowanie. Taki jest fakt. Teraz chcąc rejestrować cyfrowe radio z UPC, głównie w nocy uniemożliwiono mi, zabezpieczając sygnał. Myślałem że tylko mi zrobił takiego psikusa (niedawno był u mnie "techniczny" z UPC, pomyślałem, no nadał do nich o moich połączeniach) ale znalazłem posta od innego, stosującego takie nagrywanie na zewnętrzną nagrywarkę i potwierdził, nawet z datą ! która się zgadzała, że to nie tylko u mnie. Musze się na nowo zastanawiać jak to obejść. I ŻEBY BYŁO ŚMIESZNIE W TEMACIE, TO NAWET ZBLOKOWANO MI TVP1 I TVP2 ANALOGOWĄ ! Dowiedziałem się u źródła że tego nie są w stanie zrobić a jednak sygnału analog. tych stacji nie mogę od dziś nagrać ! Istna paranoja. Niedługo nagrywarki zewnętrzne będą do niczego potrzebne w takich połączeniach jak z UPC. Poczekam także na propozycje od praktykujących. Pozdr. Krzysztof
  • Poziom 8  
    Czołem!
    O UPC i ich dziwnych praktykach można by pisać długo. Potwierdzam że w swojej infrastrukturze nie udostępniają już radia w analogu.
    Niemniej, żeby uciąć Ci kanały o których mówisz musieli by w skrzynce przykręcić Ci odpowiedni filtr, który z reguły nie wycina tylko dwóch kanałów. Jeżeli masz problem z prawidłowym odbiorem i jest to ich wina - dzwoń do nich, niech przysyłają technika.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    chriss1967 napisał:
    I ŻEBY BYŁO ŚMIESZNIE W TEMACIE, TO NAWET ZBLOKOWANO MI TVP1 I TVP2 ANALOGOWĄ ! Dowiedziałem się u źródła że tego nie są w stanie zrobić a jednak sygnału analog. tych stacji nie mogę od dziś nagrać ! Istna paranoja.

Zobacz, że ostatnio pozmieniano kanały kablowe (analogowe) i teraz TVP1 jest na częstotliwości 143,250 MHz.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Sygnału radiowego w kablach upc nie ma już od 4 lat. Radio w dekoderze działa na zasadzie radia internetowego
  • Poziom 10  
    Tak, analoga w kablu nie uświadczysz od tego czasu z uwagi na nieopłacalność. Sam korzystałem, ale musiałem połknąć tę gorzką pigułkę. Jak nastała cyfra w UPC okazało się że radyjko tylko przez dekoder i nie rozdzielisz sygnału do tunera. Kolejna piguła. Teraz zabezpieczają raptem sygnał łącznie z radiem bo się obudzili ze na świecie jest coś takiego jak prawa autorskie itd. Następny cios w plecy. Ale z tym radiem cyf. w dekoderze że internetowo to nie wiedziałem. Niemniej nie zmienia to podłej i tak sytuacji, że dla własnych potrzeb! pozbawia się mnie tej przyjemności.
    Rzeczywiście "szły" komunikaty że pozmieniano tvp1 także tvn ale zapewniono mnie telefonicznie w kontakcie z UPC że analogowego w kablu nie ruszą bo nie mają możliwości, więc ja się pytam, skąd u mnie blokada ?? Niebawem odwiedzi mnie techniczny z UPC w sprawie telefonu stac.!! bo z tym dzieją się też jaja. Zadam mu kilka niewygodnych pytań.
  • Poziom 14  
    N a terenie woj. pomorskiego do 20 marca będą prowadzone zmiany nadawania częstotliwości kanałów analogowych. Musisz jeszcze raz włączyć Automatyczne dostrojenie tv. Jeżeli ma to zrobić technik. Będzie cie to kosztowało 50zł.
  • Poziom 10  
    No z automatycznym dostrojeniem nie będzie przecież problemu ale w nagrywarce (która jak widzę staje się coraz bardziej bezużyteczna z uwagi na zagrywki UPC) bo tam mam kanały analogowe a w TV tylko cyfra z dekodera. Ale dzięki za info. Dziś, w czwartek spodziewam się "technicznego" z UPC , podpytam.
  • Poziom 2  
    Odświeżam trochę wątek...

...bo właśnie korzystając z usług analogowego UPC (bez radia) mam propozycję przejścia na sygnał cyfrowy z dekoderem. Na wyjściu tego dekodera (jeżeli taki wybiorę) może być Eurozłącze... z którego jak rozumiem mogę sobie pobrać (analogowy) sygnał radiowy i podłączyć go do tradycyjnego wzmacniacza stereo.
    Omijam więc swój dotychczasowey tuner. Stacje radiowe będą wtedy zmieniane pilotem do dekodera.
    Czy ktoś z Was robił już coś podobnego i może mi powiedzieć jaka jest jakość takiego sygnału radiowego?

Regulamin pkt 3.1.19 .
    Podpinanie się do cudzych tematów : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1990612.html .
    [SP5ANJ]
  • Specjalista Sieci, Internet
    stondrek napisał:
    Czy ktoś z Was robił już coś podobnego i może mi powiedzieć jaka jest jakość takiego sygnału radiowego?

Mogę powiedzieć tak: słychać, stereo jest - tyle.
  • Poziom 2  
    Nie masz porównania ze zwykłym, analogowym, z anteny sygnałem radiowym?
  • Specjalista Sieci, Internet
    A co chcesz porównywać, skoro nawet nie wiadomo z jakim bitrate UPC te kanały nadaje.

Jakość przekazu bardzo dobra (na "słuch"), nic nie trzeszczy, piszczy, odbiór bardzo dobry, sygnał stereo jest.
  • Poziom 2  
    KOCUREK1970 napisał:
    A co chcesz porównywać, skoro nawet nie wiadomo z jakim bitrate UPC te kanały nadaje.

Jakość przekazu bardzo dobra (na "słuch"), nic nie trzeszczy, piszczy, odbiór bardzo dobry, sygnał stereo jest.

No i mniej więcej o to mi chodzi. Jeżeli "na słuch" nie zauważasz różnicy i w dodatku nic nie szumi (u mnie na antenie cisza jednak szumi), to może i warto przejść na taką "cyfrówkę".
    Dzięki.