Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 HDI 2.0 '02 - nie działa poprawnie klimatyzacja (climatronik)

07 Mar 2013 13:26 4542 4
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich uczestniczących w forum i zwracam się z prośbą o radę. Posiadam Peugeota 406 HDI 2.0 z 2002 roku. Od paru miesięcy nie mogę dojść do ładu z klimatyzacją i w serwisie nie wiedzą co jest problem jest w tym, że Niezależnie od ustawionej temperatury na panelu sterowania samoczynnie wysterowuje silnikiem otwarcia klap w nagrzewnicy wchodząc na maksymalne grzanie a po chwili na maksymalne chłodzenie. Jest yto wersja klimatyzacji dwustrefowej climatronik. W serwisie sprawdzono instalację czynnika chłodzącego - jest OK. Następnie zaczęto wymieniać
    - Panel sterowania
    -sondę temperatury kabiny
    -silnik sterujący otwarciem klap
    -czujnik nasłonecznienia kabiny
    Niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów i jest tak jak było raz grzeje na maxa a następnie chłodzi.
    proszę o pomoc lub radę może ktoś miał takie objawy w swoim samochodzie.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    Moglbys umiescic foto panelu klimatyzacji?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 8  
    Mogę zamieścić zdjęcie panelu ale nie wiem co to da to jest zwykły klimatronik dwustrefowy. Jak by tego było mało to zaczynają się dziać dziwne rzeczy . Rano samochód nie chce zapalić ale koło południa jak się rozciepli pali od kopa.
  • Poziom 16  
    Jest dużo modeli tych paneli, co prawda nie miałem styczności z dwustrefową klimą jeszcze ale miałem do czynienia z instalacją w 406 i Xsarze. Jeżeli chodzi o klimę stawiam na uszkodzenie w BSI lub lub jeszcze jakiegoś dodatkowego modułu od klimy/nawiewu znajdującego się niedaleko dmuchawy pod deską. BSI nie lubi słabej masy i słabych połączeń. Wszystkie złącza kabli musisz przejrzeć czy nie ma nalotu na pinach (tzw. śniedzi), może to się wydać błache ale nawet od luźnych klem w tych samochodach potrafią się dziać cuda. Sam moduł BSI też do sprawdzenia, musiałbyś go wymontować i jak to się mówi "dać do sprawdzenia" komuś to ma pojęcie o elektronice i byłby w stanie sprawdzić ew. "zimne luty"

Co do serwisu ( nie chcę tutaj podważać wiedzy Panów z serwisu) może warto było by podjechać do innego. Dużo informacji jest na internecie o "serwisantach z ASO których wiedza kończy się na silniku POLONEZA" niestety często to prawda, w Polsce mało jest ludzi którzy umieli by dobrze zrobić taki samochód.

Co do odpalania, nie wiem. Polecam lekturę forum http://406-klub.pl/index.php/forum/
    Strona wymaga rejestracji. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam mam ten sam problem jak już dojdziesz do meritum problemu to proszę o wskazówki.