Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 406 HDI 2.0 '02 - nie działa poprawnie klimatyzacja (climatronik)

07 Mar 2013 13:26 4941 4
  • Level 8  
    Witam wszystkich uczestniczących w forum i zwracam się z prośbą o radę. Posiadam Peugeota 406 HDI 2.0 z 2002 roku. Od paru miesięcy nie mogę dojść do ładu z klimatyzacją i w serwisie nie wiedzą co jest problem jest w tym, że Niezależnie od ustawionej temperatury na panelu sterowania samoczynnie wysterowuje silnikiem otwarcia klap w nagrzewnicy wchodząc na maksymalne grzanie a po chwili na maksymalne chłodzenie. Jest yto wersja klimatyzacji dwustrefowej climatronik. W serwisie sprawdzono instalację czynnika chłodzącego - jest OK. Następnie zaczęto wymieniać
    - Panel sterowania
    -sondę temperatury kabiny
    -silnik sterujący otwarciem klap
    -czujnik nasłonecznienia kabiny
    Niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów i jest tak jak było raz grzeje na maxa a następnie chłodzi.
    proszę o pomoc lub radę może ktoś miał takie objawy w swoim samochodzie.
  • Level 16  
    Moglbys umiescic foto panelu klimatyzacji?
  • Level 8  
    Mogę zamieścić zdjęcie panelu ale nie wiem co to da to jest zwykły klimatronik dwustrefowy. Jak by tego było mało to zaczynają się dziać dziwne rzeczy . Rano samochód nie chce zapalić ale koło południa jak się rozciepli pali od kopa.
  • Level 16  
    Jest dużo modeli tych paneli, co prawda nie miałem styczności z dwustrefową klimą jeszcze ale miałem do czynienia z instalacją w 406 i Xsarze. Jeżeli chodzi o klimę stawiam na uszkodzenie w BSI lub lub jeszcze jakiegoś dodatkowego modułu od klimy/nawiewu znajdującego się niedaleko dmuchawy pod deską. BSI nie lubi słabej masy i słabych połączeń. Wszystkie złącza kabli musisz przejrzeć czy nie ma nalotu na pinach (tzw. śniedzi), może to się wydać błache ale nawet od luźnych klem w tych samochodach potrafią się dziać cuda. Sam moduł BSI też do sprawdzenia, musiałbyś go wymontować i jak to się mówi "dać do sprawdzenia" komuś to ma pojęcie o elektronice i byłby w stanie sprawdzić ew. "zimne luty"

Co do serwisu ( nie chcę tutaj podważać wiedzy Panów z serwisu) może warto było by podjechać do innego. Dużo informacji jest na internecie o "serwisantach z ASO których wiedza kończy się na silniku POLONEZA" niestety często to prawda, w Polsce mało jest ludzi którzy umieli by dobrze zrobić taki samochód.

Co do odpalania, nie wiem. Polecam lekturę forum http://406-klub.pl/index.php/forum/
    Strona wymaga rejestracji. Pozdrawiam.
  • Level 10  
    Witam mam ten sam problem jak już dojdziesz do meritum problemu to proszę o wskazówki.