Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprawa nagrywania cyfrowego sygnału TV UPC

chriss1967 07 Cze 2013 23:49 103797 298
  • #211 07 Cze 2013 23:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

_cheetah_ napisał:
    Poważnie? będą fatygować windykatora o sto sześćdziesiąt złotych?

Najlepsze w tym jest to, ze nawet nie będziesz wiedział, że w sądzie przeciwko Tobie w tej sprawie była już rozprawa w trybie uproszczonym, i, że nawet jesteś już na liście w BIKu jako dłużnik, i możesz wtedy nawet mieć trudności z kredytem czy pożyczką, już nie wspominając o tym, że Ci komornik wejdzie na konto i tak odzyska tą kasę dla operatora i niezłą sumkę dla siebie.

• #212 08 Cze 2013 00:12
    jurek.adam
    Poziom 43  

Będzie wiedział, bo będą do niego wydzwaniać konsultanci ds. windykacji i nachalnie się dopytywać, kiedy wpłynie kasa. Dlatego trzeba reklamować, wyjaśnić, a nie chować głowę w piasek. Ale piszcie już na temat o nagrywaniu, tu przedłużenie dyskusji, moim zdaniem niepotrzebnie rozbite na dwa wątki:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2584456.html

• #213 08 Cze 2013 22:50
    andre49
    Poziom 11  

O co konkretnie chodzi, tym - co mają problem z nagrywaniem w UPC, pomijam nagrywanie z wyjścia HDMI i przegrywanie z dysku nagrywarki UPC w jakości Full HD na dysk abonenta, albo użycie przez abonenta portu USB z Mediabox CISCO... bo to temat tabu w UPC i nie tylko u nich. Wczoraj wymieniono mi zepsuty dekoder UPC Mediabox CISCO (z nagrywarką-dysk ok. 320GB) na nowy. Jest jak dawniej, mogę nagrywać wszystkie programy "na żywo" na dysk dekodera wszystkie programy, nadawane w rozdzielczości SD, HD i FullHD, a potem przegrać poprzez SCART (po rozłączeniu kabla HDMI "dekoder-telewizor") na dysk nagrywarki stacjonarnej DVD, naturalnie tylko w 720x576, jakość video i audio mizerna. Blokowane w Macrovision były dawniej tylko programy/filmy pobierane na żądanie-płatne. Ostatnio nie sprawdzałem -czy jest tak nadal, bo nie płace za bzdety filmowe, które można znaleźć gratisowo w SMART TV, lub ostatecznie na chomiku za2,50 zł, albo na YouTube w niektórych zakamarkach. Nawet Iron Sky, oferowany za kilkanaście zl w Smart TV, ostatnio gdzieś spotkałem na YouTube-online, z polskim lektorem...

• #214 12 Sie 2013 10:53
    e2rdo1
    Poziom 9  

czy moduł CI+ z UPC działa w ogóle na telewizorach z modułem CI ale bez tego plusa?
    Mój telewizor wg instrukcji posiada moduł CI i nie ma go wymienionego na stronie UPC, zastanawiam się więc czy będzie to działać, czy muszę jednak zainwestować w zewnętrzny dekoder np. z nagrywarką?

• #215 12 Sie 2013 12:47
    andre49
    Poziom 11  

Po wymianie "mojego" dekodera z nagrywarką FullHD -Mediabox CISCO, na nowy egzemplarz z nową wersją firmware, w czerwcu 2013, UPC uzyskało wreszcie możliwość zdalnej blokady. Blokady wszystkich nagrań na dysku Mediabox. Ale moja stara nagrywarka DVD Manta, jeszcze z 2007 r. jakoś nie chce się łatwo poddać, i te blokady rozumie tylko jako wyłączenie koloru i trochę zamulony (jakiś mini paseczki, kreseczki się czasem pojawiają) i obraz (teraz czarno-biały) jest niezbyt atrakcyjny do oglądania, gdy próbuje cokolwiek przegrać, z dysku Mediabox, po kablu SCART (przy odłączonym HDMI) na dysk mojej Manty, w jakości 720x576 mpeg2 (piliki VOB. Dysk w Mediabox jest teraz jakby sporo mniejszy (ponoć tylko 250 GB), niż był w poprzednim egzemplarzu Mediabox, też nówce, wypożyczonym od UPC na początku 2012. Na reklamację tej blokady, odpisują tak jak innym, cytuję fragment odp. do mnie:
    "Zaznaczam jednocześnie, że zgodnie z Regulaminem świadczenia usług UPC, którego warunki zaakceptował Pan wraz z zawarciem Umowy „Abonent może kopiować Programy w całości lub ich części wyłącznie dla własnego użytku osobistego, jeżeli nie łączy się z tym osiąganie korzyści majątkowych. Dostawca usług może ograniczyć nagrywanie Programów i innych treści na zewnętrznych nośnikach danych” (paragraf 18, punkt 7). Wyjaśniam, że ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące ochrony praw autorskich, nagrane za pomocą dekodera programy mogą być przechowywane jedynie na dysku twardym nagrywarki".
    Jednak nagrania po Scart, są możliwe, bez żadnych ograniczeń, ale na żywo z sygnału Dekodera Mediabox. Tak więc, aby coś nagrać w kolorze, bez zakłóceń HDCP i innych utrudnień, z Mediabox na dysk Nagrywarki stacjonarnej DVD, naturalnie tylko po Scart i w jakości SD (720x576PAL,pliki VOB)- trzeba teraz czuwać przy dekoderze, albo programować dekoder na włączenie jako "przypomnienie o programie", a Mantę DVD Emperor 028 ustawić z programatorem (Timerem) na nagrywanie z wybraniem źródła sygnału - tj, SCART -i do tego trzeba wcześniej odłączyć kabel HDMI od odbiornika TV, lub od Dekodera Mediabox, albo przełączyć na "puste gniazdko HDMI", w jakimś rozgałęźniku pasywnym HDMI np. (1IN-2xOUT). Nie każdemu to odpowiada, więc sporo klientów pożegna się z UPC, z końcem bieżącej umowy, ponieważ oferta DVB-T staje się przyjazna telewidzowi, będzie poszerzana, o kolejne 4 stacje, apotem być może więcej i to w jakości HD/Ful HD. Z DVB-T mając tuner HD (FullHD), można sobie nagrywać w jakości 720x576.ts MPEG4/H.264, o klasę lepszy obraz niż najlepszy 720x576 mpeg2 (VOB) - bez ograniczeń, na własny dysk, pendrive, kartę pamięci w czytniku, po USB. Także stacje nadające w FULL HD, czyli na razie TVP1-HD i TVP2-HD można spokojnie nagrywać, przegrać na komp. Na komputerku z takiego pełnometrażowego filmu 720x576.ts w kilka minut, a z filmu 1920x1080.ts -w kilkanaście minut, powycinać reklamy i zapisać film "Netto", bez dekodowania i ponownego kodowana, w kilka minut, w darmowym tsMuxer lub innym oprogramowaniu, nie będę tu reklamował ich.

• #216 22 Sie 2013 10:07
    robekpw
    Poziom 10  

Czy w UPC nadal jest problem z nagrywaniem na zewnętrzną nagrywarkę? Chodzi mi o to, że nie chce brać nagrywarki od UPC, a zakupić własną aby ewentualne nagrane programy posiadać mimo ewentualnego zwrotu nagrywarki po zakończeniu umowy.

• #217 22 Sie 2013 11:24
    andre49
    Poziom 11  

Uff, ale zabawy mają w UPC, z tymi dekoderami Mediabox CISCO. Od 14-8-2013 mam kolejny, nowy Dekoder Mediabox CISCO. To już trzeci -od czasu podpisania umowy z UPC, w styczniu 2012. Ten wymieniony mi w czerwcu, jako nówka, w foliach, padł po 2 miesiącach użytkowania, nie chciał przyjmować zdalnie żadnej aktualizacji z sieci UPC - i zaciął się na dobre. Pozostawało tylko wyjęcie wtyczki z gniazdka 230V. Swoją drogą, UPC nie próżnuje z aktualizacjami, co kilka dni, nieraz parę razy dziennie, coś tam sobie ładuje, aktualizuje, mruga, wyłącza i włącza się ze "standby, nawet uprzejmie mnie zawiadamia, na ekranie TV o treści najnowszej faktury...
    ==============
    Poczytaj uważnie mój wyżej zamieszczony post.
    Nagrania są możliwe, na własną nagrywarkę stacjonarną DVD, ale wyłącznie "na żywo, online", z dekodera Mediabox CISCO, i tylko po Scart, w jakości DVD -PAL- 720x576 (pliki VOB). Natomiast nagrania zapisane na dysku Mediabox CISCO, w jakości1920x1080i, 1280x720p i 720x576, jeśli masz tam zapisane, pozostają zablokowane systemowo, poprzez firmware dekodera, z woli Wysokiego UPC, do przegrywania! Można je tylko odtwarzać na własnym TV i tylko po HDMI, poprzez kabelek HDMI. Jeśli kupisz sobie jakiś modulator "HDMI do RF FULL HD DVB-T", obsługujący standard zabezpieczeń HDCP. A są takowe urządzenia w sprzedaży, już po jakieś 8-10 tys. zł. Spróbuj zatem (jak już kupisz ten modulator) przegrać nagrania z dysku Mediabox. Po HDMI z z dysku Mediabox CISCO, do modulatora, na wyjściu z modulatora otrzymasz sygnał cyfrowy DVB-T, zapewne w jakości takiej jak np. z anteny naziemnej DVCB-T np. TVP1-HD lub TVP2-HD (1920x1080i. Tenże sygnał antenowy DVB-T, na wyjściu z modulatora, nagrasz sobie na własny nośnik, w porcie USB poczciwego i taniego dekodera/tunera DVB-t, kosztującego obecnie ok. 70-90 zł. Pytanie tylko, czy ten sygnał wyjściowy HDMI z nagrań dekodera Mediabox, nie będzie zabezpieczony sygnałem blokady kopiowania, i wtedy dekoder/tuner DVB-t też nic z niego nie nagra. Sygnał antenowy naziemnej TV cyfrowej, jest częściowo kodowany. Tylko sygnał cyfrowej TV naziemnej -dla wybranych i koncesjonowanych przez KRRiT (22 stacje cyfrowej TV naziemnej) jest powszechnie dostępne i póki co, nie jest niczym zabezpieczany na żadnym programie czy filmie, albo meczu. To zapewne tymczasowo, aż okrzepnie sprawa ściągania haraczu-abonamentu RTV, czy innego "podatku TVP", a wtedy zaczną pewnie się blokady, takie -jak już widać -w sygnale antenowym cyfrowej TV naziemnej kodowanej dla kilkudziesięciu już stacji "komercyjnych", gdy tuner/dekoder DVB-t poszukuje automatycznie wszystkich stacji ... Dlatego warto już teraz nagrywać ile się tylko da, na dekoderach DVB-t, z ich portu USB, wszystkie najciekawsze filmy z TV naziemnej DVB-t, zwłaszcza te Full-HD, z TVP1-HD i TVP2-HD, na własne dyski twarde. Bo całość "publicznej puli filmowej" serwowanej nam od wielu lat,teraz cyfrowo, wynosi ok. 300 filmów z ostatnich 50lat, w kółko powtarzanych, czasem dojdzie , raz na kilka miesięcy jakaś nowa produkcja. Inne filmy są powtarzane po kilka/kilkanaście razy w roku, na tej stacji lub sąsiedniej - w puli filmowej TVP, TVN, Polsat, Puls, TV4, TVN7, TVP Kultura, TVP Historia -i sporadycznie na TTV, TV6 lub Puls2. Jak znam życie, to najciekawsze filmy, mecze, kabarety, koncerty gwiazd, zostaną zakodowane, takim samym prawem, jak to robi UPC, blokując nagrania ze swojego dysku w dekoderze Mediabox CISCO, a więc powołując się na umowy z nadawcami, producentami i właścicielami praw autorskich i licencji do emisji poszczególnych filmów, jak w wypożyczalni VOD czy w płatnej wypożyczalni UPC,i innych odpłatnych emisji na życzenie, żądanie) różnych drogocennych emisji z koncertu, meczu itd. To nas spotka, gdy już będziemy mieli zaklepany w Sejmie i Senacie "haracz abonamentowy". Wtedy wolne od kodowania pozostaną tylko dobranocki i wiadomości, benefisy, koncerty Orkiestry świątecznej, pogadanki reklamujące lub ośmieszające określone partie polityczne, oraz reklamy - w cyfrowej TV naziemnej.

• #218 18 Wrz 2013 02:47
    andre49
    Poziom 11  

Czy konwerter HDMI do Euro Scart lub HDMI do YPbPr+Audio L+R, w cenie 120 zł, 250 zł lub 1600 zł - pozwoli przegrać nagrania, z dysku dekodera UPC Mediabox CISCO (oczywiście tylko w jakości SD) na zewnętrzną nagrywarkę (DVD)?

Oto linki do takich konwerterów:
    Czy ktoś to używał, czy to działa z dekoderem UPC i pozwala kopiować nagrania z dysku Mediabox CISCO- na dysk nagrywarki zewnętrznej (w jakości 720x576, PAL, stereo)?
    A może sygnał HDMI z dekodera UPC ma blokadę nagrania, pozwala tylko oglądać obraz na TV po HDMI, a wtedy owe konwertery są bezużyteczne, do tego celu?

1) http://sklep.delta.poznan.pl/konwerter-hdmi-e...l?ps_session=39894eee850f5a9d5436da3c11dbcc48

2) http://sklep.rms.pl/index.php?p5778,konwerter...cvbs-s-video-i-audio-stereo-2xrca-lindy-32597

3) http://www.saturion.pl/product/170556/Akcesor...ter_HDMI_do_sygnalu_analogowego_Ypbpr_2m.html

• #219 21 Wrz 2013 00:07
    andre49
    Poziom 11  

Jakieś Tabu, na te konwentery HDMI, albo co? Od 3 dni nikt się o nich nie wypowiada?
    Żadnych testów, ani użytkowników, nikt tego nie posiada, nie wykorzystuje do współprcy z dekoderem Mediabox UPC??

• #220 23 Wrz 2013 10:08
    egon42
    Poziom 37  

Co kolega myśli że wszyscy mają w ramach "czynności służbowych" kupować za własne pieniądze i wszystko umieszczać za free na forum. Sam kup przetestuj podaj opis my chętnie przeczytamy.

• #221 23 Lis 2013 07:34
    a323324
    Poziom 1  

dla zainteresowanych: nagrywanie z dekodera UPC

odwiedzałem to forum kilka miesięcy temu nie znajdując rozwiązania, podzielę się więc tym co u mnie zadziałało. Nagrywać można HD i SD, również te nagrane wcześniej i odtwarzane z dysku dekodera.

setup:
    dekoder UPC-> kabel HDMI-> konwerter hdmi/component -> kable component + audio (mały jack -> 2xRCA) -> Hauppauge HD PVR -> kabel USB -> komputer

konwerter który zadziałał to Ligawo Ÿ 2x HDMI zu VGA/ YpbPr Component Konverter kupiony na amazon.de (50 EUR + przesyłka). Pierwszy kupiony na Allegro nie działał prawidłowo.

Hauppauge miałem już wcześniej, teraz bym kupował pewnie Hauppauge HD PVR 2.

Zestaw działa prawidłowo po ustawieniu rozdzielczości w dekoderze na 720p, z 1080i nie byłem zadowolony (nie wiem czy w tym zakresie nowszy Hauppauge się poprawił).

Do rozwiązania jest problem podziału sygnału HDMI z dekodera. Splitter HDMI który kupiłem razem z konwerterem (też Ligawo) nie dał rady, więc w tej chwili na TV oglądam sygnał z Hauppauge (kable component + 2xRCA), ma on lekkie opóźnienie w stosunku do wychodzącego z dekodera.

pozdrawiam

• #222 24 Lis 2013 10:04
    laryadi
    Poziom 17  

Ale kombinujecie .Kupujecie jakiś dobry modulator i nagrywacie na zewnętrzną nagrywarkę po kablu.Ma to jedną wadę ,mianowicie kanały tylko w SD,ale za to w miarę tanio (koszt około 70 zł. razem z kablami ) .A jeśli komuś zależy na super jakości to jak kolega wyżej pisał ,ale to już są spore koszty

• #223 31 Mar 2014 09:44
    Lukassuss
    Poziom 9  

Jedno małe pytanko - czy mając UPC i moduł CI+ można nagrywać coś z TV poprzez funkcję PVR telewizora (na podpięty do TV HDD) ?

• #224 31 Mar 2014 12:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Lukassuss napisał:
    czy mając UPC i moduł CI+ można nagrywać coś z TV poprzez funkcję PVR telewizora (na podpięty do TV HDD) ?

Wszystko zależy od samego tv.
    W manualu od niego powinna być taka informacja.

• #225 31 Mar 2014 13:01
    Lukassuss
    Poziom 9  

TV to LG 42LN575S - ma taka możliwość.

Zastanawia mnie tylko czy UPC nie blokuje czegoś przy używaniu karty CI+ - jak pisali powyżej ludzie.

Tak poza tematem przy okazji - czy używając nagrywania przez PVR można nagrywać jedno a oglądać drugie czy trzeba oglądać to co się nagrywa ?
    Chodzi mi o w/w model a nie bardzo wiem jak to sprawdzić...

• #226 31 Mar 2014 16:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Lukassuss napisał:
    Zastanawia mnie tylko czy UPC nie blokuje czegoś przy używaniu karty CI+ - jak pisali powyżej ludzie.

Nie, nie blokuje,
    a to o czym ludzie tutaj pisali, to chodziło o przegrywanie uprzednio nagranego materiału z dekodera na inny nośnik/sprzęt.
    Lukassuss napisał:
    czy używając nagrywania przez PVR można nagrywać jedno a oglądać drugie czy trzeba oglądać to co się nagrywa ?

Wszystko zależy od:
    - telewizor MUSI być certyfikowany przez UPC,
    - telewizor MUSI mieć podwójny tuner DVB-C,
    - moduł z UPC MUSI być wielostrumieniowy.
    Biorąc pod uwagę, że moduł, który UPC oferuje jest jednostrumieniowy, więc będziesz oglądał co nagrywasz, a nagrywając, będziesz musiał to oglądać, bo w tym samym czasie, tv nie odbierze drugiego kanału, a więc reszta uwarunkowań, nie ma praktycznie znaczenia.

• #227 31 Mar 2014 18:06
    Lukassuss
    Poziom 9  

Ok, dzięki za odpowiedź.

Czyli mając w/w tv i kablówkę z UPC nie mam innej opcji tylko oglądać co nagrywam. Trochę kiepsko.

• #228 31 Mar 2014 21:56
    sztajger
    Poziom 11  

Masz wyjście-jednak droższe, i dla Ciebie pewnie nieatrakcyjne... zamień moduł na dekoder z nagrywarką, i po problemie. Nagrasz jeden program, oglądniesz drugi (nawet z timeshiftem)albo nagrywasz dwa, ale wtedy oglądasz już - przez drugi kabel -albo analoga, albo cyfrowy pakiet odkodowany...

• #229 01 Kwi 2014 06:59
    Lukassuss
    Poziom 9  

O właśnie - to ważna informacja.

Czyli mając mediaboxa od UPC z HDD można oglądać na nim jeden kanał (i ewentualnie nagrywać) a na HDD podłączony do telewizora nagrywać co innego ?
    Jeśli tak to świetna myśl bo właśnie na tym mi zależy.

A że trochę drożej - czasem inaczej się nie da...

• #230 01 Kwi 2014 11:09
    Darek.S
    Poziom 31  

Z podobnym problemem zetknąłem się kiedyś próbując nagrać coś chyba z TVP Polonia. I nie była to raczej kablówka a przekaz SAT. Zdziwiłem się bo w końcu to FTA. Dawno temu kasety VHS były zabezpieczone tzw. programem "fota" W szczegóły techniczne nigdy się nie zagłębiałem bo nie miałem potrzeby kopiować VHS. Zdaje sie , że chodziło o przesunięcie poziomów impulsów synchro z którymi TV jakoś sobie radził natomiast przegrywający magnetowid już nie. Rozwiązaniem był filtr który w owych czasach bez problemu można było kupić. Nie wiem jak to rozwiązała UPC ale niewykluczone, ze podobny filtr rozwiązałby sprawę.

• #231 01 Kwi 2014 13:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Lukassuss napisał:
    Czyli mając mediaboxa od UPC z HDD można oglądać na nim jeden kanał (i ewentualnie nagrywać) a na HDD podłączony do telewizora nagrywać co innego ?
    Jeśli tak to świetna myśl bo właśnie na tym mi zależy.

TYLKO, że jak masz już moduł, to NIE "dostaniesz" od tak sobie jeszcze dekodera, będziesz musiał wykupić opcję multiroom, do Twojej aktualnej oferty.

• #232 01 Kwi 2014 13:45
    Lukassuss
    Poziom 9  

Nie, na razie mam zwykłego mediaboxa bez HDD - ale za jakiś czas kończy mi się lojalka i zastanawiałem się nad zmianą na kartę CI+ (dla oszczędności miejsca i prądu) - tylko teraz widzę, że najlepiej to chyba zostać przy obecnym dekoderze i dokupić HDD do telewizora - bo tylko taka opcja umożliwi mi nagrywanie jednego a oglądanie czego innego.

• #233 01 Kwi 2014 13:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Lukassuss napisał:
    na razie mam zwykłego mediaboxa bez HDD - ale za jakiś czas kończy mi się lojalka i zastanawiałem się nad zmianą na kartę CI+

Wtedy UPC dając moduł, zabierze Ci dekoder!,
    chcesz mieć i jedno i drugie, tylko multoroom (PŁATNY co mc), albo druga umowa (drugi abonament).

• #234 01 Kwi 2014 14:12
    Lukassuss
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:

Wtedy UPC dając moduł, zabierze Ci dekoder!,
    chcesz mieć i jedno i drugie, tylko multoroom (PŁATNY co mc), albo druga umowa (drugi abonament).

Ok, to wiem.

Chodzi mi o ty czy: zostając przy obecnym dekoderze (mediabox bez HDD) będę mógł oglądać jedno a nagrywać co innego poprzez funkcję PVR telewizora na swój HDD?
    Chociaż myślę że pewnie do takiego czegoś potrzebna mi będzie jeszcze oprócz tego mediaboxa jeszcze ta karta CI+ żeby to PVR miało swoje źródło - czy dobrze myślę?
    Czyli jak napisałeś - multiroom.

• #235 01 Kwi 2014 15:34
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Lukassuss napisał:
    zostając przy obecnym dekoderze (mediabox bez HDD) będę mógł oglądać jedno a nagrywać co innego poprzez funkcję PVR telewizora na swój HDD?

Tak, tylko, że nagrywając z modułu, tv musi mieć możliwość przełączenia się w tym samym czasie, na inne źródło sygnału (na ten właśnie dekoder który masz).
    Musisz się, co do tego upewnić, bo może (nie musi) się okazać, że nagrywając coś z modułu, tv będzie blokował przełączenie się na inny sygnał, i będziesz zmuszony oglądać, to co nagrywasz z/w tv, a wtedy, to trochę bez sensu, bo jak coś nagrywając z/w tv, obejrzysz coś z dekodera.
    Lukassuss napisał:
    Chociaż myślę że pewnie do takiego czegoś potrzebna mi będzie jeszcze oprócz tego mediaboxa jeszcze ta karta CI+ żeby to PVR miało swoje źródło - czy dobrze myślę?

Dokładnie tak.
    Lukassuss napisał:
    Czyli jak napisałeś - multiroom.

Tak.
    Choć uważam (to tylko moja opinia), że powinieneś "wziąć" od UPC dekoder PVR, jedna skrzynka, która bierze trochę więcej prądu niż dekoder standardowy, ALE masz pewność, że PVR, będzie na 100% działać z Twoimi założeniami- przemyśl to.
    Dekoder PVR w cenie abonamentu i odpada opłata za multiroom wtedy.

• #236 01 Kwi 2014 16:44
    sztajger
    Poziom 11  

Nie wiem czy się rozumiemy...
    Zasadniczo multiroom ma służyć innym celom niż oglądanie jednego i nagrywanie drugiego programu. Chcąc mieć możliwość nagrywania, wystarczy jak już pisałem jeden dekoder z nagrywarką. Nagrywasz jeden program, a jednocześnie oglądasz ten sam lub każdy inny program dostępny w planie "abo", z pełną funkcjonalnością timeshiftu. Możesz też nagrać dwa programy jednocześnie, jednak wtedy dekoder niczego więcej nie zrobi :) ale na TV możesz oglądać, o ile masz rozdzielony sygnał kanały niekodowane, które też(chyba) możesz niezależnie od dekodera nagrać na zewn. hdd...
    Jednym słowem: "Kocurek1970" ma słuszność!

• #237 01 Kwi 2014 17:03
    Lukassuss
    Poziom 9  

Ok, dzięki panowie za rady.

Zatem chyba jednak skończy się na tym, że zmienię po prostu dekoder na taki z nagrywarką a z funkcji PVR w telewizorze nie będę korzystał - bo okazuje się że to mało przydatne, przynajmniej z tym modułem CI od UPC.

• #238 02 Kwi 2014 09:49
    egon42
    Poziom 37  

KOCUREK1970 napisał:
    Tak, tylko, że nagrywając z modułu, tv musi mieć możliwość przełączenia się w tym samym czasie, na inne źródło sygnału (na ten właśnie dekoder który masz).
    Musisz się, co do tego upewnić, bo może (nie musi) się okazać, że nagrywając coś z modułu, tv będzie blokował przełączenie się na inny sygnał, i będziesz zmuszony oglądać, to co nagrywasz z/w tv, a wtedy, to trochę bez sensu, bo jak coś nagrywając z/w tv, obejrzysz coś z dekodera.
    Mam pytanie czy koledzy się zastanowili co musi zrobić moduł w tej chwilinagrywania? moduł musi w tym samym momencie dekodować 2 różne sygnały tego programu co nagrywamy i tego co chcemy oglądać osobiście wątpię aby to był moduł wielo strumieniowy. Chyba że 1 z programów nie jest kodowany.

• #239 02 Kwi 2014 12:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

egon42 napisał:
    osobiście wątpię aby to był moduł wielo strumieniowy

KOCUREK1970 napisał:
    moduł, który UPC oferuje jest jednostrumieniowy

• #240 26 Kwi 2014 22:24
    kplak
    Poziom 11  

Znalazłem sposób na nagrywanie programów z UPC, w SD i HD i 3D, bez żadnych ograniczeń nawet z kanałów premium.
    Oto mój sposób: 1. wymiana dekodera na MediaModuł CI+, 2. zakup dekodera niezależnego dekodera DVB-C, konkretnie model: Opticum HD AX C501 CI+ w bardzo atrakcyjnej cenie 350 zł, sam kupiłem w sklepie Hollex Kraków.
    Po podłączeniu do niego dysku na USB możemy nagrywać, nagrania są w formacie TS, można je bezpośrednio już oglądać na komputerze, lub dalej obrobić, wyciąć reklamy, zmienić format na mkv, który zadziała na każdym z nowszych TV.

Szukaj w 5mln produktów