Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprawa nagrywania cyfrowego sygnału TV UPC

chriss1967 24 Maj 2014 01:10 106128 298
    wgwesley
    Poziom 8  
    Czy na tym Opticum HD AX C501 można zaprogramować nagranie filmu, który będzie w np. za kilka godzin?
  • Computer Controls
    kplak
    Poziom 11  
    programować nagrania można bez problemów, na timerze są 32 zdarzenia, to dość dużo, bo zwykle do tej pory spotykałem się z ośmioma, można ustawiać je ręcznie i z EPG, tuner może również przełączyć się na dany kanał o zadym czasie, można także w czasie nagrywania oglądać inny kanał z tej samej paczki (MUX-a, na tej samej częstotliwości), nie ma podwójnego tunera ale zawsze to coś, pozdrawiam
    wgwesley
    Poziom 8  
    Serdeczne dzięki, szkoda że ze sprzętem (z Hollex.pl) nie dostałem pełnej instrukcji PL lub ENG, a jedynie skróconą DE (ja ten język mam offline)
    ---
    Opticum HD AX C501 CI+ - jak uzyskać polskie fonty?

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]
    Kr33
    Poziom 1  
    laryadi napisał:
    Kupujecie jakiś dobry modulator i nagrywacie na zewnętrzną nagrywarkę po kablu.Ma to jedną wadę ,mianowicie kanały tylko w SD,ale za to w miarę tanio (koszt około 70 zł. razem z kablami )

czy można poprosić o jakiś przykład takiego modulatora?
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Kr33 napisał:
    można poprosić o jakiś przykład takiego modulatora?

Zwykły, stary magnetowid, jeśli dekoder ma port euro.
    Konwerter sygnału, jeśli dekoder ma tylko port HDMI.
  • Computer Controls
    recykler
    Poziom 10  
    Witam, czy nagrywanie na zewnętrznej nagrywarce tego co się aktualnie ogląda będzie działać czy też pojawi się informacja o zabezpieczeniu?
    Mam jeszcze pytanie do osób posiadających takowe sprzęty - czy jest możliwe zgranie zarejestrowanego materiału z HDD nagrywarki na PC czy raczej pliki będą zaszyfrowane i nic z tego nie wyjdzie?
    KOCUREK1970
    recykler napisał:
    Witam, czy nagrywanie na zewnętrznej nagrywarce tego co się aktualnie ogląda będzie działać czy też pojawi się informacja o zabezpieczeniu?

Mam nagrywarkę Pionieer, UPC analogową i cyfrową, MOGĘ na nagrywarkę zewnętrzną bez przeszkód nagrywać sygnał cyfrowy i analogowy.
    recykler napisał:
    czy jest możliwe zgranie zarejestrowanego materiału z HDD nagrywarki na PC czy raczej pliki będą zaszyfrowane i nic z tego nie wyjdzie?

Materiał mogę zgrywać bez przeszkód, nie jest zaszyfrowany.
    Aczkolwiek w moim przypadku muszę nagrać płytę DVD, potem to dopiero mogę przenieść do komputera (inaczej w moim wypadku się nie da, taka nagrywarka).
    Golden Flyer
    Poziom 12  
    Dziś w nocy bez problemu nagrałem na DVD program z UPC za pomocą nagrywarki Panasonic DMR-ES15. Sygnał z dekodera kablówki przesyłany był do nagrywarki przez złącze SCART (AV2). Od czasu jak posiadam ten sprzęt, tj. od ponad 6 lat, nigdy nie miałem problemu z nagrywaniem programów, zarówno poprzez tuner nagrywarki, jak i poprzez SCART, bezpośrednio z dekodera UPC. Przez dekoder nagrywałem programy z takich kanałów jak TVP1, TVP2, BBC Entertainment, HBO, TCM.
    andre49
    Poziom 11  
    Golden Flyer > Nagrywanie na żywo, z Dekodera UPC MediaBox CISCO, z jego portu SCART na nagrywarkę DVD, na jej dysk twardy lub wprost na płytę DVDR/RW, nie jest problemem. Ale przegranie nagrania, zapisanego na dysku twardym tego CISCO, już jest dużym problemem, zwłaszcza na nowszych nagrywarkach, DVD! Większość otrzymuje komunikat o blokadzie kopiowania. Moja stara Manta DVD Emperor 028 z HDD -kupiona nówka w 2007 r. -owszem widzi to nagranie, odtwarzane z portu SCART, z dysku Mediabox CISCO, ale tylko jako czarno-białe i do tego z okresowymi prążkami... Taka działa mi ta blokada kopiowania nagrań, zapisanych na dysku Mediabox CISCO. To jest celowo zrobione, programowo w dekoderach UPC od pewnego czasu, chyba od wiosny ub. roku. Takie warunki narzucili ponoć nadawcy programów telewizyjnych, rozprowadzanych w sieci UPC. Jest jedno niekomfortowe wyjście, oprócz rejestrowania kamerą... ekranu TV, z odtwarzanym nagraniem z dysku CISO UPC ;-)). Jednak mając stary magnetowid, najlepiej czterogłowicowy i stereo -nie znający tak paskudnych pojęć, jak HDCP i innych blokad kopiowania, wysyłanych z dekodera UPC, w momencie odtwarzania nagrania, z jego dysku, można "od biedy" przegrać materiał cyfrowy HD(HD/FullHD) lub SD, nagrany na dysku dekodera CISCO, na kasetę VHS, a jakże -i to w kolorze. Ale zgrywamy materiał cyfrowy na analog 352x288! Do tego dochodzą straty jakości obrazu i audio -na głowicach VCR i taśmie VHS. Kolejnym krokiem może być zgranie tej żałosnej kopii na dysk twardy nagrywarki DVD, do plików 720x576.mpeg2 (VOB). Z kolejnymi stratami jakości kopii - na kodowaniu mpeg2 - i odtwarzaniu z VCR. Dlatego już lepiej ustawiać nagrywanie z CISCO -na nagrywarkę DVD(HDD), ustawiając przypomnienie programu na Dekoderze CISDCO, na określoną godzinę, i na ten czas ustawić TIMER -nagrywanie w nagrywarce DVD (HDD), odłączając wcześniej kabel HDMI od dekodera CISCO lub rozłączając to połączenie z TV. A w nagrywarce DVD timer ma nagrać z wejścia SCART, czyli film jakości SD, z wyjścia SCART dekodera CISCO. Po nagraniu dojdzie zabawa z wycinaniem reklam (jeśli nagrywarka ma taką opcję -dzielenie nagrania i kasowanie wycinków; moja Manta ma te opcję! Potem przegranie z HDD/DVD na płytę DVDRW, i zgranie filmów VOB na dysk PC... Połączenie plików VOB w jeden film, wygładzenie pozostałości po reklamach, niezgrabnie ciętych w nagrywarce DVD. Dalej ewentualna konwersja na MKV, MPEG4, Xvid/DivX, MP4(H.264)... tj. kilka kolejnych godzin do tyłu, na starszym PC.

Podejmę jeszcze trud inwestycyjny, kupię modulator, o którym uprzejmie wspomina wyżej kolega Darek S. (i chwała mu, za to przypomnienie starej metody). Może właśnie modulator Signal 6,5 z Dipola (koszt ok. 78 zł brutto), bo (pół)profesjionalny model Terra MT41 -to już prawie wydatek niebagatelny, ok. 138 zł brutto - i zbadam możliwość oraz jakość - zgrania, z wyjścia Scart CISCO, na sygnał analogowy RF(21-69k) - wysłany z modulatora, do wejścia antenowego TV nagrywarki DVD (z tunerem analogowym). Stamtąd sygnał TV i tak mam już dawno wysyłany, kablem koncentrycznym, do pobliskiego tunera analogowego, na leciwym PC. W ten sposób będę miał możliwość nagrania kopii nagrania, z dysku Mediabox CISCO, na dysk HDD w nagrywarce DVD, w jakości 720x576.VOB. Lepsze to niż zabawa stratna i czasowa, z magnetowidem i kasetą VHS do kopiowania z CISCO. Ponadto, nawet równolegle, będzie możliwość kopiowania, z dysku dekodera CISCO, z równoczesną konwersją (w locie) do pliku DivX(Xvid), na dysku PC, w tunerze analogowym w PC.
    Uwaga- aktualna: 12-11-2014: Nie udaje się nagrać takiego sygnalu analogowego z modulatora ne wejściu antenowym nagrywarki DVD. Nagrywarka widzi ten sygnał antenowy, jako obraz czarno-biały, tak -jak bezpośrednio z wejścia Scart, gdy odtwarzam film z dysku Mediabox. Natomiast udaje się nagrać w kolorze, taki sygnał antenowy (kopia nagrania z dysku Mediabox) analogowy, OUT z modualatora, nagrać na starą kartę TV (jeszcze bez HDCP) -w starym PC/. Ale jakość nagrania bardzo mizerna, gorsza nawet od kopiowania poprzez magnetowid na dysk nagrywarki DVD.
    Innym - baardzo kosztownym i mocno niepewnym- wyjściem, jest zakup modulatora HDMI do DVB-t, najtańszy za ok. 3,9 tys zł... Bez pewności, czy tenże modulator nie będzie jednak blokować kopiowania, z dysku Mediabox, bo takowy modulator HDMI/DVB-T ma już wkomponowaną obsługę (i blokadę kopiowania) z systemu HDCP. Czego raczej nie ma, ten taniutki modulator Signal EuroScart do RF.
    jazzzy
    Poziom 14  
    andre49 : ty tak na serio ? nagrywanie z mediaboxa Cisco UPC na dysk komputera to bulka z maslem po HDMI i to od razu w HD x264; trzeba jedynie wywalic pareset zlotych na karte do PC; dochodzi jeszcze kwestia odpowiedniego sterownika i programu do nagrywania ale i z tym sobie poradzilem
    korolka
    Poziom 1  
    jazzzy napisał:
    andre49 : ty tak na serio ? nagrywanie z mediaboxa Cisco UPC na dysk komputera to bulka z maslem po HDMI i to od razu w HD x264; trzeba jedynie wywalic pareset zlotych na karte do PC; dochodzi jeszcze kwestia odpowiedniego sterownika i programu do nagrywania ale i z tym sobie poradzilem

A może Kolega podzielić się wiedzą tajemną i zdradzić co to za karta, sterownik i oprogramowanie i pod jakim systemem to chodzi?
    andre49
    Poziom 11  
    Kolego Jazzzy! Nagrywanie na żywo, z Dekodera UPC MediaBox CISCO, z jego portu SCART na nagrywarkę DVD, na jej dysk twardy lub wprost na płytę DVDR/RW, nie jest problemem.
    Tak samo można to nagrywać na PC, nawet takie "staroświeckie" PC, jeszcze z procesorem P4 - na tradycyjne karty TV, ale w rozdzielczości najwyżej 720x576.
    Być może i nagranie po HDMI, na Twoją specjalną (tajemniczą?) kartę TV w PC - chyba też nie jest problemem- ale tylko i wyłącznie NAGRYWANIE AUDYCJI NA ŻYWO, z Mediabox Cisco- po HDMI! Ale skopiowanie nagrania, zwłaszcza w jakości 1920x1080, zapisanego na dysku twardym tego CISCO- odtwarzanego obecnie z solidnym zabezpieczeniem- od pewnego czasu już jest dużym problemem! Nawet kopiowanie po SCART -jest problemem, jeśli nie mamy pod ręką urządzenia ignorującego protokół HDCP, a więc starego magnetowidu lub starej nagrywarki DVD, czy starej karty TV w PC. I jestem przekonany, że także te drogie karty TV do PC, i ta Twoja, jakaś tajemnicza karta TV, z wejściem HDMI - też nie przyjmą kolorowego obrazu w jakości 1920x1080, ani nawet 720x576 ODTWARZANEGO Z DYSKU MEDIABOX CISCO! Bo obraz ten jest specjalnie zabezpieczony, przez oprogramowanie dekodera -wykorzystujące także protokół HDCP- właśnie przed skopiowaniem! A karta TV, legalnie sprowadzana na rynki wielu państw świata, w tym do UE, także nowoczesna karta graficzna do PC - musi obecnie honorować protokół HDCP! Więc nie wpuści na Twój PC zabezpieczonego obrazu video po HDMI -z odtwarzanego z dysku Mediabox i tyle!
    Tylko jakieś leciwe karty TV, z wejściem HDMI i z możliwością zapisu obrazu 1920x1080- mogłyby teoretycznie pozwolić na kopiowanie- po HDMI -z dysku Mediabox CISCO? Ale pod warunkiem, że będą to urządzenia ignorujące(?) obowiązkową od wielu już lat, homologację HDCP. Niczym staroświeckie magnetowidy VHS i bardzo nieliczne już, w eksploatacji użytkowników, nagrywarki stacjonarne DVD bez obsługi HDCP, ale i bez wejścia HDMI, bez obsługi rozdzielczości 1920x1080- i chyba wyprodukowane grubo przed 2007 r.). Nie sądzę, że takowe karty TV, nowe, drogie, wydajne, legalnie sprowadzone i legalnie produkowane(!) - istnieją na świecie, bo żaden cywilizowany kraj nie wpuści ich obecnie na swój rynek.
    jazzzy
    Poziom 14  
    koledzy, sprawa jest nieskomplikowana

karta to chinczyk hdmi grabber ktory ma juz sprzetowe lamanie HDCP

taka karta to nieduzy wydatek, ja uzywam podwojnie bo zamiast telewizora uzywam do ogladania tv monitora 27", dzieki czemu w okienku moge sobie ogladac tv i pracowac nad innymi sprawami

karta i jej zakup to nie problem, sprawy sie komplikuja w doborze oprogramowania i sterownika (w komplecie z karta cos jest ale to badziewie); sterownik zmieniony jest glownie dlatego zeby program zgrywajacy do x264 widzial sie z karta; do ogladania tez trzeba dobrac odpowiedni program bo sa problemy i wiekszosc softu nie dekoduje audio po HDMI (ale to na upartego mozna ominac wypuszczajac dzwiek po analogu chinch i na wejscie karty dzwiekowej ale ja nie lubie zabawy w taka partyzantke)

zgrywanie w czasie rzeczywistym nagrania ktore juz siedzi na nagrywarce jest calkowicie i kompletnie wykonalne pod Windowsem; sam mam tak wiele rzeczy zgranych

wada mediaboxa jest to ze on zasadniczo wypuszcza sygnal max w 720p ale biorac pod uwage jakosc nie jest to az tak duzy problem

Cytat:
    żaden cywilizowany kraj nie wpuści ich obecnie na swój rynek

tyle teoria a praktyka jest taka ze polowa chinskiego sprzetu typu klon to zlamania jakichs tam umow handlowych

sprzet jest dostepny, jak ktos jest zainteresowany to moge pomoc w zalatwieniu karty i odpowiedniego softu/sterownikow ale to juz na priv
    andre49
    Poziom 11  
    Pisałeś kolego wcześniej <trzeba jedynie wywalic pareset zlotych na karte do PC>. Teraz twierdzisz, że to nieduży wydatek, na tę kartę?

Ja kupiłem niepotrzebnie modulator, bo jakość modulacji z wyjścia SCART na RF/analog 21-69 im na kartę TV starego typu -jest gorsza- od sygnału kopiowanego z kasety VHS! Na modulator, wywaliłem w błoto ok. 80 zł - i tego teraz żałuję. Tym bardziej żal by mi było owych kilkaset zł (może ponad 500?), plus problemy z owym sterownikiem, jakaś aplikacja do tej karty -(pół)pirackiej? I niepewnie prawnie podłoże -i to ma być ta "bułka z masłem"?
    Ja pasuję. Wydałbym najwyżej jakieś 100-120 zł -na całość sprawy, aby legalnie kopiować nagrania, z dysku dekodera UPC, w miarę bezstratnie, na dysk stacjon. nagrywarki DVD, albo - jeszcze lepiej -na mój pendrive czy dysk twardy, w porcie USB -mojego tunera-dekodera DVB-t. Gdyby można było tanio, dokonać modulacji sygnału HDMI na sygnał antenowy RF/DVB-T, albo zgrać z wyjścia SCART, z odblokowaniem legalnym sygnału video z dysku dekodera, oczywiście tylko w jakości SD.
    Postępowanie UPC ma charakter chyba pozaprawny, wymuszanie uległości, rezygnacji klienta ze swobód obywatelskich (skopiowanie rozpowszechnionego nagrania wideo na własny użytek)- w umowie abonenckiej? Skoro mogę "na żywo" zapisać na swojej nagrywarce, program emitowany z dekodera, a sam zapis tego materiału samego na dysku dekodera jest już zabezpieczony przed skopiowaniem, to chyba legalne jest omijanie, jakimś urządzeniem, także ową kartą TV-chińską. tego zabezpieczenia przed skopiowaniem, z dysku dekodera, na własny użytek?
    jazzzy
    Poziom 14  
    andre49 napisał:
    Pisałeś kolego wcześniej <trzeba jedynie wywalic pareset zlotych na karte do PC>. Teraz twierdzisz, że to nieduży wydatek, na tę kartę?

błoto ok. 60 zł - i tego teraz żałuję. Tym bardziej owe kilkaset zł (może ponad 500?) plus problemy z owym sterownikiem, aplikacja do karty, i niepewnie prawnie podłoże -i to ma być ta "bułka z masłem"? Ja pasuję.

to pasuj, karta to wydatek rzedu 300-400zl + kabel HDMI jak nie posiadasz
    problemy sa ze sterownikiem oryginalnym, jak juz sie wszystko zaisntaluje i poustawia to potem jest juz bulka z maslem bo moge ogladac kiedy chce, przegrywac kiedy chce; naturalnie nie jest to super idealne rozwiazanie ale calkiem sprawne obejscie i co wazniejsze dzialajace wtedy kiedy potrzeba; nie trzeba sie uzerac z dodatkowymi modulatorami itp, itd, material od razu leci na dysk w HD

ja tez bym chcial wydac 100zl ale wydalem wiecej i mam problem z glowy a i tak karte musialem kupic bo nie mam miejsca na telewizor wiec mnie sie oplacilo chociazby dla samej mozliwosci ogladania a dodatkowo jeszcze moge zgrywac;
    potencjalnie sa tez mozliwosci takie ze moge podlaczyc aparat cyfrowy i wykorzystywac go jako kamerka do wideo-rozmow
    KOCUREK1970
    andre49 napisał:
    jeszcze lepiej -na mój pendrive czy dysk twardy, w porcie USB -mojego tunera-dekodera DVB-t.

Zapomnij o tym.
    Dekoder DVB-T nagrywa na USB materiał tylko z wbudowanej głowicy, NIE nagrywa ze źródeł zewnętrznych.
    andre49 napisał:
    Postępowanie UPC ma charakter chyba pozaprawny, wymuszanie uległości, rezygnacji klienta ze swobód obywatelskich (skopiowanie rozpowszechnionego nagrania wideo na własny użytek)- w umowie abonenckiej?

Tylko, że nie tylko UPC stosuje taką metodę.
    I nie jest to wymysł UPC, tylko WYMÓG dostawców kontentu - dlaczego wymóg - pytaj dostawców.

Jeśli uważasz, że łamane jest Twoje prawo, to w czym problem....
    Idziesz do banku, bierzesz milion zł kredytu pod zastaw domu i walczysz gdzie się tylko da, byś miał to co chcesz, od sądu rejonowego, po Strasburg - nikt Ci tego nie zakazuje - tylko, że "ci drudzy" mają dwa miliony zł, na walkę w sądach, by nadal było jak jest.
    andre49
    Poziom 11  
    <Zapomnij o tym. Dekoder DVB-T nagrywa na USB materiał tylko z wbudowanej głowicy, NIE nagrywa ze źródeł zewnętrznych.> Toż ja mówię o modulatorze z HDMI do RF DVB-T. Czyli sygnał HDMI z dekodera wchodzi do "modulatora HDMI-to RF-DVB-T FulHD", a styąd wychodzi sygnał cyfrowy, jakby z nadajnika TV naziemnej DVB-t, I on trafia do wejścia antenowego tunera/dekodera DVB-T, np. Manta bDVDt02 i tak nagrywasz, na swój dysk, w porcie USB Manty DVB-T, to -co wychodzi po HDMI z dekodera UPC. Tylko te legalne modulatory kosztują obecnie sporo ponad 3500 zł i pewnie pieszczą się z owym HDCP...Może jakiś chiński, modulatorek, nie wymagający udziału mocnego PC-laptopa, za 120-200 zł będzie omijać owe HDCP z dekodera UPC i jemu podobnych, trafi na nasz rynek? Analogicznie jak te karty "Grabber HDMI" - do mocnych PC, z omijaniem HDCP, dostępne już w cenie ok., 65 USD?
    KOCUREK1970
    andre49 napisał:
    modulatora HDMI-to RF-DVB-T FulHD

Od kiedy modulator "bierze" sygnał cyfrowy, i daje dalej sygnał cyfrowy po przerobieniu go na inny format?.
    andre49 napisał:
    Tylko te legalne modulatory kosztują obecnie sporo ponad 3500 zł

To ja poproszę nazwę takowego: typ, model, firma?.
    andre49 napisał:
    Może jakiś chiński, modulatorek, nie wymagający udziału mocnego PC-laptopa, za 120-200 zł będzie omijać owe HDCP z dekodera UPC i jemu podobnych, trafi na nasz rynek?

Gdyby za 200 zł udało się Chińczykom to "zrobić", to już dawno by to było dostępne...
    andre49 napisał:
    Analogicznie jak te karty "Grabber HDMI" - do mocnych PC, z omijaniem HDCP, dostępne już w cenie ok., 65 USD?

Taa, a kolega doliczył do tego cło, wyższy podatek vat u nas i pewnie jeszcze parę groszy "państwo" Ci za to wykasuje - moja cena końcowa, to około 500/600 zł...

Sam mam UPC z nagrywarką, ale wytłumaczcie mi proszę, co Wy z tego chcecie nagrywać? - gdzie nie włączysz to albo pierdoły, albo reklamy, w POLSKIEJ tv nie ma nic, co warto by nagrywać czy archiwizować.
    jazzzy
    Poziom 14  
    KOCUREK1970 napisał:

andre49 napisał:
    Analogicznie jak te karty "Grabber HDMI" - do mocnych PC, z omijaniem HDCP, dostępne już w cenie ok., 65 USD?

Taa, a kolega doliczył do tego cło, wyższy podatek vat u nas i pewnie jeszcze parę groszy "państwo" Ci za to wykasuje - moja cena końcowa, to około 500/600 zł...

Sam mam UPC z nagrywarką, ale wytłumaczcie mi proszę, co Wy z tego chcecie nagrywać? - gdzie nie włączysz to albo pierdoły, albo reklamy, w POLSKIEJ tv nie ma nic, co warto by nagrywać czy archiwizować.

po pierwsze nie trzeba mocnych PC bo wiekszosc obciazenia idzie na chip nie na procesor a po drugie to cena koncowa jest w okolicach 300zl ale czasem podskoczy do 400zl

ja na przyklad nagrywam materialy dokumentalne, glownie z Planete ale tez NG lub Discovery/Travel
    andre49
    Poziom 11  
    Jeszcze rok temu jedyne pudelka do nagrywania czegos po HDMI albo a YPbPr kosztowały ok. 800-900 zl, jakieś karty Blacmagic do PC i Hauppage...
    Teraz mamy coś podobnego, o niebo sprawniejsze za 350-490 zł, karty TV, i te pudełeczka nagrywające z HDMI.,.,
    Modulator HDMI - https://www.google.pl/search?q=modulator+hdmi...b&gfe_rd=cr&ei=5ph0VPqiLMeH8Qfm-YGwCQ
    Nagrywarka HDMI -
    -http://www.alsen.pl/przetwarzanie-obrazu/aver-avermedia-rejestrator-obrazu-video-grabber-ezrecorder-130,id-190576?gclid=CObktO-ClsICFbMatAod40YAOw
    - http://www.alsen.pl/przetwarzanie-obrazu/id4m...mi,id-192930?gclid=CL2mkaaDlsICFYWWtAod_W4AEA
    Jednak legalna oferta tych pudełek-nagrywarek HDMI, w Polsce AD2014, nie pozwoli omijać HDCP. Za to chińskie - namiastki tego typu -podobnie jak ich karty TV-Grabber HDMI do PC mogą to radykalnie -cenowo i programowo, odpowiednim firmware, omijającym HDCP, zmienić te pudełka- nagrywarki HDMI, do ceny 150-200 zł i omijanie HDCP. Myśleę, ze to tylko kwestia kilku miesięcy, aby toto zagościło na naszym rynku, choćby poprzez eBay, Ali..., a potem wtórny obieg..

Dodano po 14 [minuty]:

<Sam mam UPC z nagrywarką, ale wytłumaczcie mi proszę, co Wy z tego chcecie nagrywać?>

Ja dość często nagrywam BBC HD, NGW HD, NGCH, Discovery, Animal, czasem History HD (jak leciało UFO, Bogowie i Kosmici itd...) -Przyroda, Natura, Dokumentalne - PULS HD, Polsat HD, TVN HD -TV Republika, Superstacja, Sportowe HD - co ciekawsze filmy, programy rozrywkowe i transmisje- np. sportowe, imprez międzynarodowych czy nawet krajowych- z kanałów cyfrowych UPC- HD, których nie ma w ofercie kanałowej naziemnej DVB-T. Jeśli nie ma co nagrywać z UPC-HD i SD, to po co wybrałeś ofertę UPC? Dekoder z nagrywarką, droższy chyba 25 zł mies. od wersji dekodera bez nagrywarki cyfrowej?
    KOCUREK1970
    jazzzy napisał:
    ja na przyklad nagrywam materialy dokumentalne, glownie z Planete ale tez NG lub Discovery/Travel

Z tymi wszystkimi reklamami... :) , czy potem siedzisz kolejne godziny i to wycinasz? ;) .
    andre49
    To co proponujesz, do domowego zastosowania, ze względy na cenę się nie nadaje.
    To znaczy jak najbardziej nadaje, dla bogatego fanatyka.
    andre49
    Poziom 11  
    Pytanie, ile toto będzie kosztować, za 6 m-cy, jeśli jeszcze rok temu słabsze jakieś blackmagic kosztowało chyba z 800 zł?
    http://allegro.pl/karta-grabber-przechwytujaca-4x-hdmi-hdcp-pci-e-i4810667591.html
    osobiście liczę na te nagrywareczki HDMI pudełkowe, teraz za400-500 zł, (a za 6 m0cy za 200-250 zł) do podpięcia własnego dysku czy pena i bez posługi PC, bez kilku metrów przewodu HDMI po mieszkaniu (od dekodera czy odtw. BVluray do PC), naturalnie z omijaniem (programowym) HDCP, będziemy brali na swoje potrzeby, czyli dyski -"wsio" z Blu-Ray, UPC dekodery cyfrowe i ich nagrywarki itd. Docelowo - jak znam polskie horyzonty myślowe i pazerności dystrybutorów medialnych -smakoszy prawa autorskiego--należy obawiać się podobnych chwytów, jak z UPC, tj. umyślnego blokowania nagrania, w USB, niektórych transmisji lub kanałów z naziemnej DVB-T?! Wiec takie pudełka - nagrywarki HDMI-skutecznie to wyeliminują, takie zamiary niektórych zbyt pazernych stacji TV...
    KOCUREK1970
    andre49 napisał:
    za 6 m0cy

Wtedy, już będą w UPC dekodery Horizona (zresztą już w grudniu tego roku mają być dostępne), i znowu Wam wszystko szlag trafi......
    A tutaj ciekawostki z podwórka, co prawda, oglądamy tylko przez internet, ale jak się ktoś uprze, to i nagrywać to też można:
    http://www.upc.pl/telewizja/horizon/
    andre49
    Poziom 11  
    <czy potem siedzisz kolejne godziny i to wycinasz?>

Nagrania na dysku dekodera UPC są jakby nienaruszalne, ale oglądając je, także powtarzające się tematy z nagranych wiadomości codziennych, - można przecież omijać, na szybkim (regulowanym) podglądzie, przewijać te reklamy! Najgorsze na "przyrodzie" z NatGeoW i NatGeoCh... Jeśli nagram coś "w locie" - w SD-mpeg2 (VOB) -na dysk Stacjon. DVD, to mam tam opcje dzielenia i kasowania zbędnego odcinka nagrania, więc w kilka minut nagranie zostaje bez reklamy, do przeniesienia na płytę DVDRW i potem na dysk w PC. Czasem można to zrobić lepiej, szybciej i dokładniej już na PC, np. w VideoReDo TV Suite (nawet niekiedy w TSSplitter, TSMuxer), dodać własny komentarz do filmu, czołówkę, - planszę w nagrania, napisy, dodać inny video klip, itd. Jak jest coś wartościowego (wg uznania) do archiwizowania, to tych kilkanaście-czy nawet 30 minut- poświęcone na dopracowanie, dopieszczenie i odchudzenie -wartościowego filmu 100-120min (już netto) to jakoś trzeba zboleć. Nagrania z DVB-T - też przeważnie trzeba wyczyścić z reklam, zbyt długich napisów końcowych itp.

Dodano po 16 [minuty]:

Gdyby dzisiaj chcial wywalić te 500 zl- to pewnie nie kupiłbyżadnej i kłopotliwej kartyTV Grabber HDMI, i zbawiał się do tego z PC, aby nagrywac cokolwiek z HDMI, tylko coś takiego jak te "iD4mobile GRABBER-HD NAGRYWARKA HDMI",. Sprawa firmware i toto samodzielnie jest nagrywarką omijającą przy okazji HDCP i wszelkie inne pomysły blokowania wolności -z docelowych Horizon TV UPC... Pytanie czy UPC będzie to nadal czynić, wobec konkurencji z DVB-T? W 2015 będzie więcej stacji w DVB-T, więc klienci uciekną z ich dekodera i podobnych operatorów? Ja bardzo poważnie rozważam rezygnację z TV UPC i dekodera, jeśli nie znajdę -za 150-200 zł -możliwości nagrywania, co i kiedy zechcę z kabla i dekodera UPC. Może zostaną na Necie z UPC i ewentualnie Telefon UPC + router WiFi.
    KOCUREK1970
    andre49 napisał:
    nawet 30 minut- poświęcone na dopracowanie, dopieszczenie i odchudzenie -wartościowego filmu 100-120min (już netto) to jakoś trzeba zboleć

Jak dla mnie, to nie na moje nerwy, i na jakość merytoryczną oferty.
    andre49 napisał:
    Najgorsze na "przyrodzie" z NatGeoW i NatGeoCh...

Cała rodzina tych programów, to co 1,5, góra co 2 lata jest powtarzane.
    Dziś jeszcze pamiętam, jak 2, 3 lata temu "trafiłem" na Discovery na materiał, który był w C+ 5 lat wcześniej....

Ja w naszej "ukochanej" tv (nie mam na myśli firmy, tylko ofertę), to jedynie czytam telegazetę i to wszystko - reszta nie jest warta mojego zainteresowania.
    Może kiedyś dożyję, gdzie będzie można kupić poszczególne programy i kupię cały pakiet TVP, do tego Canal+ i HBO cały pakiet, nic więcej nie będzie mi potrzebne.
    Nie będę płacił tylko dlatego, ze kanał jest w pakiecie, choć go wcale nie oglądam, to za niego płacę.
    Reszta tego badziewia "zdechnie z głodu" i zostaną tylko te programy, które będą cokolwiek ciekawego oferować, a nie istnieć tylko po to, bo prezes musi dostać wypłatę.
    Ale, czy kiedykolwiek to nastąpi...., w Polsce... - wątpię.
    andre49 napisał:
    Ja bardzo poważnie rozważam rezygnację z TV UPC i dekodera

Tylko weź pod uwagę, że nie każdy ma inną możliwość dostarczenia innych medii do domu.
    Ja ani talerza, ani DVB-T nie założę - nie ma jak.
    andre49 napisał:
    czy UPC będzie to nadal czynić, wobec konkurencji z DVB-T?

DVB-T nie jest konkurencją dla UPC - nie ten rynek, nie to medium.
    Zresztą, co masz w tym polskim DVB-T - "bieda z nędzą, wozem pędzą".
    kplak
    Poziom 11  
    Mam trochę czasu to podpowiem jak nagrywać audycje z UPC a raczej je archiwizować na płytach lub dyskach HDD, oczywiście na własne potrzeby.

Pierwszy najprostszy sposób to nagrywanie sygnału analogowego, który jest dostępny na złączu EURO SCART każdego dekodera, takiego bez dysku i dyskiem też. Podłączając nagrywarkę DVD/HDD do dekodera UPC do ww. złącza możemy nagrać program w standardowej rozdzielczości odpowiadającej jakością filmowi DVD (720×576 pikseli w najlepszym przypadku lub gorszej, np. 704x576 i 544x576 zależy od nadawcy). Tak nagrany program możemy wypalić sobie na płycie DVD jeśli nagrywarka posiada taką funkcję. Problemem jest oczywiście zaprogramowanie obu urządzeń do nagrywania jeśli mają wbudowane timery, w razie czego można prościej zrobić to ręcznie podczas ich trwania.

Drugim sposobem ale już umożliwiającym rejestrację w jakości HD jest zgrywanie sygnału ze złącza HDMI, omawiane tu przez niektórych użytkowników sposoby za pomocą karty grabbera i komputera (z omijaniem zabezpieczeń HDCP, bo w takie są wyposażone urządzenia przesyłające sygnał HD po HDMI) lub stosowanie modulatorów DVB-T wydaje się tu być po prostu zbyt kosztowne i niepraktyczne z punktu widzenia łatwości użytkowania.

Trzeci sposób. Kilka postów wcześniej opisałem moje rozwiązanie tego problemu, skuteczne i bardzo praktyczne, które stosuję już od ponad pół roku. Sednem wszystkiego jest posiadanie swojego dekodera kablowego a od UPC bierzemy tylko media moduł CI+ wraz z kartą. Dekoder taki musi posiadać właśnie gniazdo na umieszczenie modułu w wersji CI+. Kanały z UPC nie są w żaden sposób zabezpieczone przed zapisem, zabezpieczona jest natomiast droga jego przesyłania z dekodera do TV (właśnie po to żeby nie kopiować HD przez HDMI, z czym właśnie walczą forumowicze a nas w tym momencie to nie interesuje). Ja zakupiłem tuner kablowy Opticum HD AX C501 CI+ (cena 350 zł), posiada on gniazdo na umieszczenie ww. modułu dekodującego i podpięcia swojego dysku twardego, na którym to nagrywamy właśnie programy UPC. Tuner ten w pełni zaspokoi nasze potrzeby w tym zakresie, możemy na nim zaprogramować nagrywanie, skorzystać z timeshifta, posiada większość funkcjonalności mediaboxa UPC, chociaż i ma swoje wady (problem z polskimi znakami w EPG i konieczność ręcznego zaprogramowania kanałów ale dla potrzebującego nie są to duże niedogodności. Można nagrywać bez problemy wszystko co mamy w swoim pakiecie, łącznie z kanałami filmowymi Premium. Po nagraniu taki dysk można odpiąć i jest on bez problemu widoczny po podłączeniu do komputera (format plików FAT 32 lub NTFS). Jakość oczywiście taka sama jak nadaje nadawca, programy HD w rozdzielczości 1920x1080 z przepływnością zależną od nadawcy, na niektórych programach dochodząca do 16 MB/s, wielokanałowym, wielojęzycznym (jeśli jest nadawany) dźwiękiem AC3 oraz napisami. Format zapisanych plików to TS, w skrócie jest to odmiana MPEG przystosowana do zapisu obrazu dużej rozdzielczości i dźwięku wielokanałowego. Mając już pliki na komputerze możemy je sobie zarchiwizować na dysku lub nawet wypalić płytę Blu-ray. Może nie jest to temat na forum w tym miejscu ale za pomocą 2-3 programów przycinam pliki tak żeby nie miały reklam i konwertuję do formatu MKV, gdzie zajmują dużo mniej miejsca a zachowują super jakość i przechowuję je sobie na dysku twardym. Teraz już można się nimi cieszyć w dowolnym czasie na TV lub komputerze.
    jazzzy
    Poziom 14  
    kplak napisał:
    Teraz już można się nimi cieszyć w dowolnym czasie na TV lub komputerze.

rozwazam ta opcje bo wiem od niej od dawna jednak sa to jakby nie patrzec koszta 350zl za tuner + kolejne 300zl za jakis pojemny dysk, do tego dochodzi nie za prosta droga aby wydebic CI+

czy mozesz napisac ile zajmuje w GB jedna minuta oraz jedna godzina nagrania HD ?
    kplak
    Poziom 11  
    jazzzy napisał:
    kplak napisał:

rozwazam ta opcje bo wiem od niej od dawna jednak sa to jakby nie patrzec koszta 350zl za tuner + kolejne 300zl za jakis pojemny dysk, do tego dochodzi nie za prosta droga aby wydebic CI+

czy mozesz napisac ile zajmuje w GB jedna minuta oraz jedna godzina nagrania HD ?

Żeby nie być gołosłownym zrobiłem właśnie test, nagrałem 10 minut filmu z C+ w formacie TS, przy przepływności ogólnej 14,8 BM/s i dźwiękiem 5.1 AC3, zajmuje prawie dokładnie 1 GB a po konwersji do MKV z przepływnością wizji 6 MB/s, co zapewnia jakość dla oka porównywalną z bluray wyszło ok 450 MB, teraz można sobie pomnożyć przez całkowitą długość nagrywanego programu. Czasami też stosuję zasadę, że przy konwersji podaję rozmiaru wyjściowy ok. 4 GB, żeby zmieściło się na jednowarstwowej płycie DVD. Przepływność spada ale i tak jakość filmu pozostaje dość dobra (do przyjęcia) dla rozdzielczości HD, tania alternatywa archiwizacji.

Dodano po 4 [godziny] 7 [minuty]:

jazzzy napisał:
    kplak napisał:

Aha dodam jeszcze jedno. Co do modułu CI+ ja akurat zamieniłem sobie na niego dekoder w czasie przedłużania umowy, możesz też po prostu zapytać czy Ci nie mogą tego zrobić podczas trwania obecnej umowy, jest też możliwość Multiroomu, jednak to dodatkowe 15 zł miesięcznie o ile pamiętam. Zadzwonić do nich też nigdy nie zaszkodzi i zapytać, może jest akurat jakaś świąteczna promocja i jeszcze coś pod choinkę dostaniesz :D
    koral1231
    Poziom 2  
    Najprostszy sposób nagrywania z dekoderów UPC to nagrywarka HDMI HDR900 (można kupić w C4I). Nagrywać można bezpośrednio na USB, jednym przyciskiem, działa z nowymi dekoderami z HDCP 2.0.