Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprawa nagrywania cyfrowego sygnału TV UPC

chriss1967 11 Gru 2014 10:51 106602 298
    kplak
    Poziom 11  
    Faktycznie ciekawa jest ta nagrywarka przechwytująca sygnał HDMI HDR900, nie wiedziałem o niej, warta zainteresowania chociaż nie aż tak tania (450 zł plus i tak swój dysk), umożliwia za to zgrywanie wszystkiego co leci po HDMI, to jej wielka zaleta, nagrywamy nie tylko z dekodera UPC, ale i z kamery, PlayStation i innych urządzeń w wyjściem HDMI (jakich nie sugeruję bo tam licencja tego zabrania, więc nie piszę), my natomiast w tym temacie rozmawialiśmy o UPC.
    A wracając do meritum mając swój tuner Opticum HD AX C501 CI+ możemy sobie przynajmniej zaprogramować nagrywanie i to aż 32 pozycje do przodu. Wiem że można nagrywać na dekoderze UPC z dyskiem, potem jednak i tak musimy w czasie rzeczywistym przechwycić ten sygnał z HDMI na dysk i najlepiej potem przygotować sobie wszystko na komputerze, tak żeby pozbyć się zbędnych fragmentów.
    Dzięki za informację, na pewno przyda mi się w przyszłości, pozdrawiam.
  • flexghzflexghz
    andre49
    Poziom 11  
    HDMI HDR900 - na Allegro = 457+20zł kurier.
    Pytanie, czy owa nagrywarka nie będzie strajkować, na sygnale HDMI (zabezpieczonym przed kopiowaniem) - wysyłanym z Dekodera UPC Mediabox CISCO, gdy będzie odtwarzane nagranie z dysku tego CISCO?
    Może ktoś już to kupił i testował, w ramach 10 dni na zwrot towaru kupionego "na odległość"?
    Poczekajmy na opinie, a towar pewnie stanieje, pojawi się konkurencyjny, ośmielony legalną(?) sprzedażą tej nagrywarki?
    Czy docelowy dekoder z UPC, wprowadzany od 2015r. - Horizon, będzie umożliwiał nagrywanie na tę nagrywarkę i do tego kopiowanie z dysku dekodera UPC?
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    andre49 napisał:
    Czy docelowy dekoder z UPC, wprowadzany od 2015r. - Horizon, będzie umożliwiał nagrywanie na tę nagrywarkę i do tego kopiowanie z dysku dekodera UPC?

Na tą chwilę osoby, które się na niego zdecydowały, wskazują, że nie można nic z tego tunera przekopiować - obecnie nie ma takiej możliwości, co więcej port USB też jest w nim zablokowany, a strumieniowanie po DLNA działa tylko na serwerach Synology i Netgeara - biorąc jednak pod uwagę obecną cenę jaką "woła" sobie UPC za ofertę z tym dekoderem, to nie wróżę jej "wzięcia".
    jazzzy
    Poziom 14  
    ten hdr900 tez zbyt genialny nie jest

Cytat:
    Uwaga! Po osiągnięciu rozmiaru 1,95 GB (co odpowiada ok. 15 minutom w 1080p 30 Hz), nagrywarka automatycznie rozpoczyna nagrywanie w kolejnym pliku.

wiec trzeba potem recznie sklejac kawalki

osobiscie bym zaczekal na jakis sprzet w ktorym mozna okreslic przeplywnosc i format wyjsciowy
    Claudi
    Poziom 2  
    Witam,

Z uwagą prześledziłem Wasze wypowiedzi starając się rozwiązać problem, jaki zapewne czeka większość posiadaczy UPC nagrywających programy w rozdzielczości SD od 1 lutego 2015.

Jak zapewne już wiecie, od tego dnia UPS zamierza wyłączyć wszystkie albo zdecydowaną większość "zdublowanych" (w SD i HD) kanałów pozostawiając w ofercie wyłącznie kanały HD. Abonenci UPC dostali zapewne zawiadomienie, że mogą w tym zakresie rozwiązać umowę z UPC, jak również nową listę programów, na której nie ma już wielu programów w rozdzielczości SD.

Dotychczas rejestrowałem sobie wybrane pozycje mając dekoder, z którego wychodziłem na zewnętrzną nagrywarkę DVD i dalej na płytkę. Nie jestem uzależniony od HD, wystarczy mi SD, ale jeśli UPC wytnie kanały SD, stracę możliwość rejestracji interesujących mnie programów. Pozostaje zatem albo zastosowanie metody nr 3 kplaka opisanej powyżej, albo... zmiana dostawcy TV na takiego, który nadal zapewnia dostępność programów w SD.

Dlatego też zastanawiam się, co będzie lepsze: zmiana dostawcy, czy też metoda klpaka i trwanie w nadziei, że UPC nie zakoduje sygnału przesyłanego do dekodera. Czy ktoś ma może jakieś zdanie w tej sprawie?

Pozdrawiam -
    Claudi
  • flexghzflexghz
    andre49
    Poziom 11  
    Kolego Claudi
    "Dotychczas rejestrowałem sobie wybrane pozycje mając dekoder, z którego wychodziłem na zewnętrzną nagrywarkę DVD i dalej na płytkę. Nie jestem uzależniony od HD, wystarczy mi SD, ale jeśli UPC wytnie kanały SD, stracę możliwość rejestracji interesujących mnie programów..." Programy na żywo z dekodera UPC Mediabox, zarówno te 1920x1080 jak i te 720x576- były i są i chyba będą nadal, po 1-2-2015 dostępne, jak zwykle z wyjścia EuroScart tego dekodera, oczywiście "przerobione programowo" w dekoderze UPC, wyłącznie do postaci 720x576. Jeżeli UPC nie będzie blokować nagrywania na żywo, na tych dekoderach (z gniazdka EuroScart dekodera), to nadal będziesz nagrywać - po 1-2-2015 - wszelkie stacje SD/HD (FulHD), w swojej nagrywarce DVD, z wyjścia EuroScart dekodera UPC! Ale tylko na żywo, jeżeli nie masz staroświeckiej nagrywarki ignorującej HDCP. Jeżeli masz staroświecki magnetowid (ignorujący HDCP), to możesz także spokojnie nawet kopiować nagrania (także te FullHD), odtwarzane z dysku twardego UPC-zawartego w pudle MediaboCisco, na swoją kasetę VHS. A potem na nagrywarkę i na płytkę DVDR/W, potem do PC, archiwizacja na dysku twardym... Oczywiście "przełykając" bolesną i jaskrawo widoczną -stratę jakości obrazu i dźwięku, tj. na konwersji w pudle UPC -z FullHD do SD(EuroScart), potem dalej w dół -na kasetę VHS i jeszcze raz -z kasety VHS na SD (pliki 720x576.VOB w Twojej nagrywarce).
    kplak
    Poziom 11  
    Myślę, że rozwieję wątpliwości użytkownika Claudi z cytatu „Dlatego też zastanawiam się, co będzie lepsze: zmiana dostawcy, czy też metoda klpaka i trwanie w nadziei, że UPC nie zakoduje sygnału przesyłanego do dekodera. Czy ktoś ma może jakieś zdanie w tej sprawie? „

Zacytuję jeszcze odpowiedź na jedno z pytań ze strony www UPC, przy opisie modułu CI+ w części „Najczęściej zadawane pytania”:

"Czy korzystając z UPC MediaModuł CI+ mogę nagrywać programy?

Tak, o ile są spełnione następujące warunki:

1. Telewizor obsługuje taką funkcję
    2. Do telewizora podłączony jest prawidłowo sformatowany dysk
    3. Nadawca umożliwia nagrywanie danego programu"

Pierwsze dwa warunki spełniamy stosując swój dekoder zamiast TV z gniazdem CI+ i podłączonym do niego dyskiem twardym.
    A trzeci warunek - o tym czy można nagrywać dany program decyduje tylko jego nadawca (czyli np. grupa TVN, TVP, Polsat, Canal Plus, itp.) i jeśli nadawca by to zrobił, to i UPC nie mogło by stosować funkcji nagrywania w swoich dekoderach z dyskami

Mamy więc odpowiedź na nurtujące nas pytanie.

A blokowanie nagrywania z wyjścia HDMI poprzez zabezpieczenie HDCP wynika wprost z umowy zawartej kiedyś przez producentów filmowych z producentami sprzętu RTV i jest zawarte w jego specyfikacji, stosowane o ile pamiętam od 2006 roku, natomiast w 2010 roku zostało załamane i upublicznione w necie, dzięki temu między innymi mogły powstawać takie urządzenia jak HDR900, ale robią to niezgodnie z przepisami (takie jest moje osobiste zdanie).

My natomiast możemy nagrywać na własny użytek materiał w jakości HD i SD w legalny sposób, bo nie omijamy zabezpieczenia HDCP na wyjściu HDMI.
    KOCUREK1970
    Claudi napisał:
    UPC nie zakoduje sygnału przesyłanego do dekodera

Ale ten sygnał przecież nie jest zabezpieczony.
    UPC oferuje 35 niekodowanych kanałów w swojej sieci, masz odpowiedni tuner, dysk - możesz sobie nagrywać co i jak chcesz.
    kplak napisał:
    A trzeci warunek - o tym czy można nagrywać dany program decyduje tylko jego nadawca (czyli np. grupa TVN, TVP, Polsat, Canal Plus, itp.) i jeśli nadawca by to zrobił, to i UPC nie mogło by stosować funkcji nagrywania w swoich dekoderach z dyskami

Tutaj też nie ma problemu - kupujesz własny dekoder DVB-C (model wyżej tu podany), bierzesz moduł, podłączasz dysk - i masz co chcesz.
    Działa to na Dreamboxie 8000 HD PVR + moduł UPC, i wbudowany HDD - nagrania NIE są zakodowane, można je bez problemu edytować, przenosić, zapisywać na komputerze.

Tylko, że to są wszystko koszty i to spore (tuner, HDD).
    Rajczy
    Poziom 2  
    Śledzę ten wątek od tygodnia, kiedy to stałam się posiadaczką modułu CI+ od UPC.
    Niesamowita wygoda i oszczędność energii, ale...
    Sprawa nagrywania nieco się skomplikowała, a na tym mi szczególnie zależy: odtwarzanie nagrań w dogodnym dla mnie czasie, przewijanie reklam, itd.

Dotychczas nie miałam z tym problemu - dekoder podpięty do nagrywarki z HDD i wszystko łącznie z HBO moglam nagrać.
    A teraz, gdy mam kartę CI+, nagrywarka widzi tylko programy w SD.

Już mi się wydaje, że znalazłam tutaj na forum rozwiązanie w wypowiedzi kolegi kplak z 26 kwietnia 2014:
    "Znalazłem sposób na nagrywanie programów z UPC, w SD i HD i 3D, bez żadnych ograniczeń nawet z kanałów premium.
    Oto mój sposób: 1. wymiana dekodera na MediaModuł CI+, 2. zakup dekodera niezależnego dekodera DVB-C, konkretnie model: Opticum HD AX C501 CI+ w bardzo atrakcyjnej cenie 350 zł, sam kupiłem w sklepie Hollex Kraków.
    Po podłączeniu do niego dysku na USB możemy nagrywać, nagrania są w formacie TS, można je bezpośrednio już oglądać na komputerze, lub dalej obrobić, wyciąć reklamy, zmienić format na mkv, który zadziała na każdym z nowszych TV."

Ale ponieważ upłynęło trochę czasu od tej wypowiedzi, chciałam się upewnić czy ten Opticum HD AX C501 CI+ nadal dobrze współpracuje z kartą CI+ od UPC.

Bardzo zależy mi na odpowiedzi, z góry dziękuję
    Claudi
    Poziom 2  
    Witam,

Bardzo dziękuję andre49 i kplak za podpowiedź - oczywiście sprawdziłem opcję nagrywania SD z kanału HD i wychodzi bez problemów.

Przepraszam jednocześnie, że tak długo milczałem, ale po prostu wcięło mnie życie i bieżące sprawy.

Jeszcze raz serdecznie dziękuje i pozdrawiam
    Claudi
    Rajczy
    Poziom 2  
    Ja również dziękuję za odpowiedź.

Pospieszyłam się i zamówiłam nowy TV, a mianowicie: SAMSUNG UE32H5500 oraz zewnętrzny dysk twardy: WD Elements Portable 1,5TB USB 3.0
    Ten TV ma slot na moduł CI / CI+ oraz funkcję PVR (nagrywania), no i co dla mnie ważne, jest na liście UPC.
    Zobaczymy jak to wszystko będzie wpsółgrać, chociaż jakiś rewelacji w nagrywaniu nie oczekuję, gdyż ta karta CI od UPC jest jednostrumieniowa, a więc nagrywanie w HD i jednoczesne oglądnie innego programu ale tylko w SD.

Ale plusem tego zestawu (o ile zadziała) będzie zredukowanie pudeł i kabli do minimum.

TV i dysk mają mi dostarczyć jeszcze w tym tygodniu, czekam z niecierpliwością aby to wszystko popodłanczać - o efektach oczywiście poinformuję, może komuś taka wiadomość się przyda.
    KOCUREK1970
    Rajczy napisał:
    karta CI od UPC jest jednostrumieniowa, a więc nagrywanie w HD i jednoczesne oglądnie innego programu ale tylko w SD.

To są już 2 programy - więc....?.
    Poza tym, by co innego nagrywać, a co innego oglądać tv musi mieć dwa tunery kablowe.
    andre49
    Poziom 11  
    Może kolega Kocurek1970, lepiej obeznany w tym temacie, bliżej to naświetli, albo sprostuje moje myśli
    "Ten TV ma... funkcję PVR (nagrywania)" - ale ja gdzieś to wyczytałem, że nagrania (PVR) z TV, Samsung czy innego z PVR, będą zabezpieczone kodowaniem DRM-czy jakoś podobnie to się nazywa. A więc będą "oglądalne" tylko i wyłącznie na tym egzemplarzu TV, na którym zostały nagrane! Nie da się tego praktycznie wykorzystać na PC-Laptopie, pożyczyć, przesłać, bo nie obejrzy się tego nagrania na innym sprzęcie, niż ten konkretny egzemplarz TV?

Pytam też z czystej ciekawości - czy ktoś z forumowiczów, mający TV Smart, z PVR, nagrał cokolwiek w swoim TV PVR - z programów emitowanych bezpłatnie w SMART, i mógł to nagranie wykorzystać na PC, Laptopie, smartfonie, tablecie, odtwarzaczu DVD/Blu-Ray, dekoderze DVBT-USB, albo na innym egzemplarzu, innym modelu TV?
    KOCUREK1970
    andre49 napisał:
    Może kolega Kocurek1970, lepiej obeznany w tym temacie, bliżej to naświetli, albo sprostuje moje myśli
    "Ten TV ma... funkcję PVR (nagrywania)" - ale ja gdzieś to wyczytałem, że nagrania (PVR) z TV, Samsung czy innego z PVR, będą zabezpieczone kodowaniem DRM-czy jakoś podobnie to się nazywa. A więc będą "oglądalne" tylko i wyłącznie na tym egzemplarzu TV, na którym zostały nagrane! Nie da się tego praktycznie wykorzystać na PC-Laptopie, pożyczyć, przesłać, bo nie obejrzy się tego nagrania na innym sprzęcie, niż ten konkretny egzemplarz TV?

Ma kolega słuszność w każdym aspekcie.

Dysk w tv, jest formatowany w systemie plików nie rozpoznawalnym przez Windowsa (czy linuxa też, tego nie potwierdzę, bo nie "siedzę" w tym systemie).
    By było ciekawiej, pliki te są zabezpieczone (zabezpieczenie jest zapisywane w każdym pliku, jaki zostanie utworzony z danym materiałem).
    Powiem więcej, jeśli tv zostanie uszkodzony (nie ważne z jakiego powodu), i kupimy drugi dokładnie taki sam tv, identyczny - to po podłączeniu HDD, dysk zostanie sformatowany, więc stracimy wszystkie dane na nim zapisane.

Co do modułu, jest on faktycznie jednostrumieniowy, a więc nagrywając coś kodowanego, NIE obejrzymy już nic więcej w tej samej chwili z programów kodowanych ani FTA (jeśli tv ma pojedynczy tuner kablowy).
    Jeśli tv ma podwójny tuner kablowy, to możemy jeden kanał kodowany nagrywać, a oglądać inny, ALE! niekodowany (FTA).
    Jeśli natomiast będziemy nagrywać dowolny kanał FTA, to w tym wypadku można oglądać każdy kanał zawarty w pakiecie (kodowany i niekodowany).
    Darek.S
    Poziom 32  
    Potwierdzę informacje wyżej. Rok temu znajomy włożył taki dysk do Panasonica ale ponieważ telewizor nie miał podwójnej głowicy zdecydował się na Tuner Combo. I dysk musiał zostać przywrócony do życia przez informatyka. za to nagrania z niego mogą być wykorzystane w dowolny sposób. Zatem pod tym względem najlepszym rozwiązaniem jest zewnętrzny tuner. Jeśli chodzi o TV Sat to bezkonkurencyjne są tunery linuxowe. Z tego co wiem do takiego Dreamboxa można włożyć głowicę kablową (a nawet dwie) i z odpowiednim modułem korzystać z jego ogromnych możliwości. Niestety sporym mankamentem jest jego cena. Nie wiem jak sie ma rzecz z tańszymi produktami z tego segmentu jak Gigablue czy inne.
    wO_OjTaS
    Poziom 10  
    Witam,

chcę zdecydować się na moduł CI+ w jednym pokoju i dekoder DVB-C z wejściem CI+ w drugim. Ale interesuje mnie jedna sprawa, na stronie UPC napisane jest :

Cytat:
    Czy korzystając z UPC MediaModuł CI+ mogę nagrywać programy?

Telewizor obsługuje taką funkcję
    Do telewizora podłączony jest prawidłowo sformatowany dysk
    Nadawca umożliwia nagrywanie danego programu

Zaintrygował mnie zwłaszcza ostatni punkt, więc zadzwoniłem do działu technicznego UPC podpytać się jak to wygląda. Niestety dział techniczny powiedział mniej więcej tak :

"Część kanałów da się nagrywać ale niektóre mogą być blokowane (?) przez nadawców i może Pan sam dzwonić do nadawców pytając się czy ich kanał jest blokowany czy nie"

... spytałem się, czemu niby miało by tak być skoro mechanizm odbioru sygnału i jego nagrywania jest identyczny (koncentryk->tuner dvb-c + karta klucz -> dysk w tunerze vs. koncentryk -> tuner dvb-c w TV + karta klucz w module CI+ -> dysk w telewizorze)...

Technik powiedział mi, że nie wie i nie może mi pomóc :) Czy ktoś to może przetestował ? Da się nagrać wszystkie kanały ? Nie da się ?

Liczę na odpowiedź.
    kplak
    Poziom 11  
    wO_OjTaS napisał:
    Witam,

chcę zdecydować się na moduł CI+ w jednym pokoju i dekoder DVB-C z wejściem CI+ w drugim. Ale interesuje mnie jedna sprawa, na stronie UPC napisane jest :

Cytat:
    Czy korzystając z UPC MediaModuł CI+ mogę nagrywać programy?

Telewizor obsługuje taką funkcję
    Do telewizora podłączony jest prawidłowo sformatowany dysk
    Nadawca umożliwia nagrywanie danego programu

Zaintrygował mnie zwłaszcza ostatni punkt, więc zadzwoniłem do działu technicznego UPC podpytać się jak to wygląda. Niestety dział techniczny powiedział mniej więcej tak :

"Część kanałów da się nagrywać ale niektóre mogą być blokowane (?) przez nadawców i może Pan sam dzwonić do nadawców pytając się czy ich kanał jest blokowany czy nie"

... spytałem się, czemu niby miało by tak być skoro mechanizm odbioru sygnału i jego nagrywania jest identyczny (koncentryk->tuner dvb-c + karta klucz -> dysk w tunerze vs. koncentryk -> tuner dvb-c w TV + karta klucz w module CI+ -> dysk w telewizorze)...

Technik powiedział mi, że nie wie i nie może mi pomóc :) Czy ktoś to może przetestował ? Da się nagrać wszystkie kanały ? Nie da się ?

Liczę na odpowiedź.

Da się nagrywać wszystkie kanały, żaden nadawca nic nie blokuje, przetestowane. Pozdrawiam.
    KOCUREK1970
    wO_OjTaS napisał:
    chcę zdecydować się na moduł CI+ w jednym pokoju i dekoder DVB-C z wejściem CI+ w drugim

kplak napisał:
    Da się nagrywać wszystkie kanały,

A jakim to cudem, skoro jeden moduł, a dwa odbiorniki...?.
    wO_OjTaS
    Poziom 10  
    KOCUREK1970 napisał:
    wO_OjTaS napisał:
    chcę zdecydować się na moduł CI+ w jednym pokoju i dekoder DVB-C z wejściem CI+ w drugim

kplak napisał:
    Da się nagrywać wszystkie kanały,

A jakim to cudem, skoro jeden moduł, a dwa odbiorniki...?.

Ja może niejasno napisałem, stosując skrót myślowy. Oczywiście w drugim pokoju gdzie będzie dekoder DVB-C z wejściem CI+ znajdzie się osobny, kolejny moduł CI+ od UPC w ramach usługi multiroom.
    KOCUREK1970
    wO_OjTaS napisał:
    kolejny moduł CI+ od UPC w ramach usługi multiroom.

Nie jestem pewien, czy dostaniesz dwa moduły.
    wO_OjTaS
    Poziom 10  
    KOCUREK1970 napisał:
    wO_OjTaS napisał:
    kolejny moduł CI+ od UPC w ramach usługi multiroom.

Nie jestem pewien, czy dostaniesz dwa moduły.

Dlaczego miał bym nie dostać ? Zadzwoniłem, spytałem się i dostałem odpowiedź, że bez problemu otrzymam dwa moduły CI+ - kosztować mnie to będzie 50zł.
    KOCUREK1970
    wO_OjTaS napisał:
    Dlaczego miał bym nie dostać ?

Rożna "polityka firmy" w danym momencie - nikt tego nie rozumie, ale to ich decyzje - jak się uprą, to tego nie przeskoczysz.
    wO_OjTaS napisał:
    Zadzwoniłem, spytałem się i dostałem odpowiedź, że bez problemu otrzymam dwa moduły CI+ - kosztować mnie to będzie 50zł.

To, że tak powiedzieli, nie znaczy, że tak będzie (patrz wyżej) - JAK już dostaniesz, to dopiero można być pewnym, że to co mówią jest realne.

No i modlić się, by moduły "zatrybiły".
    wO_OjTaS
    Poziom 10  
    KOCUREK1970 napisał:

Rożna "polityka firmy" w danym momencie - nikt tego nie rozumie, ale to ich decyzje - jak się uprą, to tego nie przeskoczysz.

Okej, mogą się uprzeć ale mam argumenty, dzięki którym nie powinni mi odmówić i nie dać tego co obiecali...

KOCUREK1970 napisał:

To, że tak powiedzieli, nie znaczy, że tak będzie (patrz wyżej) - JAK już dostaniesz, to dopiero można być pewnym, że to co mówią jest realne.

... więc jestem ich obecnym abonentem w lokalizacji X i niedługo przeprowadzam się do lokalizacji Y a przy okazji kończy mi się umowa. W nowej lokalizacji nie ma już monopolu jak w tej starej i mogę się zdecydować na innego OPa - ten sposób na nich działa i skłania do ustępstw - przetestowane na innych członkach rodziny. Choć nie uważam aby rezygnacja z dwóch dekoderów na rzecz dwóch modułów CI+ była by czymś strasznym dla UPC ;)

KOCUREK1970 napisał:

No i modlić się, by moduły "zatrybiły".

Jeśli mam TV, który znajduje się na liście przetestowanych z modułem modeli to szansa, że nie zadziała jest bliska zeru.

Dzięki za ostrzeżenia. Dam znać jak poszło na przełomie maja i czerwca.
    kplak
    Poziom 11  
    Testowałem osobiście, działa bardzo ładnie, nagrania na dysku jeśli do niego podłączymy, nie są w żaden sposób zabezpieczone, można je bez problemu oglądać na komputerze, lub na nim przekonwertować, powycinać reklamy, itp. Ja osobiście bardzo polecam, jedyny problem jaki był to brak polskich ogonków w EPG ale w niczym to nie przeszkadzam.
    KOCUREK1970
    kplak napisał:
    jedyny problem jaki był to brak polskich ogonków w EPG

Z tym nic nie zrobisz - jest to spowodowane tym, że UPC nadaje sygnał EPG w swoim standardzie (specjalnie przygotowane), w dodatku do dekoderów Kaon, Cisco, a teraz Horizon - ludzie na własnych tv mając moduł też mają to samo.
    Pablos
    Poziom 13  
    kplak napisał:
    jedyny problem jaki był to brak polskich ogonków w EPG ale w niczym to nie przeszkadzam.

A jest możliwość ustawienia kraju jako Czechy bo w telewizorach niezgodnych z media moduł UPC chyba tak trzeba robić. Więcej na forum.mediaswiat.pl

Może to pomoże i będą polskie ogonki.
    A spotkał się ktoś może z tunerem DVB-C z gniazdem CI+ ale w wersji z androidem aby można było odpalić KODI i tym podobne rzeczy tak jak np w ANDROID TV ja osobiście znalazłem ale tylko z CI bez plusa ;(