Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sprawa nagrywania cyfrowego sygnału TV UPC

chriss1967 07 Mar 2013 14:12 110262 298
Computer Controls
    chriss1967
    Level 10  
    Wybaczcie ale nie chcę szukać po forum czy mój temat istnieje, więc jeśli tak niech moder. odeśle go we właściwe miejsce i poda gdzie a jeśli nie, to przykra dla mnie sprawa. Interesuje mnie czy ktoś nagrywa na prywatną nagrywarkę DVD ( nie firmową UPC ! ) sygnał cyfrowy z UPC w czasie rzeczywistym. Jeśli ktoś się odezwie w tej sprawie, kto w praktyce to robi (wiadomo, dla własnych celów i potrzeb ! ) lub jest "w temacie", to odpowiem co dalej, jaki mnie spotkał problem w tym temacie, bo nie chcę nic sugerować. Pozdr. Krzysztof.
  • Computer Controls
    egon42
    Level 37  
    Kolego Przeszukanie forum to twój obowiązek a nie moderatora czy kogoś innego. Według mnie na razie nie ma możliwości nagrywania cyfrowego sygnału na inny sprzęt niż nagrywarka UPC bo cyfrowy sygnał jest kodowany do tego karta kodowa jest jest parowana z tunerem tak że nie da się ją wyjąć i włożyć do innego tunera.
    chriss1967
    Level 10  
    Więc to - kolego, co napisałeś jest nieścisłe.Sprawa nagrywania sygnału cyfrowego na inne nagrywarki niż firmowe UPC skomplikowała się bowiem od dnia 6.03.br. Tak, tak. To jest najświeższa informacja ze źródła UPC. Ale ja mam pewne wątpliwości, czy nastąpiło to tylko i właściwie aż w skali makro, którymi to wątpliwościami podzielę się wówczas, gdy ktoś odezwie się z podobnym problemem. Tego właśnie dnia sygnał został zakodowany przez operatora. Nie będę rozwlekał się na temat szczegółów dlaczego, co i jak. "Mniej, więcej" wiem dlaczego. Fakt jest niezbity, że UPC zrobiła to teraz, bo podpowiem Ci - kolego, że od samego początku z nagrywaniem sygnału w czasie rzeczywistym nie było problemu. Tak, tak. Dobrze przeczytałeś, nie było. Pomimo to, poczekam nadal na kogoś kto na co dzień parał się tą czynnością. Wtedy wymienię poglądy. Dziękuję za odzew. Pozdr. Krzysztof.

PS
    A na temat obowiązku, to nie do końca masz rację, bo moderatorzy jeśli widzą, że temat nie pasuje do wybranego tematu forum, to przenoszą go i jak mi się wydaje informują. Sam tego doświadczyłem nie raz, nie dwa. Na wstępie poprosiłem o wybaczenie. Kurtuazyjnie ale kulturalnie. Pozdr.
    egon42
    Level 37  
    Kolego co innego jest przeniesienie do innego pod forum a co innego szukanie czy już nie ma podobnego tematu
    chriss1967 wrote:

Wybaczcie ale nie chcę szukać po forum czy mój temat istnieje
    Tu kolega pisze że mu się nie chce szukać?
    egon42 wrote:
    Kolego Przeszukanie forum to twój obowiązek a nie moderatora czy kogoś innego
    Ja tu piszę że szukanie to twój obowiązek gdzie tu kolega widzie coś po przeniesieniu do innego pod forum. U nas na śląsku UPC sygnał cyfrowy koduje od samego początku czyli od dobrych kilku lat. Swoją drogą ciekawi mnie skąd kolega pobierał sygnał cyfrowy dla swojej nagrywarki?.
  • Computer Controls
    chriss1967
    Level 10  
    Kolego, no czy ja muszę jak krowie na rowie ? Sorry, że aż tak ale wyobraź sobie sytuację, że piszesz o czymś a moder. do ciebie, przeniosłem temat w inne miejsce. No proste ? Do takiej sytuacji nawiązałem. A co do sygnału cyfr. to na tak banalne pytanie banalna odpowiedź. Z kabelka UPC. No co ja mam ci odpowiedzieć, jak odpowiedzieć, skąd miałem sygnał w nagrywarce. Uściślij. Mam ci cały schemat przedstawić plątaniny kabli ? Nieciekawe. Mnie chodzi o coś zupełnie innego.
    grzenia08
    Level 10  
    Posiadam stacjonarną nagrywarkę DVD (LG) na którą po ustawieniu na niej pozycji AV nagrywałem programy z dekodera cyfrowego UPC poprzez eurozłącze, ale od wczoraj pojawił się problem, bo UPC wprowadziła zabezpieczenia przed nagrywaniem (po wciśnięciu rec na pilocie nagrywarki pojawia mi się na ekranie napis "Record-blocking signals are detected"). Jest jakaś możliwość innego podłączenia, żeby ominąć ten problem i móc dalej nagrywać bez wymiany sprzętu/operatora? Jak ten problem rozwiązać?
    chriss1967
    Level 10  
    No widzę , że posiadacze nagrywarek zewnętrznych, będą wkrótce używać powiedzonka parafrazując - "posiadacze zewn. nagr. itd itp łączcie się". A poważniej, wprowadziłem ten temat tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12030165#12030165 dziś, po południu, chyba jako jeden z pierwszych, bo stałem się identyczną ofiarą "działania na rzecz udogodnień dla klienta przez UPC" i dotknęło mnie to samo nieszczęście a nagrywałem (bo od tego jest nagrywarka) codziennie w różnych postaciach zarówno cyfrowe radio i cyfrową i analogową TV. Póki co szukam innych nieszczęśliwców do dyskusji i będę sam szukał innego rozwiązania. Boję się że z niepowodzeniem.
    chriss1967
    Level 10  
    Tak, potwierdza mi się to, że to jednak prawda o tych zabezpieczeniach w skali makro bo już myślałem że ta sprawka dotyczy jedynie mnie (był u mnie niedawno "techniczny z UPC i widział moją pajęczynę kabli, być może i "chlapnąłem" co za dogodności mam, no ale bez przesady, o takich możliwościach było wiadomo powszechnie). Dziś odbyłem 10 minutową rozmowę z działem tech. UPC i co nieco się dowiedziałem. Trzeba pokombinować teraz jak to ominąć bo ból to w moje plecy okrutny. Ażeby było śmiesznie to teraz nawet analogowej "jedynki" i "dwójki" nie mogę nawet nagrać, z czym od kilku lat a nawet wczoraj nie było problemu. To się nazywa wyjść do klienta.
    PS
    A kolega grzenia08, nagrywał identycznie jak ja, stosując identyczne ustawienia w nagrywarce zewn. w pozycji AV2, nagrywając sygnał cyfrowy w czasie rzeczywistym.
    irekr
    Moderator
    Osobiście uważam ten krok za przysłowiowy strzał w kolano.
    Nie zostaje nic innego jak podziękowanie kablówce i przejście na platformę satelitarną. Wprowadzenie blokady zapisu programów jest zmiana warunków umowy co upoważnia do natychmiastowego rozwiązania takowej.
    agrezt
    Level 10  
    Otóż, mam ten sam problem. Dzisiaj chciałem nagrać jeden program z TVP Historia na nagrywarkę zewnętrzną, by go sobie później w spokoju obejrzeć, ale czynność ta zakończyła się fiaskiem. Na ekranie pojawił się taki oto komunikat:"Wykryto sygnał zabezpieczenia przed kopiowaniem. Zapis niemożliwy." No i jak to mówią po ptokach. Napisałem maila do biura obsługi klienta UPC, jeden konsultant na chacie nie chciał odpowiadać na pytania odnośnie blokady (wciskał mi za to nowe pakiety z dekoderem i nagrywarką w jednym - ale z tej nagrywarki nie można niestety przerzucać nagranych programów na inne urządzenie zewnętrzne, i z tego co wstępnie znalazłem na necie, domniemywam, iż to są to wadliwe urządzenia, które mogą w każdej chwili wywalić z dysku wszystko to co się na nim wcześniej nagrało).

Na facebooku odpisali mi lakonicznie tak: "są to kwestie regulaminowe tak jak pisaliśmy wyżej, a wskazany temat proponuję podjąć na dedykowanym do tego Forum UPC w zakładce Telewizja. Pozdrawiamy".
    Nie wiem po co odsyłają ludzi do forum, na którym nic się nie dzieje, ale sprawdziłem sobie ten regulamin, jeden z paragrafów porusza kwestię, która nas interesuje: "Abonent może kopiować Programy w całości lub ich części
    wyłącznie dla własnego użytku osobistego, jeżeli nie łączy się
    z tym osiąganie korzyści majątkowych. Abonent Usługi Telewizji
    Cyfrowej nie ma prawa do kopiowania Programów w całości lub
    ich części za pomocą innych niż Dekoder urządzeń."
    Na końcu regulaminu widnieją takie adnotacje:
    Regulamin wchodzi w życie w dniu 1 października 2008 roku.*,
    **
    * ze zmianami, zatwierdzonymi przez Zarząd UPC Polska Sp. z o.o.
    uchwałą z dnia 06 października 2009 r.
    ** ze zmianami zatwierdzonymi przez Zarząd UPC Polska Sp. z o.o.
    uchwałą z dnia 07 marca 2011 r.

Czyli wychodzi na to, że nagrywanie programów na nagrywarki zewn. było według UPC nielegalne od października 2008 roku. A teraz wprowadzili tę blokadę, bo widocznie te ich lipne dekodery z nagrywarkami nie schodziły. Nie wiem jak jest u innych operatorów, ale moim zdaniem takie akcje to oczywisty strzał w stopę. Choć na niektórych forach klienci UPC już chcą kupować od nich pakiety z nagrywarką. Także kto wie, może to słuszna polityka firmy, frajerów ci w Polsce dostatek. Ja w każdym razie rozglądam się już za nowym operatorem, ale teraz pytanie czy u innych nie będzie podobnej hecy.
    grzenia08
    Level 10  
    Kurcze,nie zauważyłem że już został założony wątek o podobnym temacie. Zatem kontynuuję dyskusję w powyższym wątku chrissa,bo już się rozwinął.
    grzenia08
    Level 10  
    Jestem autorem tamtego wątku.
    chriss1967 wrote:
    Ażeby było śmiesznie to teraz nawet analogowej "jedynki" i "dwójki" nie mogę nawet nagrać, z czym od kilku lat a nawet wczoraj nie było problemu. To się nazywa wyjść do klienta.

Jedynkę, Dwójkę i kilka innych stacji mogę analogowo nagrywać,bo łapie je tuner nagrywarki,ale wiadomo- po pierwsze jest gorszy obraz a po drugie i najważniejsze tuner nagrywarki nie łapie mi tych stacji które są w UPC tylko w pakiecie cyfrowym i tych przez AV już nagrać nie mogę a są tam dla mnie trzy stacje dosyć ważne.

A jaki to rodzaj zabezpieczenia? Nie wiem.

Chodzi mi po głowie wysłużony magnetowid,który mam w piwnicy. Czy dałoby radę podłączyć go do dekodera kablówki i nagrywać? Na razie lepsze to niż nic,tylko nie wiem czy się da (jeśli ktoś już próbował,to niech napisze). Pamiętam że magnetowid ma tylko wejścia i wyjścia audio/video typu cinch.
    andusek
    Level 2  
    Ja równiez mam kłopot z Upc zauważyłem go wczoraj i również szukam rozwiązania jak ominąć tą blokade na nagrywarce panasonic blokada jest a na funai ona jest z nagnetowidem nagrywa normalnie
    egon42
    Level 37  
    chriss1967 wrote:
    A kolega grzenia08, nagrywał identycznie jak ja, stosując identyczne ustawienia w nagrywarce zewn. w pozycji AV2, nagrywając sygnał cyfrowy w czasie rzeczywistym.
    Po przez eurozłącze to nie jest nagrywanie sygnału cyfrowego tylko nagrywanie sygnału analogowego z tunera cyfrowego a to ogromna różnica. Nagrywanie cyfrowe to było by wtedy gdyby kolega wyszedł by przewodem HDMI i z cyfrowego tunera UPC i sygnał ten wprowadził do nagrywarki cyfrowej która by go nagrała w postaci cyfrowej na dysk twardy lub płytę dvd, Lub miał byś cyfrową nagrywarkę podłączona do kablówki która odbierała by programy cyfrowe i nagrywała by je na dysk lub na płytę.
    grzenia08 wrote:
    Chodzi mi po głowie wysłużony magnetowid,który mam w piwnicy. Czy dałoby radę podłączyć go do dekodera kablówki i nagrywać? Na razie lepsze to niż nic,tylko nie wiem czy się da (jeśli ktoś już próbował,to niech napisze). Pamiętam że magnetowid ma tylko wejścia i wyjścia audio/video typu cinch.
    To jaki problem podłączyć to stare wideo i sprawdzić bo ja nie widzę.
    Film_Polski
    Level 10  
    W tej samej sprawie.
    Od dość dawna nagrywałem sobie (na zewnętrzną nagrywarkę marki Panasonic) programy z kablówki UPC. Nagrywanie programów jest dla mnie jedynym sposobem na obejrzenie tego, co różne telewizje nadają już to w porze śródnocnej, już to w godzinach gdy jestem w pracy. Zazwyczaj po prostu oglądam sobie to, co nagrane tylko jeden raz, po czym deletuję daną rzecz z twardego dysku mojej nagrywarki. Rzadziej - edytuję i przegrywam na czystą płytkę DVD, po to by odtwarzać ją w moim kinie domowym (w innym pokoju).
    Parę już lat temu wszedłem w cyfrówkę z następujących powodów:
    - znacznie szerszy wybór kanałów
    - o wiele lepsza jakość obrazu
    - możliwość wyboru wersji językowej (na niektórych kanałach)
    I oto w środę 06. marca 2013 r. nagrywarka nie nagrała mi pozycji zaprogramowanej. Gdy spróbowałem nagrać coś na żywo (poprzez wciśnięcie na pilocie przycisku REC), wyświetlił mi się ten sam, cytowany już powyżej komunikat: "Wykryto sygnał zabezpieczenia przed kopiowaniem. Zapis niemożliwy."

W dniu dzisiejszym otrzymałem od UPC następującą odpowiedź na moje zapytanie (nie poprawiałem literówek):
    "Szanowny Panie,
    nawiązując do wiadomości, informuję, że tworzenie kopii zapsaowych programów dostępnych w UPC Polska jest możliwe za pośrednictwe dekoderów z nagrywarką dostępnych w firmie UPC Polska. Firma nie bierze odpowiedzialności za korzystnaie z innych urządzeń. Kanały także są zabiezpieczone przed nielegalnym kopiowaniem.
    Jeśli pojawią się dodatkowe pytania lub wątpliwości, proszę o skorzystanie z formularza dostępnego na stronie www.upc.pl/kontakt lub nawiązanie kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 801 94 94 80 (z telefonu stacjonarnego) lub 324 94 94 80 (z telefonu komórkowego).
    W przypadku kontynuowania niniejszej sprawy prosimy nie kasować treści poprzednich wiadomości. Zachowanie pełnej korespondencji przyspieszy analizę Państwa zgłoszenia. Dziękujemy!
    Łączę wyrazy szacunku"

Ewidentnie zatem Holendrzy z UPC próbują wcisnąć ludziom droższą wersję dekodera, wyposażoną w nagrywarkę (jednakże bez możliwości kopiowania na DVDs). Na razie odpowiedziałem im kolejnym zapytaniem:
    "Dzień dobry
    W odpowiedzi na Pańskie wyjaśnienie, mam tylko dwa pytania:
    1 Czy Państwa dekoder (ten z możliwością nagrywania, którego na razie nie posiadam) pozwala na przegranie materiałów z dysku twardego na DVD?
    2 O ile odpowiedź na pytanie 1 będzie (jak przypuszczam) przecząca, to czy do owego dekodera można podłączyć jakieś urządzenie zewnętrzne (konkretnie moją prywatną nagrywarkę)? Innymi słowy: czy Państwa dekoder z twardym dyskiem ma wyjście typu Euro lub cinch, oraz czy sygnał raz nagrany na twardym dysku dekodera będzie czy nie będzie jakoś "zabezpieczony" przed przegraniem na kolejne zewnętrzne?
    z poważaniem"

Tutaj też toczy się dyskusja:
    http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=66957#66957

PS Eeeech, marzyłby się jakiś powszechny bunt klientów UPC polegający na rezygnowaniu z ich cyfrówki. Ale chyba nie ma żadnego kanału, za pośrednictwem którego można by się z nimi wszystkimi komunikować.
    leszeklb
    Level 10  
    Bunt może niezupełnie. Ale istnieje możliwość stworzenia czegoś podobnego do ostrzeżenia o zbiorowym wypowiedzeniu umowy. jest to nielegalne, monopolistyczne działanie i jest to forma niezdrowej konkurencji w celu zmuszenia do zakupu swojego a nie innego produktu (chodzi o nagrywarkę). Sprawa oczywiście również dla Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, oni się zainteresują i choć nie są rychliwi, mają bolące grzywny. Ja póki co zapytałem emailowo "co się dzieje" i czekam na odpowiedź z UPC. Oczywiście w przypadku odpowiedzi wspomnianej gdzieś wyżej zagrożę wypowiedzeniem oraz zgłoszeniem do UOKK. taka firma jak UPC tylko większych strat się boi. Proponuję również rozważyć rozpoczęcie akcji na Facebook by wszystkich zapoznać z problemem. Ja na pewno nie dam się omamić ich nagrywarką
    Milzbrandt
    Level 2  
    Widzę, że nie jestem odosobniona i nie tylko ja się wkurzyłam na UPC.
    Nie dość, że są właściwie najdrożsi na rynku to teraz jeszcze zablokowali możliwość nagrywania na nagrywarkę zewnętrzną.
    Dziś napisałam w tej sprawie do radia ZET, może Janusz Weiss zajmie się tematem.
    Moim zdaniem działanie UPC jest bezprawne, a wkurzonych w całej Polsce na pewno wielu.
    leszeklb
    Level 10  
    Temat typowy dla Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji, czekam na odpowiedź z UPC i jeśli będzie dla nas krzywdząca zaczynam pisać emaile i pisma do UOKK. UPC będzie chciała kary to ją dostanie. W razie co by spopularyzować temat stworzymy temat na Facebook
    Milzbrandt
    Level 2  
    Myślę, że z UOKiK to super pomysł. UPC zaczyna sobie z nami pogrywać i czują się całkiem bezkarni. A zgarniają od nas całkiem sporą kasę. Może nagłośnienie sprawy rozwiąże nasz problem?
    User removed account
    Level 1  
    amz.dula
    Level 10  
    Jasna cholera. I ja dołączam do grona wkurzonych użytkowników UPC. Nie można nagrywać, Spokojnie nagrywałam sobie serial na dekoderze PVR i przerzucałam na nagrywarkę zewnętrzną Panasonic kablem Scart . Tydzień temu kupiłam nową lepszą nagrywarkę zewnętrzną , z większym, dyskiem.
    A tu teraz nagle ta blokada.
    Dołączam do grona osób gotowych to nagłośnić.
    To - moim zdaniem - jednostronna zmiana w umowie.Czuję się oszukana.
    Spróbujmy się zbiorowo przeciwstawić takim praktykom.
    Niech wypowie się jakiś znawca tematu : czy nie można teraz tego sprzętu inaczej połączyć ze sobą, żeby ominąć tę blokadę? Np. nagrywać bezpośrednio z TV złączem analogowym w czasie rzeczywistym? Czy jest taka możliwość?
    Jeśli nie ma, jestem gotowa zerwać umowę z winy UPC, jestem maksymalnie wkurzona tą sytuacją.
    User removed account
    Level 1  
    grzenia08
    Level 10  
    Dawajcie znak co będziecie robić, chętnie się przyłączę i inni pewnie też.

Spróbowałem podłączyć do dekodera magnetowid (zamiast nagrywarki) i na kasetę mi nagrywa. Ewentualnie jak będę chciał coś mieć na czym mi zależy, to mogę najpierw nagrać to na kasetę (dekoder--->magnetowid), potem przełożyć kable (magnetowid--->nagrywarka) i z kasety zgrać to na dysk nagrywarki, a później oczywiście na płytę jak będę chciał, ale takie kombinacje to robota głupiego i cofanie się w technologii do XX wieku. ;]
    Lepszym rozwiązaniem w tym przypadku byłoby puszczenie sygnału z dekodera do nagrywarki poprzez magnetowid bezpośrednio (czyli dekoder--->magnetowid--->nagrywarka) ale na razie nie znajduję pomysłu jak to podłączyć. Chyba nie da się u mnie, ale jeszcze pomyślę i pokombinuję w wolnym czasie.
    amz.dula
    Level 10  
    leszeklb wrote:
    Proponuję również rozważyć rozpoczęcie akcji na Facebook by wszystkich zapoznać z problemem. Ja na pewno nie dam się omamić ich nagrywarką

Umieściłam swój wpis na Facebook. na swojej stronie i na stronie UPC. Mało jest tam tego, a odpowiedzi UPC rzewne i nie na temat. żadnych konkretów.
    Przyłączam się więc do apelu leszkalb, piszcie na Facebooku. Tam przynajmniej siedzi jakiś facet z UPC i musi to czytać, być może nawet przekazać dalej. Może wyniknie z tego jakaś zbiorowa akcja użytkowników UPC ...
    Film_Polski
    Level 10  
    Ja też Was bardzo proszę: pociągnijcie tę sprawę z UOKiK-iem. Jeśli będzie gdzieś dostępna jakaś zbiorowa petycja online, to bardzo chętnie podpiszę.

-----------------------------------------------------------------

A na razie kombinuję trochę jak koń pod górkę w ten oto sposób:
    Jeden z moich telewizorów (Samsung LED) jest podłączony do sygnału z kablowej cyfrówki UPC. Gdy klikam po kanałach telewizyjnych (Source: TV; dekoder UPC oraz nagrywarka zewnętrzna mogą pozostawać w pozycji Stand by), to najpierw przeskakują mi kolejno wszystkie kanały analogowe (ATV, w liczbie bodaj pięćdziesięciu) a następnie pokazują mi się kanały cyfrowe, ponumerowane od 1 do 274. To znaczy… pokazują mi się tylko ich nazwy, gdyż owe kanały są zakodowane.
    W zasadzie jedynym sposobem na odbieranie digital TV jest każdorazowe włączenie dekodera cyfrowego (w jego środek włożona jest oczywiście karta). Ale… z wyjątkami! Mianowicie kanał TVP2 oraz kanał TVP Info (pominę dwa albo trzy kanały nie do oglądania, w stylu "Dla Ciebie" albo "Oglądaj w…"), choć nadawane cyfrowo, tu akurat nie są zakodowane! Zatem te dwa kanały mogę sobie oglądać w cyfrowej jakości. A nawet nagrywać na zewnętrzną nagrywarkę poprzez kanał AV1 (sprawdzone, działa!).
    Z instrukcji obsługi telewizora zrozumiałem (ale być może zrozumiałem źle?), że mógłbym oglądać wszystkie kanały cyfrowe przy dekoderze wyłączonym (Stand by), gdybym w specjalną szczelinę z boku telewizora włożył kartę CI lub CI+ (CI = Common Interface). Zapytałem już o taką kartę w siedzibie UPC, lecz oświadczono mi, że oni takich kart nie sprzedają. Jedynie udostępniają dekodery.

Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenie za sobą? Czy gdziekolwiek w Polsce istnieje możliwość nabycia karty CI / CI+?
    leszeklb
    Level 10  
    Próba zmuszenia nas do zakupu nagrywarki UPC jest zagrywką "nieczystej konkurencji" i pachnie wyłudzaniem w związku z czym jest typową sprawą dla UOKK. jak uzyskam odpowiedź negatywną z UPC powiadomię o chęci rezygnacji z ich usług gdy podtrzymają swoje monopolistyczne działania oraz o zgłoszeniu sprawy do UOKK

Dodano po 17 [minuty]:

Może ktoś podjął by się stworzenia strony www do podpisu sprzeciwu, ewentualnie na facebook. Niestety słabo władam wiedzą internetową. W zamian mogę wspomóc prawnie

Dodano po 3 [minuty]:

Może ktoś wspomoże wiedzą swą stworzenie strony www lub przynajmniej na facebook przeciwko nielegalnym praktykom UPC? Ja chętnie, ale wiedza niestety nie pozwala
    chriss1967
    Level 10  
    Cholera, założyłem ważny temat, widzę liczny odzew z czego się cieszę a nie mam nawet czasu tu zajrzeć bo wciąż praca ! Obiecuję jak najszybciej poodpowiadać, bo będąc wiernym UPC od niemal początku, takie ostatnie zagrywki są nie do przyjęcia przeze mnie i jak widać nie tylko.

Moderated By _PREDATOR_:

Wulgaryzm na forum/ upomnienie!

chriss1967 wrote:
    O rany, nie wiedziałem, że ta "chol...." tak wkurzy moderatora. Przepraszam, ale to wynik zdenerwowania na siebie a nie na forumowy ogół. Miałem tylko chwilę. Uciekam z pracy.
    pkolo
    Level 11  
    Witam
    U mnie też pojawił się ten problem. Niedługo jakiś mądrala z UPC wymyśli ,że do pobierania plików z internetu można będzie używać komputerów tylko od UPC.
    Zastanawiałem się gdzie to zgłaszać UOKiK, stacji telewizyjnych , producentów sprzętu (oni też będą stratni) żeby mocno nagłośnić sprawę, może coś zbiorowego.
    warsowin
    Level 1  
    Cześć, witam wszystkich oburzonych.
    Posiadam dekoder z nagrywarką i też kicha, blokada.
    Według mnie jest tylko jedyne wyjście z tej sytuacji, WYJŚĆ z kablówki.
    Czy zmasowane rezygnacje w całej Polsce przyniosły by jakiś efekt, podejrzewam że nie, taki moloch oleje nas z góry.
    UOKiK czy pomoże, chyba raczej nie. Najpierw trzeba by zatrudnić jakiegoś prawnika i to mocnego (oni przecież mają cały sztab prawników za sobą) który by sprawdził czy nasze działania (nagrywanie na nośniki zewnętrzne) są legalne w świetle prawa. Każdy nagrywa dla własnych potrzeb, prawda, ale zobaczcie ile materiału zgrywanych z TV jest dostępnych na różnych torrentach, jakiś emulkach, rapidach, czy to jest szerzenie kultury czy piractwo, a no właśnie.
    Chyba że, chyba że, wszyscy OBURZENI z całej Polski przyjadą do głównej siedziby UPC na Polskę i wzorem sprzeciwu z ACTA rozpoczną protest

Pozostaje nam tylko wyszukać takiego operatora który takowej blokady nie ma (ale czy zaraz i tam nie założą).