Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maxon HCB-40WX - Przestrojenie 5->0

miki2708 07 Mar 2013 16:09 2121 7
    miki2708
    Level 9  
    Witam, mam ręczniaka Maxon HCB-40WX, i mam problem ponieważ nie wiem w jaki sposób go przestroić na nasze 0, ktoś wie, ma może jakiś pomysł ??
    .Labrador
    Level 26  
    miki2708 wrote:
    ponieważ nie wiem w jaki sposób go przestroić na nasze 0

W ogóle próbowałeś?
    Jaki masz kwarc przy syntezie? lub podrzuć schemat, lub fotkę wnętrza radia.
    Jeżeli nie czujesz się na siłach to dobra rada oddać do servisu.
    miki2708
    Level 9  
    Rozbierałem, musiałem naprawić , a konkretnie wyprostować bolce pod kwarcem.
    Co do kwarcu to wrzucam zdjęcia.
    Serwis, odpada bo chcą więcej niż dałem za radio.

Maxon HCB-40WX - Przestrojenie 5->0 Maxon HCB-40WX - Przestrojenie 5->0 Maxon HCB-40WX - Przestrojenie 5->0 Maxon HCB-40WX - Przestrojenie 5->0
    .Labrador
    Level 26  
    Jeżeli jest to kwarc 10.240MHz! spróbuj w ten sposób, wstaw w szereg dławik 4,7µH i w razie potrzeby korekta trymerem obok, jeżeli nie przeciągniesz dokładnie w zera, to zmień dławik na 6,8µH, lub nawiń cewkę opis na elektrodzie i regulacja rdzeniem.

Maxon HCB-40WX - Przestrojenie 5->0
    miki2708
    Level 9  
    Tak, to jest 10.240. Tylko jak ten dławik podłączyć (wiem co znaczy szeregowo), do płytki? ( kwarc->dławik-> płytka, dobrze rozumiem?), a jak tak to do którego wyjścia ? może się mylę ale chyba to jest obojętne czy sygnał wejściowy czy wyjściowy się "przesunie"
    MORZEBALTYCKIE
    Level 11  
    Do którego z wyprowadzeń rezonatora dołączysz dławik, nie ma znaczenia. Zadbaj jednak o możliwie krótkie poprowadzenie połączenia, z uwagi na ryzyko wystąpienia częstotliwości pasożytniczych, którymi nagle może zacząć drgać kwarc.
    miki2708
    Level 9  
    Dobra, spróbuje i zobaczymy co mi z tego wyjdzie.

3.1.13. /Olek II/