Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

yamaha rx-v673 - podłączenie szalonych kolumn

sokoloa 07 Mar 2013 16:38 2355 4
  • #1 07 Mar 2013 16:38
    sokoloa
    Poziom 6  

Witam.
    Jestem po zakupie amplitunera Yamaha RX-V673 i mam takie dwie ciekawe kolumny w domu. Przyjemnie grają i szkoda mi je zostawić tylko dlatego ze są stare.
    Mam jednak problem, jak podpiąć ten pasywny subwoofer to yamahy. W dodatku są dwa. Może macie jakiś pomysł?
    To te głośniki:
    yamaha rx-v673 - podłączenie szalonych kolumn

http://produto.mercadolivre.com.br/MLB-458876455-som-sony-lbt-n455-_JM

lub tu

http://archiwumallegro.pl/ogromna_wieza_sony_pilot_kor_cd_tun_wzmak_kolu-668809769.html

Głośniki są 6Ω o mocy 80W
    Jeśli chodzi o moc wzmacniacza wieży w jakiej grały to wynosi ona: ( 40W+40W) x 2
    Moc muzyczna to: (80W+80W) x 2

3 torowy system głośników ale w sumie są 4 głośniki: 3 na przedniej ścianie kolumny: niskotonowy (17cm), wysokotonowy (6cm), super-głośnik wysokotonowy (2cm)
    oraz na tylnej ścianie kolumny: super-głośnik niskotonowy (17 cm)

Taki pomysł miało Sony i powiem wam, że 15 lat temu byłem... Co tu dużo gadać, zachwycony!!!

Ok. Wracając. Jest szansa żeby te kolumny uruchomić na Yamaha 673?
    ---
    Ok, kolumny uruchomiłem, ale nadal problemem jest pasywny subwoofer.

Czyli fronty kolumn działają, ale ten sub który jest na tylnej ściance kolumny jest zagadką.
    ---
    Już rozkminiłem temat. Sprawa wygląda tak, że nie da rady tego podłączyć. Chyba że zamontuje do tych subów zasilacz. Lipa trochę.

W amplitunerze mam takie coś jak Bi-amp... Czy może spróbować pod to podłączyć te suby?

Kurcze... fajne to forum.. zmusza do działania ;)

Scalono 3 posty!
    [_P_]

0 4
  • #2 14 Mar 2013 12:54
    sokoloa
    Poziom 6  

Jeszcze poczytałem o połączeniu typu bi-wiring. Tylko nie mam pojęcia czy te kolumny są dostosowane do takiego połączenia. Może ktoś wie jak to sprawdzić?

Bi-amping nie wchodzi w grę bo nie mam drugiego wzmacniacza, a ta moja yamaha 673 obsługuje bi-wiring (mimo że w instrukcji piszą o bi-amping).

Generalnie kanały subwoofera i frontów są oddzielone i może takie połączenie by zadziałało, ale nurtuje mnie fakt, że przy połączeniu bi-wiring zdejmuje się zworkę(najczęściej taka blaszka) między kanałami i dopiero teraz podłączamy w bi-wiring.

Jednak co jeśli ta zworka jest w środku w kolumnie :?:

Pomyślałem :idea: że mogę to sprawdzić puszczając prąd np w suba i czy żaróweczka na frontach się zapali... No ale... Ciemny jestem w elektronice jak 150!!! :D

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]

0
  • Pomocny post
    #4 15 Mar 2013 14:33
    gkasp
    Poziom 13  

nie ma w środku żadnej zworki... jakby się ją wtedy zdejmowało?

Twoja yamaha - z tego co widzę ma "system" 7.1

kolumna, której tył pokazałeś na zdjęciu ma po prostu wyprowadzony terminal do podłączenia dodatkowego głośnika nisko tonowego - na pewno zaopatrzony w odpowiednią zwrotnicę

na podstawie opisu:
    http://www.hifi24.pl/yamaha-rx-v673.html

jeżeli nie masz potrzeby posiadać "zone 2"

- to po prostu wolne wyjścia ze wzmacniacza połącz odpowiedniej średnicy kablem z terminalem "super woofer input"

... i wszystko będzie ładnie grało :)

0
  • #5 15 Mar 2013 21:12
    sokoloa
    Poziom 6  

No też tak myślałem... Ponadto pamiętam, że w mojej starej wieży na froncie był przycisk którym można było wyłączyć (i włączyć) subwoofer, co chyba świadczy o tym, że oba kanały są oddzielnie zainstalowane.

Czyli mówisz żebym połączył wysoko i średnio tonowe w bi-amping z subwooferem.

Ta yamaha ma taką opcję i tak właśnie to zrobię... dam znać czy było warto i czy zadziałało. :D

=================================================

Działa i ma się dobrze!!! Dzięki za dodanie odwagi! Jest pięknie!!! Juhuhu... :D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo