Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częstotliwości Radiokomunikacyjne.

07 Mar 2013 16:44 4164 12
  • Poziom 10  
    Witam, czy znajdę gdzieś wykaz częstotliwości radiokomunikacyjnych dl poszczególnych województw.
    Stronę Radioscanner znam tylko że podane tak częstotliwości sa najzwyczajniej w świecie nie aktualne i nawet po cało dniowym nasłuchiwaniu nic na nich nie słychać.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    w KTPC może?
    M
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    przemek19840 napisał:
    ...nawet po cało dniowym nasłuchiwaniu nic na nich nie słychać...

Zamiast czekać na gotowca (którego nikt z głową na karku nie poda) zacznij skanować pasma organów, które Cię interesują.

Te znajdziesz, np. tu: http://giller.pl/radioscanner/strony/gdzie.html
  • Poziom 32  
    ...
    przemek19840 napisał:
    Witam, czy znajdę gdzieś wykaz częstotliwości radiokomunikacyjnych dl poszczególnych województw.

Tak, w bazie UKE.

przemek19840 napisał:

Stronę Radioscanner znam tylko że podane tak częstotliwości sa najzwyczajniej w świecie nie aktualne i nawet po cało dniowym nasłuchiwaniu nic na nich nie słychać.

Nie oszukuj.
  • Poziom 10  
    Oszukuję tak?
    Dobrze więc tak na tej stronie RadioScanner dla Tarnobrzega częstotliwość dla 997 jest taka:
    "172,200" i tu jest psikus bo Tarnobrzeg nadaje na: "173,8125"
    Kolejny przykład to Sandomierz na stronie jest napisane: "172,525" a tak naprawdę jest na
    "172,1875"
    Takich przykładów jest jeszcze kilka jedynie niezmienne są częstotliwości kolejowe.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Nie ma takiej potrzeby bo mnie interesują pasma kolejowe które nie zmieniają się a 997 to dla sportu poza tym już znalazłem.
  • Poziom 12  
    Kanały PKP:

1 - 150,100
    2 -150,150
    3 - 150,225
    4 - 150,325
    5 - 150,375
    6 - 150,450
    7 - 150,575

Dla Tarnobrzegu:
    6 Sobów-Tarnobrzeg
    7 Dębica - Mielec - Tarnobrzeg.
  • Poziom 32  
    ...
    @przemek19840, Jeżeli tylko po kanałach niebieskich uważasz że wszystkie zamieszczone częstotliwości są nieaktualne, to twój problem. Najaktualniejsza baza leży na serwerach UKE.
    @Czaki, a potem się nie ma co dziwić, że ktoś się później bawi Radio-Stopem i na szlakach dochodzi do przywłaszczania mienia transportowanego.
  • Poziom 10  
    A gdzie ja napisałem że wszystkie kanały są nie aktualne?
    Np stalowa Wola jest w pełni pokryta z tym co pisze na tej stronie, więc nie wszystkie.
    Ja wiem że tu wszyscy mają zawsze rację i trudno się przyznać że tej racji nie mają ale czasem trzeba też coś sprawdzić a nie próbować wmawiać że skoro na stronie jest coś innego a w realu coś innego to i tak jest tak jak na stronie.
    No i jeszcze oczywiście oszukuję, to może mam nagrać kamerą daną częstotliwość i tu np wrzucić, ale pewnie też będzie że oszukuję.
    Co do zabawy Radio-Stopem to z całym szacunkiem ale zwykłym unidenem tego raczej nikt nie zrobi więc może bez zbędnej paniki. Grzecznie zapytałem a wyszedłem na oszusta bo na stronie są nie aktualne informacje.
  • Poziom 32  
    ...
    Nie pochwaliłeś się jakim sprzętem się bawisz, a w dobie bezproblemowego dostępu do odblokowanych radiotelefonów i to za mniejszą kwotę, niż nocleg w warszawskim SODONie, to wszystko jest możliwe.
  • Poziom 33  
    Przecież UKE publikuje wykaz częstotliwości uaktualniany co miesiąc, wraz z numerami pozwoleń, położeniami stacji bazowych, nazwami firm ... Wszystko w Excel-u, można sobie ładnie sortować i filtrowac jak komu potrzeba.