Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PTD-96 - wyrobione osadzenie simmeringu ?

alien_exe 07 Mar 2013 17:38 2382 8
  • #1 07 Mar 2013 17:38
    alien_exe
    Poziom 6  

Problem jest w tym że praką zaczęło rzucać, wyłączyłem rozebrałem i okazało się że padło łożysko dokładniej została jedna kulka.
    Rozkręciłem pralkę ściągłem koło pasowe, pas mocujący, ściągłem łożysko wyjąłem simmering i uszczelke poczym kupiłem nowe części (pas z łożyskiem simmering i uszczelke) i tu powstał problem.
    Wyciągając uszczelke było tam pełno syfu coś odstawało i pociągłem okazało się że to jakaś zawinięta sznurówka lub sznurek oblepiony pozostałościami proszku.
    Włożyłem uszczelke, simmering i jest tam luz możliwe że wyrobiło się tam wszystko i jest luz a może jest tam coś jeszcze jakiś uszczelniasz czy coś ma ktoś może serwisówke (przeszukałem forum i znalazłem sewisówki ale nie do ładowanej od góry)? proszę o pomoc bo pralka już jest unieruchomiona od tygodnia :(

0 8
  • #3 07 Mar 2013 20:41
    alien_exe
    Poziom 6  

Mastercook PTD-96 - wyrobione osadzenie simmeringu ? Mastercook PTD-96 - wyrobione osadzenie simmeringu ?
    Mam problem z drugą stroną tam gdzie jest koło pasowe.
    Kupiłem nowy pas z łożyskiem, simmering i uszczelke która jest przed nim.

1
  • #4 07 Mar 2013 21:41
    karol5608
    Poziom 28  

Mi to wygląda na v-ring, po wyczyszczeniu i poprawnym montażu nie powinno być problemu. Chyba, że wałek w łożysku ma luzy.

0
  • #5 07 Mar 2013 22:12
    alien_exe
    Poziom 6  

Mastercook PTD-96 - wyrobione osadzenie simmeringu ?

Łożysko pasuje idealnie wchodzi z lekkim trudem.
    Odkręciłem z drugiej strony pas, podmieniłem łożysko i simmering te nowe i pasują tam idealnie... Może ktoś posiada z was serwisówke żeby sprawdzić czy tam nie są inne części...

Szczałki na biało u góry wskazują ile jest luzu a na do czerwone wskazują że wpadł do środka. Przed simmeringiem tałem uszczelke mimo to chyba czegoś brakuje bo wkładając uszczelke, simmering i łożysko. między simmeringiem a łożyskiem jest jakieś 3mm odstepu...

Pisząc uszczelka miałem na mysli v-ring :)

0
  • #6 07 Mar 2013 23:32
    zhudomel
    Specjalista AGD

Tam nie ma żadnego simmeringu. Słabo to widać na zdjęciu, ale jest chyba wyrobione miejsce na pierścień ślizgowy (ten w plastiku). To oznacza do wymiany dolną połówkę zbiornika.

0
  • #7 09 Mar 2013 22:12
    krzysiekl
    Poziom 22  

W komplecie powinny być dwa pierścień ślizgowy , porównaj do starego i zamontuj odpowiedni.

1
  • #8 11 Mar 2013 12:35
    alien_exe
    Poziom 6  

Powoli głupieje :( Jedna strona jest dobra, natomiast od strony koła pasowego powstał problem. Rozebrałem dobrą stronę i są te same części co po drugiej stronie kupiony zestaw jest identyczny jak widać na zdjeciu wyżej (pas z łożyskiem, simmering i v-ring). Po przelożeniu części dalej jest luz. Zamówiłem nowy zbiornik, będzie jutro :)

0
  • #9 19 Mar 2013 10:48
    alien_exe
    Poziom 6  

Temat zamykam. Konieczna była wymiana zbiornika dolnego.
    Dziekuje za pomoc.

0