Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączający się komputer i zasilacz

Doseq 07 Mar 2013 19:03 981 7
  • #1 07 Mar 2013 19:03
    Doseq
    Poziom 7  

Witam !

Niedawno na moim komputerze wystąpiły problemy z włączeniem , wyglądało to tak
    że gdy odpalam komputer on po chwili się wyłącza następnie musiałem wyłączyć zasilacz
    odpiąć i dopiąć kabel do zasilacza a potem z powrotem go włączyć aby w ogóle zareagował na
    klikanie przycisku od włączenia komputera . Jedynym wyjściem aby móc z niego korzystać
    było poczekanie chwile po czym włączenie go jeszcze raz wtedy działał on góra 10 minut a potem gasł .

Zdecydowałem się na wymianę zasilacza jednak po wymianie problem ten dalej występował , następnie
    wymieniłem płytę główną dokładnie na tą MSI K9A2VM (MS-7501) . Po podłączeniu wszystkiego owszem
    problem nadal występował , odpiąłem na chwilę kartę graficzną MSI Geforce GT620 i przypiąłem starą .
    Komputer działał już normalnie jednak podczas ładowania Windowsa 7 zawiesza się ( dokładnie stoją te kropki które łączą się w logo win 7 ).
    Włożyłem więc starą płytkę do Win XP aby przeinstalować system jednak pokazuje ona że nie widzi Dysku ( Samsung Seria ATA ) , tak samo jak i w BIOS'ie .
    Próbowałem czy to automatycznego naprawiania , przywracania systemu dosłownie wszystkiego .

Cały sprzęt :
    Procesor : AMD Athlon 64 4200+ 2x2.21GHz
    RAM : 2GB
    Karta Graficzna : MSI Geforce GT620
    Płyta główna : MSI K9A2VM (MS-7501)

• #2 07 Mar 2013 19:54
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Jaki zasilacz zamieniłeś na jaki (marka,model)?.
    Sprawdź czy wszystko na płycie głównej jest dobrze podociskane w slotach (pamięci,wtyki,karty itp...).
    Sprawdź dociśnięcie chłodzenia na procesorze. Zdemontuj,zobacz czy jest pasta termoprzewodząca,nałóż nową,zamontuj dobrze radiator.
    Wyjmij jedną kość pamięci,spróbuj uruchomić komputer z jedną kością.
    Zresetuj bios poprzez wyjęcie baterii,zworką.

• #3 07 Mar 2013 19:55
    marcin1301993
    Poziom 12  

Podsumowując aktualnie masz problem z dyskiem, tak?
    Czy wciąż chcesz działać na tym GT620?
    Czyściłeś ustawienia BIOSu?
    Na jaki nowy zasilacz się zdecydowałeś?

• #4 07 Mar 2013 20:11
    wariato
    Poziom 43  

Komputer bez zasilacza ? To jak go zasilasz z baterii słonecznych ?
    W 95% przypadkach wina leży po stronie kiepskiego zasilacza, więc podmień zasilacz. Wtedy będzie można chociaż to wykluczyć. Możliwe też uszkodzenie HDD.

• #5 07 Mar 2013 21:13
    RADU23

Doseq napisał:

Zdecydowałem się na wymianę zasilacza jednak po wymianie problem ten dalej występował

wariato napisał:

W 95% przypadkach wina leży po stronie kiepskiego zasilacza, więc podmień zasilacz. Wtedy będzie można chociaż to wykluczyć..

Kolega właśnie podmieniał zasilacz.
    Prosiłem dlatego by podał dokładnie jaki podmienił na jaki (marka,model).

• #6 07 Mar 2013 23:36
    Grzegorz740
    Poziom 27  

Witam.

Skoro zrobiłeś to co opisałeś i komputer się uruchomił , ale się zawiesza to na początek zrób reset Bios-u , sprawdź ram i dysk. Bo może być coś nie tak z ram -em albo z dyskiem twardym.
    Chyba ,że zasilacz jest za słaby i powoduje to zawieszanie się komputera.

• #7 08 Mar 2013 00:00
    swiercm

Myslę, że masz niezłe zwarcie, ujawniające się okresowo w obudowie. Myslę, że możesz mieć źle osadzoną płytę główną i albo masz zwarcie (działa zabezpieczenie w zasilaczu) albo brak masy (działa zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe)

Rada moja - rozebrać komputer na części pierwsze, porządnie osadzić MoBo na kołkach dystansowych (mogą byc tylko 3 + 3 plastiki - preferuję 6 metalowych) uprzednio sprawdzając, czy pod Mobo nie znajdują się obce ciała metalowe (lub wygięta blacha - takie przypadki też były)

Dodatkowo - wszystkie przewody należy sprawdzić (bez miernika nie dasz rady) Głównie wtyki do Mobo, molexy, taśmy, przewody czy nie masz któregoś "gołego"

Dodatkowo - dokładne sprawdzenie WSZYSTKICH kondensatorów w zestawie (zasilacz, płyta główna, karta graficzna) czy nie ma uszkodzeń.

Jeśli masz jakąś taśmę, przewód niepewny - postaraj się go zamienić.

Dodatkowo - wszystkie przyłącza - blaszki - podoginaj, aby w połączeniu nie było luzów.

Dodaję, bo zapomniałem.
    Sprawdź takie WSZYSTKIE przewody osadzone na płycie głównej pochodzące z obudowy (HDD LED, POWER, RESET, Głośnik itd)
    Sprawdź także porty USB na panelu przednim.

Na początku tematu pisałeś, że MoBo nie startuje - myślę iż w 90% winę ponosi zasilacz. Mam nadzieję, że nie zrobił spustoszeń na MoBo.

Sprawdź wszystko co napisałem po kolei i daj znać.

Dodano po 10 [minuty]:

Doseq napisał:

Włożyłem więc starą płytkę do Win XP aby przeinstalować system jednak pokazuje ona że nie widzi Dysku ( Samsung Seria ATA ) ,

Przy XP z dyskami SATA należy przeprowadzić integracje sterowników SATA z WINXP
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1861092.html

Inaczej nie zainstalujesz systemu.

• #8 08 Mar 2013 12:36
    hazerwwo
    Poziom 22  

Witam.
    Rozebrałeś komputer na części pierwsze, tak jak kolega wyżej radził?
    W podstawie zostaw sam procesor, jedną kośc RAM'u oraz kartę graficzną.
    Przetestowałeś pamięci? Pobaw się nimi, wyjmij jedną, włóż do innego banku.
    Jeżeli to nic nie pomoże, to wykonaj test pamięci memtest'em.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME