Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MINOLTA EP-1050 - sygnalizacja pulpitu operatora

19 Lut 2005 07:00 1620 12
  • Poziom 12  
    Mam Minoltę EP-1050 na panelu świecą diody te które zaznaczyłem w załączniku oraz wyswietlacz, poza tym start świeci na pomarańczowo. Ksero nie działa. Podczas włączania słychać "pstrykanie" jednego przekażnika i nic poza tym. Można wejść w kody serwisowe oraz ksero reaguje na klawisz liczniki. Proszę o podpowiedź. Mam serwisówkę do EP-1054.

zmieniłem temat
    kosmita
  • Poziom 21  
    Mówisz, że świeci się wyświetlacz - co wyświetla?

Może to jest po prostu zakleszczenie papieru. Kasuje się je przez otwarcie i zamknięcie przedniej pokrywy, przy włączonej kopiarce.

Sprawdź chorągiewkę czujnika wyjściowego z kopiarki - przy zespole utrwalania.

Jeżeli to nic nie pomoże i wszystko z czujnikami jest w porządku to, możesz spróbować resetu na płycie głównej - procedura jest opisana w serwisówce.

Kody są prawie identyczne, tylko wejście jest inne.
  • Poziom 19  
    Może nie jest podłączony licznik we wkładzie światłoczułym, moze być taki efekt
  • Specjalista - kserokopiarki
    może też być uszkodzony tranzystor w obwodzie czujnika od klapy lub rozłączony albo niesprawny licznik mechaniczny (total counter). Co do tranzystora to często pada tranzystor A114 na płytce PWBC. Nie spotkałem tego tranzystora w handlu i podejrzewam że jest to oznaczenie MINOLTY. Wylutowałem takiego samego z płytki od RICOHa i było dobrze. Jak kto wie jaki to odpowiednik niech da znać .

C.
  • Poziom 12  
    na wyświetlaczu jest 100% powiększenia, a na drugim można podać dowolną liczbę kopi. Sprawdzę ten czujnik i dam znać. Dzięki za podpowiedź
  • Poziom 18  
    Przede wszystkim to włóż papier do szuflady bo jego brak też chyba się wyświetla. :idea: :)

Dodano po 2 [minuty]:

A czy próbowałeś zrobić kopie z podajnika ręcznego?
  • Poziom 12  
    papier jest załadowany do szuflady, a podajnika ręcznego nie mam.
  • Poziom 18  
    Kopiarka może niedziałać z niedomknięcia klapy przedniej lub bocznej (tej od podajnika ręcznego). Sprawdź czyjniki od tych klap czy klapek bo wydaje mi się że to one niepozwalają ci uruchomić tej kopiarki. Natomiast brak papieru w kasecie to może być oddzielny temat, mam na myśli to że kopiarka go niewidzi. Jeżeli kopiarka nie będzie widzieć papieru to nie będzie w stanie gotowości do pracy (klawisz startu na zielono).
    W tym modelu zawsze jest podajnik ręczny, w standardzie jest tylko na jedną kartkę
  • Poziom 22  
    a próbowałes zrobic "reset" ?? jak otworzysz maszyne to na plytce z tylu po lewej stronie kopiarki jest maly mikrostyk. poszukaj a go znajdziesz. maszyna musi byc wlaczona, nastepnie nacisnij mikrostyk. powinno pomoc :)
  • Poziom 13  
    nie mozesz nie miec podajnika bocznego bo to standart chyba ze nie masz bocznych dzwiczek a wtedy to napewno nie zadziala
  • Specjalista - kserokopiarki
    Na dobry początek można zrobić inicjalizację i reset pamięci . Z tyłu na płycie (jak sobie przypominam) są piny INI do inicjalizacji i GND - TOTAL - MEMORY do kasowania licznika i całkowitej pamięci - polecam uwadze ... :-)

C.
  • Poziom 12  
    copyman napisał:
    Na dobry początek można zrobić inicjalizację i reset pamięci . Z tyłu na płycie (jak sobie przypominam) są piny INI do inicjalizacji i GND - TOTAL - MEMORY do kasowania licznika i całkowitej pamięci - polecam uwadze ... :-)

C.

a jak to się robi tak w praktyce?
  • Poziom 21  
    Bierzesz coś metalowego np. pincetę i dotykasz jednocześnie odpowiedniego pinu i GND - w zależności od tego, jaki chcesz uzyskać efekt.