Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

urz0193 cabletech smart tv and - problem z Kamera

maksiu55 07 Mar 2013 22:13 3123 8
  • #1 07 Mar 2013 22:13
    maksiu55
    Poziom 9  

Witam Mam pytanie dotyczace tej przystawki?Nie wiem czy ktos juz korzysta z czegos takiego .Syn kupil podlaczyl do TV i wszystko dziala ale jak zwykle jest problom a mianowicie Skype przez TV otorz ja Lacze sie z synem on mnie widzi i slyszy jednak ja jego nie slysze ani nie widze
    Napisalismy do producenta podal nam oprogramowanie i instrukcje ale zaznaczyl ze dzialanie potwierdzil urzytkownik a nie oni.Podobno po wgraniu tego oprogramowania temu urzytkownikowi dzialalo wszystko tzn Skype audio i video u nas niestety nie chce .Moze ktos mial podobny problem i go rozwiazal.Dziekuje za ew.pomoc

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM

0 8
  • #2 08 Mar 2013 17:40
    anmedia
    Poziom 39  

maksiu55 napisał:
    Syn kupil podlaczyl do TV i wszystko dziala ale jak zwykle jest problom a mianowicie Skype przez TV otorz ja Lacze sie z synem on mnie widzi i slyszy jednak ja jego nie slysze ani nie widze

A co mozna wywnioskowac z tego opisu. Moze napisz to skladnie kto ma to urzadzenie? Drugi urzytkownik z czego kozysta. Napisz tak aby wiedziec kto z kim i gdzie co jest podlaczone.

0
  • #3 12 Mar 2013 00:16
    maksiu55
    Poziom 9  

Syn kupil tego Androida podlaczyl do Tv aby korzystac z aplikacji internetowych w telewizorze.Ale chcac korzystac ze Skipa w TV trzeba pobrac dodatkowe oprogramowanie na to urzadzenie tzn Androida co zrobilismy zainstalowalismy w/g podanej wraz z oprogramowaniem instrukcji.Kupilismy sugerowana kamerke internetowa tzn Logitech C170 i teraz zaczynaja sie schody Ja jestem u siebie i korzystam ze Skipa na kompie a syn u siebie z mobilnego z Androidzie przez TV.Jak sie polaczymy to albo jest glos(Audio) a nie ma Obrazu Albo jak jest obraz to nie ma glosu .Jak z kolei jakim cudem pokazuje sie i to i to trwa to doslownie chwike i obraz sie zawiesza a glosu nie ma wcale .Dlatego szukam rozwiazania tego problemu.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM

0
  • #4 12 Mar 2013 00:28
    anmedia
    Poziom 39  

Ok, rozwiazanie problemu, rozwiazaniem. Ale nie kazdy siedzi u Ciebie w domu i widzi to jak jest.

Zacznijmy od tego jakie macie lacza jedne i drugie. Niestety takie wynalazki tak funkcjonuja. Dodajac do tego ze nawet jesli sie wam uda polaczyc to i tak urzadzenie posiadajace androida bedzie zaklocalo prace skypa. Nie wiem dlaczego ale proby na kilku tabletach z androidem tak sie skonczyly.

Czy obydwa ten android jest na WiFi czy LAN? Tak samo Twoj komputer WiFi czy LAN? Jesli mozesz podlacz swoj komputer po kablu LAN (jesli masz tak to ok)

Proby. W urzadzeniu z androidem jesli mozliwe podlaczyc sam mikrofon bez kamery. Wykonajcie polaczenie tylko audio bez laczenia video! I zobacz jakie bedzie polaczenie.

Pytanie kolejne z jaka szybkosc dziala WiFi z androidem?. Wsystko wskazuje na zbyt wolne lacze.

0
  • #5 12 Mar 2013 21:24
    maksiu55
    Poziom 9  

Odpowiadajac na Twoje sugestie:
    łącze mam takie samo tzn korzystamy z tej samej sieci internetowej Vectra,
    oba urzadzenia tzn moj komputer i jego android pracuje w WiFi
    jezeli juz sie polaczymy tzn on z Androida a ja z kompa to on mnie widzi i slyszy bez problemow natomiast ja jedynie go slysze a na ekranie Skypa wciaz kreci sie to kolko do otwarcia wideo ale obaz sie nie pojawia
    w porywach kiedy otwiera sie Audio i wideo jak pisalem wczesniej trwa to 30 40 sek i wszystko sie zawiesza po czym wyskakuje komunikat o slabej transmisji miedzy nami.Standartowy komunikat Skype Tak jak pisalem glos jest bez problemowy jedynie to wideo.Co ciekawe wczoraj probowalismy polaczyc sie na Skypie przez tel komurkowy tez Android i wszystko bylo caly czas bylo OK (Przez ta samą siec)

GM

0
  • #6 12 Mar 2013 21:49
    media-wideo
    Poziom 17  

Za słabe łącze internetowe.

0
  • #7 12 Mar 2013 22:02
    anmedia
    Poziom 39  

1. Ograniczenie pierwsze, WiFi.
    2. Ograniczenie drugie zbyt wolna siec interentowa.

Rozwiazanie problemu/proba.

Podlaczyc i u jednego i u drugiego urzytkownika komputer z zainstalowanym skype ale laczac je kablami do routera. Jezeli okaze sie, ze w dalszym ciag nie ma poprawy pozostaje zglosic pretensje do dostawcy interentu. Ale jezeli okaze sie ze wszystko smiga tak jak powinno to zaopatrzyc sie w kabelki i zrezygnowac z WiFi.

0
  • #8 15 Maj 2013 10:00
    serwis9622
    Poziom 2  

Witam.
    Mam takie urządzenie i chętnie pomogę. Kamerkę Logitech już kupiłem. Mam tylko pytanie o sterowniki, bo jak na razie urządzenie mi jej nie widzi. Podpowiedz coś o źródle sterowników, a ja chętnie sprawdzę to na swoim urządzeniu i podzielę sie doświadczeniami.

0
  • #9 17 Wrz 2014 16:17
    maksiu55
    Poziom 9  

Zrezygnowalismy z tego typu transmisji.Łączymy się przez komputer.

0