Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F - Zapytanie co do centralnego zamka GM.

lukint 07 Mar 2013 22:54 12135 36
  • #1 07 Mar 2013 22:54
    lukint
    Poziom 9  

Witam.
    Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć, dlaczego po podłączeniu oryginalnego zestawu zamka centralnego formy GM(do opla) Nie mogę ruszyć rygli w tylnych drzwiach jak i pasażera gdy jest podłączona wiązka z prądem. A drzwiach pasażera również nie mogę odkluczyć auta, zaś po odłączeniu wiązki kabli w przelotce i wyjęciu bezpiecznika...problem znika..

Nie ukrywam, mój pojazd nie miał zamontowanego centralnego zamka, sam dokładałem poprzez oryginalną wiązkę kabli z demontażu wraz z zamkami i sterownikiem. I nie było żadnej wiązki odchodzącej od wkładki zamka. Tzw elektronicznej blokady centralnego zamka(o ile się nie mylę)
    Nikt nie potrafi mi wytłumaczyć sensownie dlaczego tak się dzieje jak w/w.
    Może Wy drodzy koledzy/koleżanki wytłumaczycie mi łopatologicznie czemu tak to jest.
    Z góry będę wdzięczy za każdą próbę wyjaśnienia i przepraszam, ale jestem zielony w tych sprawach(elektryka itp :P )

0 29
  • #2 08 Mar 2013 00:13
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Założyłeś wersję z doryglowaniem. Stąd też, nie otworzysz auta od środka.

0
  • #3 08 Mar 2013 00:16
    lukint
    Poziom 9  

A brak możliwości otworzenia kluczykiem drzwi pasażera- co może być powodem?? Brak mikrostyku przy wkładce klamki czy po prostu tak ma być??

Mikrostyk:

1
  • #4 08 Mar 2013 00:20
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Brak mikrostyku. Bez niego elektronika traktuje przednie tak samo jak tylne drzwi.

0
  • #5 08 Mar 2013 00:21
    lukint
    Poziom 9  

Czyli bez montażu jego się nie obejdzie?
    Avdlaczego od kierowcy to współpracuje bez mikrostyku??:D

0
  • #6 08 Mar 2013 00:24
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

A ile masz przewodów do siłownika w jednych i drugich drzwiach? :)

0
  • #7 08 Mar 2013 00:26
    lukint
    Poziom 9  

Tego to Ci nie powiem, ale wiem że do siłowników dochodzi wtyczka z 5 pinami.
    Aha i wiązka pasażera chyba jest od kierowcy bo siłownika ma 6 pinów a wtyk tylko 5
    A kierowcy siłownik 5 i 5pinowa wtyczka.

0
  • Pomocny post
    #8 08 Mar 2013 00:28
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Od jakiego auta masz te zamki centralne? Może wstaw fotkę tego co masz po stronie kierowcy i pasażera...

-1
  • #9 08 Mar 2013 00:31
    lukint
    Poziom 9  

Od Opla Astry F.
    Zamki normalne i siłowniki też.
    Tylko że lewy ma w gnieździe 5 bolcy a prawy 6. I one pochodzą z demontażu i nic nie było rozbierane czy kombinowane.

0
  • Pomocny post
    #10 08 Mar 2013 00:32
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Demontaż z auta z kierownicą po prawej stronie?

-1
  • #11 08 Mar 2013 00:33
    lukint
    Poziom 9  

Europejczyk:) nie angol:)

0
  • Pomocny post
    #12 08 Mar 2013 00:35
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Jutro popatrzę w schematy... Coś mi tutaj nie pasuje. Jak zamkniesz auto od środka, wciskając bolec w drzwiach kierowcy, powinieneś móc swobodnie otworzyć kluczem zarówno jedną jak i drugą stronę auta.

-1
  • #13 08 Mar 2013 00:39
    lukint
    Poziom 9  

Z drzwiami kierowcy mogę od środka otwierać i zamykać bolcem jak i kluczykiem, a pasażera tylko zamknąć a otworzyć się nie da. Co prawda siłą da się pociągnąć bolec od pasażera ale drzwi nadal zamknięte a kluczyk trafia na wielki opór i można przy tym złamać grot kluczyka.

Może mikrostyki winne? Bo nie miałem przy wkładkach kabli do nich a we wiązce kabli już jest gotowa wtyczka.

0
  • #14 08 Mar 2013 00:43
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

O tym pisałem w pierwszym poście. Spróbuj zasymulować taki mikrostyk.

0
  • #15 08 Mar 2013 00:44
    lukint
    Poziom 9  

Tzn?? Co mam konkretnie zrobić??

Dodano po 1 [sekundy]:

Tzn?? Co mam konkretnie zrobić??

0
  • #16 08 Mar 2013 00:46
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Zwierać odpowiednie piny. Reszta jutro... Późno już i schematu brak...

-1
  • #17 08 Mar 2013 01:34
    ociz
    Moderator Samochody

Jak już pisałem w poprzednim temacie będzie to działać i bez mikrostyków przy klamkach. Nie jest to też żadne ryglowanie. Masz po prostu któryś siłownik uszkodzony lub coś źle podłączone. Jak to tak zostawisz to się spalą i w ogóle samochodu nie otworzysz, już nie mówiąc o rozładowywaniu akumulatora.
    Schemat CZ dla poliftowej Astry F:
    Więcej schematów w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic72837.html

1
  • #18 08 Mar 2013 08:33
    lukint
    Poziom 9  

Siłowniki sprawne bo działają prawidłowo. Tylko nie mogę otwierać auta od strony pasażera...
    Winna może być wiązka drzwi kierowcy zamontowana w drzwiach pasażera?? :P

0
  • #19 08 Mar 2013 18:39
    trance123
    Poziom 20  

Jeżeli dobrze pamiętam to drzwi od pasażera nie otwierały całego samochodu przy centralnym zamku w Astrze tylko te 1 drzwi ale tam też jest mikro styk.

0
  • #20 08 Mar 2013 23:11
    lukint
    Poziom 9  

trance123 napisał:
    Jeżeli dobrze pamiętam to drzwi od pasażera nie otwierały całego samochodu przy centralnym zamku w Astrze tylko te 1 drzwi ale tam też jest mikro styk.

Co Twój post ma wnieść do całości jeżeli post jest nie na temat?

W moim przypadku w ogóle nie mogę otworzyć drzwi pasażera ani od środka ani od zewnątrz...

0
  • #21 09 Mar 2013 07:53
    emeryt2
    Poziom 42  

Lukint ,popatrz na schemat , wyraźnie widać ,że masz przestawiony zamki lub siłowniki , może jednak pochodzą z prawostronnego - angola. Porównaj czy ten schemat pasuje do Twoich siłowników.
    Co do niemożności otwarcia drzwi pasażera , to po schemacie dojdziesz , na który przewód poza drzwiami podać masę aby je otworzyć .

0
  • #22 09 Mar 2013 11:49
    lukint
    Poziom 9  

W "sam naprawiam" była notka o ustawieniu siłowników. Teraz nie wiem czy to trzeba robić nawet wtedy gdy zakłada się kompletne zamki z siłownikami czy jak się same siłowniki zakłada.

A na schemacie się nie znam,nie potrafię go odczytać...

0
  • #23 09 Mar 2013 13:07
    emeryt2
    Poziom 42  

"Przestawione "pisząc , miałem na myśli ,że w prawych drzwiach masz takie jak powinno być w lewych.
    Co do czytania schematów , to na pewno na forum się tego nie nauczysz.
    Podaj masę (najlepiej przez małą żarówkę)na przewód brązowo - biały wychodzący z wiązki ze drzwi prawych lub lewych albo na pin 6 centralki.

0
  • #24 09 Mar 2013 13:17
    lukint
    Poziom 9  

A jest taka możliwość przełożenia ich??Z lewych drzwi do prawych i na odwrót?

Aha, problem z od kluczeniem drzwi znika jak wyciągnę bezpiecznik. Wszystko wraca do normy.
    I niekiedy nie otwiera mi tylnych prawych drzwi, a niekiedy odcina prąd i żadne nie działają:(
    Tylko drzwi kierowcy się otwierają tak jakby nie było centralnego a po chwili wszystko wraca do normy.

0
  • #25 09 Mar 2013 15:30
    ociz
    Moderator Samochody

emeryt2 napisał:
    "Przestawione "pisząc , miałem na myśli ,że w prawych drzwiach masz takie jak powinno być w lewych.

Jest prawidłowo, w drzwiach kierowcy pin 1 jest pusty. W pozostałych siłownikach pin 1 jest od ryglowania. Ale to nie ryglowanie trzyma, ono jak złapie to nie puści po odłączeniu zasilania.

0
  • #26 09 Mar 2013 16:22
    lukint
    Poziom 9  

Aha, to nasunął mi się jeden wniosek...
    Musze mieć wiązkę od drzwi kierowcy zamontowaną w drzwiach pasażera..
    Bo siłownik ma 6 pinów a wtyczka tylko 5.

Czyli sprawa wyjaśniona.

W pon jadę na szrot i patrzę wiązkę do drzwi pasażera.

0
  • #27 09 Mar 2013 17:33
    emeryt2
    Poziom 42  

To schemat nie od tego typu zamka centralnego?

0
  • #28 16 Mar 2013 14:57
    lukint
    Poziom 9  

Odświeżam temat.

Stało się...awaria prawego siłownika.
    Nie reaguje na zamknięcie i otwarcie z drzwi kierowcy. Natomiast zamyka się od środka i od zewnątrz.
    A przy próbie otwarcia auta z prawych drzwi słychać jakby zębatki(?) szły w ruch i co dziwne idzie je w ogóle otworzyć a wcześniej nie szło.

1
  • #29 26 Mar 2013 23:30
    lukint
    Poziom 9  

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA!

0
  • #30 22 Kwi 2013 21:15
    eliyahu
    Poziom 11  

Pozwolę się podpiąć do tematu. Kupiłem niedawno Astrę F z 92 r. z fabrycznym centralnym, który jednak nie działa. Rozebrałem prawy słupek i pod komputerem (który swoją drogą okazał się być komputerem od Kadeta E z 92) odnalazłem sterownik zamka centralnego.

Wygląda jak nowy, trochę okurzony jednak miał całkowicie zaśniedziałe styki. Po oczyszczeniu dalej jednak nic nie działało. Styki mam w obu klamkach (słychać charakterystyczne kliknięcie przy przekręcaniu kluczyka) poza tym pokusiłem się o wymianę zamków bo każdy był z innej parafii więc tu powinno być ok.

Moje pytanie: Czy mogę jakoś sprawdzić czy ten sterowniczek działa prawidłowo zanim postanowię kupić nowy? Pozdrawiam.

0