Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transmisja z 2 kamer 2Mpix przez WiFi 5GHz, dobór kamer, rejestratora

08 Mar 2013 02:36 4977 9
  • Poziom 11  
    Witam,

Planuję zakup dwóch kamer IP np BCS-TIP5300IR 3 MPX w celu monitorowania działki. Rejestrator będzie znajdował się w odległości ok. 2,5 km od kamer. Obraz z kamer chciałbym przesyłać mostem, np Ubiquiti Powerstation5 do rejestratora (np. BCS NWR3204). Zależy mi na jak najwyższej jakości obrazu, szczególnie w nocy (brak oświetlenia ulicznego). Czy tego typu rozwiązanie ma szanse na powodzenie?
    Będę wdzięczny za wskazówki dotyczące doboru kamer i rejestratora, oraz samego sposobu przesyłu obrazu.

pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Pole oświetlane z oświetlacza tego rodzaju kamery jest podobne do obszaru oświetlonego latarką. Jeśli działka ma dużą powierzchnię to myślę, że megapiksele w połączeniu z oświetlaczem nie zdadzą egzaminu. W dodatku trzeba sobie uzmysłowić, że w nocy obraz będzie czarno-biały przy oświetleniu podczerwienią zatem szansa na identyfikację intruza w bluzie z kapturem spadnie niemal do zera.
    Aby dobrać kamery trzeba znać kształt działki, obiekty na działce i wiedzieć jaką korzyść te kamery mają przynieść (identyfikacja, czy tylko zarejestrowanie obecności). Aby przesłać sygnał 5Ghz nie może na trasie być żadnych przeszkód.
  • Poziom 11  
    Jeśli chodzi o oświetlacz, to myślałem o dodatkowym oświetlaczu, najchętniej takim, którego diod nie będzie widać w nocy (900-950 nm?). Obszar, który chciałbym nadzorować to w zasadzie pas wzdłuż ogrodzenia na boku prostokąta o długości ok. 50-60m. Myślałem, aby postawić słup w połowie długości i jedna kamera w jedną stronę, druga w drugą.
  • Poziom 13  
    Jak dla mnie połączenie kamer o rozdzielczościach wyższych niż 2 Mpix z rejestratorem NVR3204 nie ma sensu. Rejestrator obsłuży maksymalnie do 2MPix. Jeżeli ma być widać coś w nocy to nie szalałbym z wysokimi rozdzielczościami. Im rozdzielczość większa tym więcej światła będzie potrzeba do naświetlenia przetwornika. Optimum 1,3-2Mpix.
    Np.: NVR3204 i do tego HFW2100 lub HFW3200C
  • Poziom 27  
    PrzemekZZ napisał:
    ...Obszar, który chciałbym nadzorować to w zasadzie pas wzdłuż ogrodzenia na boku prostokąta o długości ok. 50-60m. Myślałem, aby postawić słup w połowie długości i jedna kamera w jedną stronę, druga w drugą.

"Najciemniej jest pod latarnią" Pod kamerami raczej nic nie będzie widać. Ktoś może podejść do słupa i sabotować kamery. Kamery powinny patrzeć jedna na drugą, aby siebie wzajemnie "chronić".
  • Poziom 32  
    Pewnie za tą kase to byś podwyższył ogrodzenie.
    Jest to dość złożone mimo że nie wygląda.W nocy zawsze będzie słabo ,może oświetlić ? .
    Drogi sprzęt bez nadzoru i możliwości zabezpieczenia go to spore ryzyko .Jak powiesisz kamery bardzo wysoko też źle .Rozumiem że to pustkowie,nie wiem co chcesz chronić .moze nie pilnować ogrodzenia a jakieś inne miejsce na działce oddalone od ogrodzenia.W koncu chyba nie boisz sie ze ktoś Ci wyrwie marchewke z rabatki.
  • Poziom 24  
    Co do kamer megapixelowych w to nocy bez dobrego oświetlenia sztucznego nie osiągniesz zadowolającego efektu.
    Przykład Transmisja z 2 kamer 2Mpix przez WiFi 5GHz, dobór kamer, rejestratora

Kamera 2mpx sunnel. Fakt faktem fajnie spisuje się w dzień ale w nocy bez oświetlenia obszaru metalo-halogenem 150W jest kiszka. Analog radzi sobie znacznie lepiej. Po konsultacjach w inwestorem zamontowaliśmy na słupach 400W tradycyjne halogeny z czujnikami ruchu które zapalają się po wykryciu intruza.

Tutaj sreeen w dzień dla porównania
    Transmisja z 2 kamer 2Mpix przez WiFi 5GHz, dobór kamer, rejestratora

Co do przesłania nie widzę sensu ładowania powerstation m5. Takie strumień przepakujesz spokojnie przez nanobridge m5 z antenami 18db.

Faktem jest ze IP Mpx jest fajne w dzień nieporównywalna jakość do analoga lecz priorytetem jest obserwacja w nocy jest to ślizgi temat i dobra widoczność bez pakowania oświetlania sztucznego lub całego pakietu oświetlaczy IR jest wręcz niemożliwa.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie, lepszym pomysłem będą 2 słupy i kamery wzajemnie się "pilnujące".
    Kwestia oświetlenia na stałe lampą metal-halogenkową jest kłopotliwą sprawą, ze względu na upierdliwego sąsiada. Ale nie mówię, nie. Być może dobrym rozwiązaniem byłyby halogeny z czujnikiem ruchu. Wówczas - po jakim czasie kamera jest w stanie przystosować się do nagłej zmiany oświetlenia? Czy w ogóle muszę sam ustawiać godziny, w jakich IR kamery ma działać, i czy kamera ma w danej chwili pracować w trybie kolorowym czy cz-b?
    Czy tego typu oswietlacz IR http://www.tvprzemyslowa.pl/product/reflektor-podczerwieni-80-m-tvs-80-230v/1367/ mógłby zastąpić oświetlenie metal-halogenkowe?
    Ewentualnie droższy model, zakres 940 nm: http://www.tvprzemyslowa.pl/product/reflektor-podczerwieni-raytec-vario-i4-var-i4-1-c/5291/

@luk9753: Dzięki za screnny. Czy przykład screena z nocy, który pokazałeś dot. kamery z IR czy bez?
    Pisałem o Powerstation5, ponieważ mam możliwość kupna używanego zestawu taniej, niż nowych nanobridge. Nanobridge ma technologię MIMO, natomiast Powerstation może się co najwyżej rozpędzić do 54mbps. Oczywiście taka przepustowość nie jest dla mnie wymagana, ale też pewnie niemożliwa do osiągnięcia. Problemem może być brak pełnej widoczności anten, stąd moje poszukiwania możliwie najmocniejszych zestawów nadajnik/antena.
  • Poziom 24  
    Screen w nocy jest bez IR. Tylko przełączona w tryb B/W. Jaśniejsze pole to oświetlacz ledowy 35W. Ja kiedyś miałem dużo przygód z oświetlaczami IR, wolę oświetlać białym .
  • Poziom 12  
    Tu masz 2 zewnętrzne kamery IP AVTECH podpięte do rejestratora AVTECH w firmie http://fortec.pl, kamery na żywo - oświetlacze IR celowo wyłączone aby nie doświetlały sobie podwójnie obiektu.
    http://fortecpolska.dyndns.org:90/
    Login admin, hasło admin
    Jest pełny dostęp, więc można bawić się do woli z kamerami i rejestratorem :turn-l: