Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hormann A460 - Kopiowanie pilota - nie przeniósł się odpowiednio sygnał.

08 Mar 2013 09:49 3246 2
  • Poziom 2  
    Mamy z sąsiadem następujący problem.
    Dwa dwukanałowe piloty NEO (roboczo nazwijmy je "a" i "b"), dwie bramy (nazwijmy je roboczo "A" i "B").
    Mój pilot "a" otwierał bramę "A", u sąsiada analogicznie "b" - "B".
    a1-A
    a2-pusty
    b1-B
    b2-pusty

Sytuacja jest dość skomplikowana, nie będę się zagłębiał w szczegóły, jednak chodziło nam o to, aby każdy pilot a miał dostęp do obu bram (jeden przycisk od "A", drugi od "B").
    a1-A
    a2-B
    b1-B
    b2-A

Zgodnie z instrukcją próbowaliśmy przenieść sygnał między pilotami na zasadzie matka->córka (przytrzymanie przez 15s źródła na pilocie matce, przytrzymanie przez 15s docelowego przycisku na pilocie córce, oczywiście w pobliżu centralki). Niestety - efekt jest taki, że sygnał przeniósł się (dodał się do istniejącego) na zajętym przycisku na pilocie córce i teraz naciśnięcie pierwszego przycisku na pilocie otwiera obie bramy. Problem w tym, że obie bramy są obok siebie i jest to w naszym przypadku efekt bardzo niepożądany. Drugi przycisk (ten, na który chcieliśmy przenieść sygnał) nie wywołuje żadnej akcji.

a1-AB
    a2-pusty
    b1-BA
    b2-pusty

Sterowanie bramy - Hormann A460.
    Nie wiem, co jest w środku, bo jeszcze tam nie zaglądałem.

Moje pytania są następujące:
    * Zakładając, że jest sterowanie ZSP-4B - czy da się poruszać po menu przy wykorzystaniu pilota dwu przyciskowego.
    * Czy jest ryzyko, że system zdalnego sterowania będzie oparty na innym układzie?
    * Czy da się w ogóle zaprogramować tego pilota, aby działał tak, jak opisałem (sytuacja jest powtarzalna - działaliśmy zgodnie z instrukcja i już "popsuliśmy dwie sztuki")?
    * Jak można "uwolnić" tego pilota, aby zaprogramować go "od zera"?
  • specjalista -automatyka bramowa
    Tu też z tym walczyli: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1657307.html - tam też jest instrukcja programowania odbiornika DTM.
    Dopisywanie pilot-pilot w podstawowym prostym trybie kopiuje dokadnie funkcje pilota źródła czyli dopisałeś guzik b1 pilota sąsiada do TAKŻE pierwszego kanału swojego radyjka (tego samego, na którym był u sąsiada) i masz swoje radyjko (radyjko sąsiada też - od początku) reagujące pierwszym kanałem na pierwszy kanał pilota sąsiada.
    Chyba trzeba będzie zdjąć dekle z Hormannów i operując guzikiem na odbiornikach ustawić piloty "master" i wyedytować przyporządkowania guzików pilotów do odpowiednich kanałów.
  • Poziom 23  
    Witam,

Wystarczy w jednym z radyjek DTM zmienić kanał który steruje bramą, nie trzeba nic zmieniać w menu, tylko odkręcić przewody z jednego przekaźnika (nr1) i podłączyć do wyjść drugiego przekaźnika. Jeśli masz swobodny dostęp do centrali to wystarczy 5 minut roboty.
    Jeśli coś nie jest jasne to proszę pytać, na pewno wyjaśnię.

Pozdrawiam.