Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Svcd kompresja. Zrobienie jednej płytki 750 MB.

19 Lut 2005 10:12 1173 10
  • Poziom 39  
    nigdzie nie znalazłem ,więc pytam tu -przekonwertowałem dvd na svcd [super dvd ripperem] i powstały mi 3 pliki svcd 1.3 gb.
    więc pytanie ,czy zrobię jedną płytkę 750 mb. z całym filmem? i jakim progiem ,bo mam dostęp do wielu ,ale szkoda mi czasu na testy,a doświadczenie mam marne
    dzięki pozdrawiam
  • Poziom 28  
    polecam WinAVI 6.2 [wesja 6.3 pracuje niestabilnie] szybko i skutecznie .. zastanawia mnie czemu rippowałes na svcd ???
  • Poziom 39  
    sam nie wiem ? ootwarłem ten prog do ripowania i tam łamaną angielszczyzna wyczytałem że konwertuj do svcd 1 cd? więc myślałem że zrobi mi jedną płytkę z filmem ale po zripowaniu widzę że to będą 3 płytki więc stanąłem wryty
    poszukam tego progu co proponujesz ,format wyjściowy może być dowolny ,najlepszy- avi,divix
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    format nieistotny w takim stopniu moze byc divx .. poracuj nad jakoscia ;) tylko niełudz sie ze kompresja zajmie mało czasu co innego tworzenie dvd lub svcd w tym programie zajmuje max 2 h w majwyzej jakosci i 40 min w wmiare przyzwioitej dającej sie ogladac !
    i musisz posiadac odpowiednie kodery ! napjlepiej z divx .com jak chcesz wiecej poczytac zapraszam na www.cdrinfo.pl i wejdz na forum
  • Poziom 39  
    cdr info dzisiaj nie działa ,mam winavi 6.2i nie umiem zrobić kompresji ,potrzebuję skompresować i przekonwertować na jedną płytkę cd [format jakiś ludzki]żródło dvd 3.3 gbproszę życzliwą osobę o radę ,choćby na pw
    ps straciłem ju ż 6 godz. innymi programami
  • Poziom 28  
    wiec tak.
    klikasz w programie przycisk avi wczytujesz dvd[vob] wybierasz folder w ktorym ma byc zapisany film .Nastepnie klikasz przycisk "advanced" i tak w ramce Encoder winnien byc wyswietlony koder np.Divx jezeli nie klikasz select i wyskakuje ci okienko "KOmpresja video" masz tam mozliwosc wybierania [powinien byc po zainstalowaniu programu z www.divx.com ] i wybierasz divx 5.1 codec klikasz ok

co do errora brak koderów !znajdziesz je na www.divx.com

Mala rada.. jezeli film jest zabezpieczony to przenies go z plyty na dysk za pomoca dvd decrypter znajdziesz go na www.jestem-leniem.tk

polecam takze :arrow: http://www.divx.howto.pl/modules.php?name=Content&pa=list_pages_categories&cid=35
  • Poziom 39  
    wiśnia- no pomogłeś mi naprawdę wiele ,film po konwersji posiada doskonałą jakość [dzwięk -gorszy]-mam go w folderse i trzeba rodzić płytkę ale avi składa się z 4 plików i od razu zapytam czy mam to zcalić, czy przy wypalaniu tym ,programikiem to się samo zrobi?[widać żle podałem żródło filmu -po prostu zaznaczyłem wszystkie pliki vob]
    a i szczegół -film zepsuty okropnym napisem [że jak zapłacę to usunę] ale to szczegół i chciałem wszystkim polecic winavi dvd convverter ,jest expresowy ,no kompa dobrze mieć mocnego
    dzięki i pozdrawiam,no i przepraszam za trucie , i błędy w postach
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    scalanie avi odbywa sie za pomoca programu VirtualDubMod 1.5.10.1. a robimy to w nastepujacy sposob
    1. Uruchamiamy program i z menu File wybieramy opcję Open video file[w sumie jedyna opcja ;) dostepna )...W tym ze oknie, które się pojawi wybieramy pierwszy plik video, który zamierzamy scalić. jezeli wyskoczy jakies okienko to wciskach nie !!!! nie pytaj sie dlaczego ;)
    2.Po zaladowniu pierwszej części ponownie z menu File wybieramy tym razem Append segment i zaznaczamy drugi film :) klikamy otworz
    2. po zaladowowaniu drugiego pliku w menu Video koniecznie zaznaczamy opcję Direct stream copy
    3.W menu File wybieramy opcję Save As..gdzie wyskoczy ci okno jezeli bedzie zaznaczona opcja "don't run this job now...." to odznacz ja!!!
    w tym samym oknie jest jakgdyby pole video zaobacz czy w nim jest napisane Direct stream copy jezeli tak klikasz zapisz .. scalanie trwa kila minut

i tak postepujesz z kolejnymy plikami
    1 i 2 scalasz
    scalony 1 , 2 scalasz z 3
    sclanony 1 ,2,3 zcalasz ze 4

mała rada sprawdz wielkosc pliku po scaleniu 1 i 2 pliku !jezeli ma cos kolo 500 MB lub wiecej nie sclaj dalej .. bo nie zmiesci sie na plyte ..
    wiec kolejno sclasz 2 z 4 i masz druga plyte

powodzenia
  • Poziom 39  
    chcę jeszcze wyjaśnić kilka spraw ,mianowicie ,po zrzuceniu decrypter,em mam tyle plików [na załączniku] więc co mam do psiej krwi zaznaczyc? vob0 ,wszystkie voby ,czy wszystko? ,udało mi sie ,ale kilka razy próbowałem i zaś nie umiem ,zrobiłem ten film super dvd ripperem i wyszło mi 1 i 1/3 płytki..do du
    w/g twojej rady jest 1 płytka i nie do zaakceptowania ,bo na środku ekranu napisy żebymm kupił proga.. -dla celów testowych zcrack,owałem go wiec monit się nie pojawia ,ale napisy dalej są,więc testuję teraz auto gor dian cnott-tu przynajmniej jasno mogę określić że chcę 1 płytkę ,tam nie jasne jak to zrobić -przliczac bitrate czy jak? jedno jest pewne win avi jest 3 krotnie szybszy od innych i krew mnie zalewa że nie umiem ,a tak naprawdę drugi raz ,nie prędko to będę robił [ktoś nie ma dvd ,i prosił mnie, a ja chcę się popisać] ciekawe doświadczenie [cała niedziela pracowita] ,no dzięki jeszcze raz
    pozdrowienia
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    cos ci podesłalem na pw ....zajrzyj tam .. i to cos pasuje tylk o do wersji 6.2 wiec sprawdz dokladnie jaka masz.. .zaznaczasz tylko vob bo to jest folm reszta to pliki pomocnicze by odtwarzacz stacjonarny mogł je odczytac ...
    Ps zgłos sie na pr z swoim numerem gg bo nie bedziemy zasmiecac forum pozatym niektrorych rzeczy nie wolno pisac ;)
  • Poziom 39  
    no opanowałem to i jestem zadowolony ,zcaliłem klipy -#1 Video Converter-dobry programik- i mam płytkę wypaloną 750 mgb.
    dzięki
    ps wracam do zdrowia