Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 21pt1653 Migająca dioda

ivoneck 19 Lut 2005 10:21 873 5
  • #1 19 Lut 2005 10:21
    ivoneck
    Poziom 10  

Witam,

TV został wyłączony wyłącznkiem w obudowie, użytkowinik po popwrocie z piwnicy zauważył że TV jest włączony i poczuł lekki smrodek (jak to określił). Aktualnie po włączeniu wyłącznikiem na obudowie efektem jest tylko migajaca dioda.
    Narazie wiem tylko tyle :(

czekam na sugestie.

• #2 19 Lut 2005 14:28
    zizxi
    Poziom 13  

sprawdz kondensator przy zasilaczu i hota przy trafo

• #3 19 Lut 2005 18:19
    ivoneck
    Poziom 10  

Jakiego hota?? Sorry za głupie pytanie pytam :(

• #5 20 Lut 2005 00:33
    SONIAK12
    Poziom 23  

Witam
    Hot to jest oznaczenie tranzystora odchylania linii, taki większy reanzystor na radiatorze zazwyczaj w okolicy trfopowielacza, w tym modelu albo BUT11 albo BU 1508, sprawdź czy nie ma zwarcia pomiędzy emiter a kolektor
    A jeśli coś zaśmierdziało i to dość mocno to najpradopodobniej wubuchł trafopowielacz, obejżyj go dokładnie czy nie ma nienaturalnych wubrzuszeń albo dziury gdzieś z boku.
    Ewentualnie pooglądaj wszystkie kondensatory te elektrolityczne i ceramiki czy któregoś nie rozzsadziło w nienaturalny sposób, w philipsach to częste.
    I napisz co znalazłeś.
    Pozdrawiam Soniak

• #6 20 Lut 2005 00:42
    ivoneck
    Poziom 10  

Problem nieaktualny, dzięki za podpowiedzi.
    Niestety przez niedokładny opis użytkownika myślałem że to coś więcej niż przełącznik. Opisywał szczególnie miganie diody i smrodek.
    Okazło się że uszkodzony jest wyłącznik główny TV :). Smrodek wziął się z iskrzenia styków przełącznka, a miganie diody związane było ze złym kontaktem zestyków przełącznika.
    Jescze raz dzieki i przepraszam za moje niedoinformowanie!
    PS. Po raz kolejny lepiej jest zobczyć na własne oczy, a nie ufać opisowi innych.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME