Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B4 - nie odpala.

08 Mar 2013 15:17 9693 9
  • Poziom 9  
    Mam dziwny problem z passatem. Któregos ranka przestał zapalać. U mnie wygląda to tak, że po przekręceniu kluczyka, wciśnieciu przycisku alarmu, na chwilę zapalała się dioda od świec, po tym można było odpalić silnik. Wcześniej nie było żadnych problemów z odpalaniem lub w trakcie jazdy.
    Któregoś pięknego ranka, przestała zapalać się dioda od świec, rozrusznik kręci, ale silnik nie odpala. Przeszukałem różne fora, chyba uwzgledniłem wszystkie sugestie, jakie pojawiały się w podobnych przypadkach, ale nic to nie dało.
    Sprawdziłem przekaźnik 109 i 103 (od świec i od chyba pompy)-podłączyłem ich styki do akumulatora, sprawdzałem czy jest przejście. Wszystko w obu przekaźnikach chodzi jak trzeba. Styki na elektromagnesie czyste, nie zaśniedziałe, cewka nie przegrzana itd. Sprawdzałem, czy pompa paliwa dostaje napięcie. Na zdjęciu zaznaczyłem punkt na którym mierzyłem względem - i + akumulatora. No i wyszło, ze jest tam masa. Bez względu na to, czy kluczyk jest w stacyjce czy nie, czy jest przekręcony czy nie, czy alarm jest aktywny, czy jest odłączony. Ciągle tam jest masa. Na zdjęciu zaznaczyłem też wtyk, w którym są trzy kable. Na każdym z nich jest masa. (W sumie napięcia się niewiele różnią o jakieś dziesiąte V,ale ciągle - i tak jak już napisałem bez względu na położenie kluczyka czy alarmu) Jeden dochodzi tam gdzie sprawdzałem na początku napięcie. Pozostałe dwa trafiają gdzieś na spód pompy.
    Dlaczego przestał odpalać? Czy może to być usterka alarmu, że pompa nie dostaje napięcia? VW Passat B4 - nie odpala.
  • Moderator Samochody
    Zaprowadź ten samochód do jakiegoś elektryka, nawet nie umiesz wyciągnąć właściwych wniosków z tego w czym grzebiesz. Nie dochodzi prąd na elektrozawór "stop", cała filozofia. Schemacik i poszukaj skąd się powinien brać.
  • Poziom 28  
    Może być usterka alarmu.
  • Poziom 16  
    Dwie rzeczy do sprawdzenia mianowicie
    1- zasilanie pompy czy dochodzi
    2- czy pompa jest zasilana paliwem :D :idea:

a te dwa na spód pompy to do wysterowania nastawnika
  • Poziom 9  
    @robokop
    to czy wnioski są właściwe czy nie, to wiadomo dopiero po udanej naprawie,
    po drugie: nie stawiam wniosków, tylko pytania, ale to szczegół, prawda? ;)
    i po trzecie primo: by prąd "dochodził" to musi być napięcie

@rico
    też mi się tak wydaje, ale jak słusznie zauważył robokop, pojęcie mam żadne, dlatego wolę potwierdzić swoje domysły zanim jakiś warsztat mi wmówi megausterkę :)

@maniekwielki
    1. wg innych użytkowników passata, tam gdzie mierzyłem, po przekręceniu kluczyka powinien się pojawić +, więc chyba nie dochodzi
    2. paliwo dochodzi
  • Poziom 15  
    Podaj + z aku w miejsce gdzie zaznaczyłeś na zdjęciu masę i powinien się odezwać.
  • Poziom 20  
    hej czy masz czerwoną kontrolkę na tapicerce kierowcy jeśli tak to poszukaj modułu pod deską gdzieś koło lewej strony licznika jak dobrze pamiętam są tam dwie wtyczki większe wypiąć je możesz to rozłóż potem polutować i jazda dalej ale OCZYWIŚCIE JEŚLI MASZ CZERWONĄ DIODĘ (SAFE)
  • Poziom 11  
    Sprawdź przekazanik o nr.21.
  • Poziom 9  
    I po problemie... Okazało się, że to przez przetarty kabelek. Elektronika zwariowała, ale się nie uszkodziła.
    Gdy prawie wszystko już sprawdzone (przekaźniki, pompa i inne takie tam) no to pozostają już tylko kabelki.