Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler Regent (Ariston Thermo - Pokrętło...

Rafalnysa 08 Mar 2013 15:49 5010 5
  • #1 08 Mar 2013 15:49
    Rafalnysa
    Poziom 2  

Witam, mianowicie mam bojler (marka wyżej) i pokrętło którym reguluje się ciepło wody zostało przekręcone i światełko, które sygnalizuje włączenie bojlera nie świeci się a sam bojler już nie grzeje... i tu moje pytanko, co mogło się stać .. proszę o szybką odpowiedz gdyż nie wiem co mogło sie stać.. czy spalił się i trzeba będzie kupić nowy bojler ? Czy poprostu wymienić owe pokrętło ?

z góry dziękuje ....

Dodano po 1 [minuty]:

Bojler Regent (Ariston Thermo) 50l 1200W.

1 5
  • #2 08 Mar 2013 19:15
    kruszyna 2
    Poziom 17  

do sprawdzenia grzałka i czujnik temperatury

1
  • #3 08 Mar 2013 21:58
    edekk
    Poziom 26  

Cytat:
    do sprawdzenia grzałka

Jak by grzałka była padnięta to by się kontrolka paliła.Prawdopodobnie padł termostat regulowany(ten z pokrętłem).Jak masz troszkę umiejętności to odłącz mu zasilanie dobierz się do bebechów , znajdź dwa kabelki które są podłączone do termostatu z pokrętłem i złącz je.Podłącz zasilanie i sprawdź czy zapaliła się kontrolka i czy po chwili odczujesz cieplejszą wodę.Jeżeli grzeje to wiesz co jest padnięte.Używanie bojlera ze zmostkowanym termostatem spowoduje zagrzanie wody do około 90stC i wywali termostat bezpieczeństwa , który odetnie zasilanie jeżeli jest sprawny , w przeciwnym wypadku zrobi BUM.

0
  • #4 08 Mar 2013 23:04
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

edekk napisał:

Jak by grzałka była padnięta to by się kontrolka paliła.

Nie ma tu żadnego związku przyczynowo-skutkowego .
    Rafalnysa napisał:
    Witam, mianowicie mam bojler
    Czy grzałka i termostat są takie same jak w tych postach ? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2423899.html Jeśli termostat jest taki sam to trzeba odszukać na jego obudowie przycisku zazbrajania zabezpieczenia termicznego i wcisnąć go . Jeśli bojler zadziała i sytuacja w krótkim czasie powtórzy się, to niestety trzeba spuścić wodę , wymontować grzałkę usunąć zalegający kamień kotłowy .

0
  • #5 09 Mar 2013 00:27
    Rafalnysa
    Poziom 2  

bo przed dzień "zepsucia" się bojleru nagrzałem wodę i normalnie wyłączyłem bojler (owym pokrętłem) Nazajutrz siostra mówi, że bojler nie działa- a to pokrętło którym włącz się zagrzewanie wody zostało przekręcone... a światełko już się nie zapala a woda nie grzeje.. więc, ale przed dzień wszystko było i działało normalnie.

0
  • #6 09 Mar 2013 00:46
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Rafalnysa napisał:
    a to pokrętło którym włącz się zagrzewanie wody zostało przekręcone...
    No to w końcu rozkręć osłonę elektryki i sprawdź czy coś się nie urwało !

0