Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI/7350 - reset tonera .

08 Mar 2013 16:34 2472 3
  • Poziom 8  
    Mam pytanie drukarka oki C7350 wyświetla komunikat, że jest mało tonera, kupiłem proszek zasypkę i chciałbym je zregenerować jednak jak zresetować komunkaty jeśli zasypię wszystki tonery proszkiem. Jest podobno jakaś konfiguracja przycisków tylko nie mogę znaleźć żadnych informacji oprócz resetu bębna.
  • Poziom 14  
    Toner jest startowy czy 'normalny' ?
  • Poziom 8  
    Stary temat... Należy zresetować za pomocą kombinacji klawiszy w ustawieniach i wtedy drukarka rusza:
    Link do opisu

Może komuś się przyda. U mnie drukarka oki 7350 narobiła sporych problemów awaryjność na poziomie ekstremalnym. Jeśli działa drukuje super, ale jak się sypie to się sypie wszystko. Jedyne co dobrego to można nauczyć się metodą prób i błędów naprawiania tego sprzętu i przydaje się to do innych drukarek. Nie mniej jednak albo trafiłem na taki model, albo te drukarki to zgroza. Używałem tonerów dedykowanych do tych drukarek mimo to wieczne problemy.
    Naprawiałem ją setki razy (na chwilę) kiedyś moja cierpliwość się skończyła i wywaliłem ten szmelc zostając z tonerami za 1000 zł :/

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    xmen99 pytał o toner a nie zerowanie wszystkiego. Taka metoda jak zerowanie all jest dobra może, gdy użytkuje się taką maszynę prywatnie ale gdy się coś takiego serwisuje to już inna bajka :)
    Faktycznie musiałeś trafić na paskudny egzemplarz bo obsługuje kilka takich maszyn i praktycznie nie mam przy nich pracy ( dostarczyć materiały, drobna konserwacja i to wszystko ) a one pracują w pocie czoła.
    Wracając do tonera to trzeba napełnić kasetę posiadającą zapadkę mechaniczną bo startowe tego nie mają. Nie ma tam żadnego chipa ani bezpiecznika
    działa to na zasadzie czujnika optycznego - jezeli jest proch wsypany na odpowiedni poziom to wskazuje ok. Trzeba zwracać uwagę na tą zapadkę...potrafi płatać figle.
    Pozdrawiam