Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b-4 kontrolki szybkosciomierza, obrotów, świec żarowych nie świeca

jurjan1 08 Mar 2013 16:47 1446 4
  • #1 08 Mar 2013 16:47
    jurjan1
    Poziom 2  

Witam wszystkich zainteresowanych.
    Mam problem, może ktoś miał podobny.
    W moim Passacie b-4 nie świecą kontrolki świecy żarowej, obrotomierza i prędkościomierza, ale silnik daje się uruchomić i nie ma z tym problemu.
    Jakiś czas temu miałem podobny przypadek, ale po kilku dniach jak zmieniła się temperatura powietrza wszystko wróciło do normy.
    Ostatnio nie było przymrozków więc nie wiem co to może być i gdzie leży przyczyna?
    Szukałem na forum, ale podobnego przypadku nie znalazłem więc proszę kolegów o pomoc.
    Chodzi mi o kontrolkę świecy żarowej i o to, że nie działa prędkościomierz i obrotomierz.
    Pozdrawiam - jurjan1.

0 4
  • #2 08 Mar 2013 18:56
    Staszek49
    Poziom 34  

Kolego miałem takie auto i po tygodniu od jego nabycia przechodziłem te same problemy. Okazało się, że zegary zasila chyba dwudziestokilkupinowa wtyczka, w której większość pinów była urwana. Stąd też takie numery z kontrolkami, obrotomierzem itd.. Jeśli znasz się na elektronice samochodowej, to spróbuj dobrać się do zegarów i sprawdź piny. Takie usterki występują często w autach z rodziny VW.

0
  • #3 09 Mar 2013 12:58
    lysy852
    Poziom 9  

Tak jak kolega wyżej, sprawdz piny w liczniku i czy nie ma gdzies luźnej masy.

0
  • #4 09 Mar 2013 13:14
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 10 Mar 2013 15:17
    jurjan1
    Poziom 2  

Witam wszystkich !
    Bardzo dziękuję za podpowiedzi dot. "Passat B-4, nie działa szybkościomierz, obrotomierz, nie świeci kontrolka świecy żarowej".
    Dziękuję Staszkowi 49 z Rzeszowa, łysemu 852 ze ze Śląska i Motronicowi z Gnojnika. Jestem przekonany, że problem jest w tym co podaliście. Sprawdzę to i usunę przyczynę, gdy poprawi się pogoda i zginie śnieg, bo samochód mam pod "chmurką". Poczekam, aż będzie dodatnia temperatura. Dobrze, że nie muszę teraz korzystać z samochodu.
    Jak usunę "problem", powiadomię, ale sądzę bez sprawdzania , że przyczyna tkwi w tym o czym pisaliście.
    Jeszcze raz wielkie dzięki za porady. Pozdrawiam kolegów !!!

0