Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 1315 - Nie chce drukować na nowym kartridżu.

08 Mar 2013 18:44 2667 22
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam problem z drukarką HP 1315.
    Drukarka stała nie używana jakieś 2-3 lata pamiętam że działała do końca, dziś musiałem na szybko wydrukować dokumenty więc poszedłem do sklepu komputerowego i kupiłem zamiennik kartridża , wyjąłem dwa stare wkładam nowy i zonk, drukarka nie działa....
    Na wyświetlaczu mam cały czas znaczek "E"

Podaje link do filmiku jak drukarka się zachowuje podczas podpięcia jej do zasilania.
    Przepraszam za jakość filmiku lecz nie jestem u siebie w domu i w grę wchodził tylko telefon :).

Link

Czy ktoś z Kolegów wie może jak ją naprawić ?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Spróbuj przeczyścić styki tuszy (umyć jakimś alkoholem)
  • Poziom 13  
    Właśnie przeczyściłem styki w drukarce oraz w kartridżu spirytusem i nic nie pomogło.
    Dodam że mam włożony tylko tusz czarny miejsce na kolorowy jest puste.
    Dodam screen z programu HP.

HP 1315 - Nie chce drukować na nowym kartridżu.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Włóż jeszcze atrament kolor i zobacz co będzie się działo.
  • Poziom 13  
    Właśnie mam elektronikę w tych pojemnikach uszkodzoną w kolorze nie mam jej całkowicie a w czarnym na dole kawałek urwane.
    Chyba że elektronikę z czarnego delikatnie zdejmę i zamontuje w kartridż koloru :P

A może musi być tak że muszą być dwa pojemniki ? tylko było by to trochę bez sensu :)
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Z tego, co wiem, elektroniki z kartridża nie da się zdjąć, nie uszkadzając jej.
  • Poziom 13  
    Właśnie udało mi się ją zdjąc przykleiłem na kropelkę do kartridża ale efektów zero może dla tego że jakoś inaczej ją przykleiłem.

Panowie a może muszą być dwa kartridże aby ta drukarka działała ? w sumie to by było trochę bez sensu ale....
    Nie ma ktoś z Was do sprzedania kartridża pustego z tuszu kolorowego ? nie chce kupować znów nowego i okaże się że drukarka podziękowała.
    Wczoraj sprawdzałem skaner działa poprawnie dla sprawdzenia potrzebuje pusty kartridż lub pewność że muszą być dwa włożone wtedy zakupie kolorowy.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Kolego aby urządzenie pracowało poprawnie musisz mieć oba wkłady drukujące oraz pozostałe elementy muszą być sprawne. W zaistniałej sytuacji powinieneś dokupić drugi wkład drukujacy oraz wymienić karetkę na sprawną lub wymienić całe urządzenie.
  • Poziom 13  
    Rozumiem a może być pusty wkład kolorowy ? nie potrzebuje koloru...
    A po czym wywnioskowałeś że karetka jest uszkodzona ?? ostatnio jak używałem drukarki działała poprawnie, no chyba że uszkodziła się podczas nie używania jej kiedy spoczywała w pudełku.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    W pierwszej koleności zainstaluj oba wkłady drukujace, kolorowy moze być pusty ( bez tuszu ) ale musi być sprawny elektronicznie ( drukarka musi go czytać ). Jeśli nadal będzie problem - E na wyświetlaczu to wówczas trzeba przyjrzeć sie karetce.
  • Poziom 13  
    Dziś wracając do domu jeżeli będzie coś otwarte kupie kolorowy tusz zamiennik ponieważ poprzedni kartridż ma uszkodzoną elektronikę.
    Tylko czy to na 100% jest wina brakującego kartridża ???
  • Poziom 13  
    anty35 napisał:
    Włóż jeszcze atrament kolor i zobacz co będzie się działo.

Witam.

Przepraszam że dopiero teraz pisze ale jakoś nie miałem czasu, zapomniałem o tej drukarce teraz postanowiłem albo będzie działać lub leci do kosza.

Kupiłem pojemnik kolorowy ale nie drukuje nadal, niby strony testowe na czarno biało dwa razy mi wydrukowała ale później nadal to samo co na filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=76CHp1CA2jY&feature=youtu.be

Panowie co może być przyczyną ? po zakupie pojemnika na kolor nie miałem tej literki E i w programie pokazywało mi poziom tuszy ( niby kolor był ) a teraz nic.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 24  
    Pytanie:
    1. Czy drukarka była sprawna przed wymianą pojemników.
    2. Czy ze starymi pojemnikami pokazywał się Error.
    3. Przejrzyj złącza między karetką a płytą główną.
  • Poziom 13  
    Tak jak pisałem drukarka stała około 2 lat nie używana, ostatnim razem jak ją drukowałem jeszcze prace do szkoły dla brata 50 stron to działała i od tamtej pory była nie używana.

Właśnie co do erroru na starych pojemnikach nie wiem ponieważ pomyślałem " tyle stoi to na pewno tusz wysechł " więc je wyjąłem i jak pisałem wyżej kupiłem tylko czarny.

Przepraszam zapomniałem dodać ze pojemnik z tuszem kolorowym kupiłem pusty, nie jest to zamiennik tylko oryginał pojemnik jeżeli to ma jakieś znaczenie.

Właśnie na tym pustym pojemniku kolorowym drukowało mi stronę testową na czarno biało i nie było erroru lecz jeżeli chciałem coś wydrukować z PC to nie dało rady :( dziś postanowiłem zrobić z nią porządek bo skoro nie jest użyteczna to po co ma mi miejsce zajmować włączyłem i error - sprawdź pojemnik z tuszem mi miga.
  • Spec od drukarek
    Jeżeli próbujesz drukować z pustym pojemnikiem (tutaj kolorowym), ten pojemnik może się spalić i to jego uszkodzenie jest sygnalizowane. W opcjach sterownika powinno być gdzieś ustawienie drukowania tylko z czarnego pojemnika.
  • Poziom 13  
    Znalazłem takie opcje

HP 1315 - Nie chce drukować na nowym kartridżu. HP 1315 - Nie chce drukować na nowym kartridżu.

Czy to któraś z nich jest odpowiedzialna za drukowanie tylko czarnym ?

Ustawiłem tak lecz "E" nadal jest na drukarce :(
  • Spec od drukarek
    To jest to: "Druk tylko czarnym w odcieniach szarości" i teraz jeszcze musisz wyjąć ten uszkodzony kolorowy.
  • Poziom 13  
    konmaj napisał:
    To jest to: "Druk tylko czarnym w odcieniach szarości" i teraz jeszcze musisz wyjąć ten uszkodzony kolorowy.

Zrobiłem tak i nadal "E: :(

Wszedłem jeszcze w jakaś opcję i mam coś takiego

HP 1315 - Nie chce drukować na nowym kartridżu. HP 1315 - Nie chce drukować na nowym kartridżu.
  • Spec od drukarek
    Wyczyść styki w karetce i na pojemnikach, potem ewentualnie spróbuj, jak drukarka zareaguje na te stare pojemniki.
  • Poziom 13  
    Właśnie czyściłem styki w drukarce i w pojemnikach wacikiem i spirytusem i nadal to samo.
    Zastanawia mnie jedno, dlaczego gdy biorę wacikiem po tym z czego wydobywa się tusz z pojemnika ( nie wiem jak to sie nazywa głowica ? :P ) to wacik jest bardzo mało czarny, na kolorowym tego nie sprawdzałem bo kupiłem pusty pojemnik.

Można jakoś sprawdzić ile tego tuszu jest w czarnym ? kupiony był nie dawno, nie dawno drukował stronę testową, pojemnik czarny to activejet np. 27 15ml.
  • Poziom 24  
    Sprawdź styk w klapce dostępu do pojemników, miałem kiedyś problem z nią, czy była zamknięta czy otwarta sygnalizowany był error pojemników z tuszem i przejrzyj złącza.
  • Poziom 13  
    OK zabieram się za sprawdzenie wszystkiego.

Klapka chyba jest ok ponieważ jak drukarka jest włączona i otworze klapkę to ta szyna z pojemnikami podjeżdża na środek, dziwi mnie tylko dlaczego tusz czarny nie brudzi jak sie dotknie do miejsca skąd wydobywa się tusz.

Dam znać po wszystkim.

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

Wszystko jest dobrze sprawdziłem dokładnie, wydaje mi się że te pojemniki są do niczego.

Opłaca się kupić na allegro kolorowy i czarny pojemnik z tych tańszych ?
    Mam jeszcze jedno pytanie, jaka drukarka może i być z tych starszych opłaca się kupić tak aby tusze były tanie ?
  • Poziom 24  
    Ważne, mam dwa zasilacze do HP 1315 , po podłączeniu pierwszego sygnalizuje błąd pojemnika, na drugim o większej wydajności prądowej jest OK. Podmień zasilacze.
    Możliwe że pojemności na wyjściu zasilacza do wymiany jeśli to oryginał.