Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskop Avt2720 - diody

08 Mar 2013 19:11 801 3
  • Poziom 11  
    Witam,
    Czy mogę użyć tylko 8 diod niebieskich i 8 czerwonych zamiast tych 24 bez zmiany wartości rezystorów itp?? Schemat w załączniku.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Witam

Tak możesz ale musisz pamiętać żeby podłączyć jak na schemacie 4 czerwone szeregowo np. 8 czerwonych byłyby to diody D1-D8 (D1-D4 jeden szereg, D4-D8 drugi szereg). Niebieskie diody łączysz po 2 w szereg np. D26-D36
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Tak, tak wiem ze trzeba tak jak napisałeś podłączyć diody. Dziękuję również za pomoc.
  • Poziom 11  
    Cześć,

Mam kit z tematu i chciałbym zamiast docelowych modułów led zastosować gotowe lampy ledowe tz. DRL - światła samochodowe dzienne. Lampa taka zasilana jest bezpośrednio z instalacji samochodowej, więc wymaga napięcia "12V", a prąd jaki pobiera to do 2A na lampę (zmierzone).

Napięcie w miejscu podłączenia modułów led na płytce wynosi ok. 8V. Zapewne obciązenie prądowe takiej lampy uszkodziłoby tranzystory oryginalne.

Nie znam się na elektronice na tyle by samemu coś zbudować. Czy byłaby możliwość podmienić tranzystory na takie, które będą działały jako bramka sterująca?

Chciałbym mieć na wyjściu moc jaka jest na zasilaniu. Na schemacie widzę, że pomiędzy zasilaniem płytki a punktem podłączenia ledow jest jeden rezystor i tranzystor.
    Są takie tranzystory, które działają jak przekaźnik mechaniczny (oczywiście dużo szybciej i niemechanicznie)?

Proszę o pomoc w temacie.