Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes SLK 320 2000 V6 - Wypadanie zapłonów

08 Mar 2013 19:17 3198 3
  • Poziom 14  
    Witam,
    Jak w temacie Auto
    Mercedes SLK 320 benzyna 2000rok V6.
    Problem polega na tym iz po odpaleniu auta-pracuje normalnie i rowno, jednak gdy dodac gwaltownie gazu to zaswieca sie CHECK i auto przestaje rowno pracowac i brak mu mocy, nie chce jechaec.
    Po zgaszeniu i odpaleniu znow pracuje normalnie jednak gdy sie przygazuje to zaczyna sie od nowa-szarpanie dlawienie nierowna praca silnika.

Zdiagnozowano wypadanie zapłonów na cylindrze 1 2 3.lub 1 4 6
    Świeci kontrolka silnika CHECK.
    Wymieniłem świece na nowe 12 sztuk.
    Zamieniane miejscami moduły cewek.
    Sprawdzone cisnienie na cylindrach wszedzie 12.
    Cisnienie na listwie paliwa 3.5bara
    Odłaczyłęm wydechy.

Nie bardzo mam pojecie co jeszcze mozna sprawdzic. wydaje mie sie ze jest rozciagniety lancuch jednak nie jestem pewien czy wlasnie w ten sposob auto by sie zachowywalo.
    Mozliwy jest jeszcze jeden scenariusz mianowicie padniety czujnik polozenia walu lub walka rorzadu jednak wtedy wg mnie diagnoza powinna to wychwycic.

Co jeszcze mozna sprawdzic? jakies sygestie?
  • Poziom 10  
    Wejdź na forum MB kolega NOC ci odpowie
  • Poziom 20  
    Trzeba podłączyć do SD i sprawdzić, przepustnicę, przepływkę, wartość podciśnienia. Rozciągnięty łańcuch też można sprawdzić przez ustawienie punktów wszystkich. Jeżeli zapłon wypada prawie na wszystkich cylindrach to zamiany cewek nic nie dadzą bo raczej mało prawdopodobne żeby wszystkie padły. Może jeszcze jest za słaba masa na silniku.
  • Poziom 14  
    Zalany sterownik. Po naprawie ECU wszystko ok.