Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szlifierka Bosh PWS 720-115 - Jak wymienić łożysko na wirniku ?

08 Mar 2013 19:42 8145 9
  • Poziom 14  
    Witam ponownie. Doszedłem do momentu jak na zdjęciu i jestem w kropce, segera nie ma widać tylko to co na zdjęciu, nie wiem jak zdjąć zębatkę by wymienić łożysko. Bardzo proszę o pomoc. Szlifierka kątowa Bosh PWS 720-115.
    Pozdrawiam.

Załącznik usunięty- zapoznaj się z ogłoszeniami w dziale!
    [Akrzy]
  • Poziom 26  
    Ze zdjęcia nic nie wynika pokaż wirnik od czoła zębatki,może trzeba go zbić albo ściągacz zastosować.Łożysko jak nie chce się zbić a jest uszkodzone delikatnie nacinam fleksem i rozłamuję.
  • Poziom 14  
    PW anet870
  • Poziom 33  
    Tu masz schemat "rozłożeniowy"
    http://www.serwis.specmajster.pl/data/include/cms/Rozkladowki-Serwis/Rozkladowki-BOSCH-zielony/Rozkladowki-PDF/PWS_720-115.PDF
    Pochodzi z
    http://www.serwis.specmajster.pl/pol_m_Czesci-zamienne-BOSCH_BOSCH-Zielony_Szlifierki-Katowe_PWS-720-115-3684.html
    Może coś wydedukujesz, a sklep mogę polecić, solidna firma.
    Wirnik wygląda na zespół rozbieralny- zębatka nie ma nakrętki? Może zaprasowana na stałe.
    V.
  • Poziom 26  
    Więc się kolego nagimnastykujesz aby nie uszkodzić...spróbuj przy pomocy palnika.
  • Poziom 33  
    Niestety, tak są te maszynki produkowane, by niespecjalnie opłacało się je naprawiać.
    W podobnej szlifierce chciałem wymienić łożysko wałka narzędziowego- no i pipa blada- jest zatopione w pokrywie przekładni, zresztą tak samo jak w modelu tytułowym.
    V.
  • Poziom 14  
    Wygląda jak by był wbity tam klin na końcu szerszy niż fi zębatki i łożyska. Chyba temat został wyczerpany nie widzę sposobu by zdjąć zębatkę.

Dodano po 1 [minuty]:

vorlog napisał:
    Niestety, tak są te maszynki produkowane, by niespecjalnie opłacało się je naprawiać.
    W podobnej szlifierce chciałem wymienić łożysko wałka narzędziowego- no i pipa blada- jest zatopione w pokrywie przekładni, zresztą tak samo jak w modelu tytułowym.
    V.

Ostatnio wymieniałem w starym żółtym einhellu i nie było problemu
  • Poziom 33  
    Zębatka kosztuje 19,93 zł, nawet jakbyś ją rozciął to nowa nie majątek.
    V.
  • Poziom 14  
    Na pewnym portalu aukcyjnym jest taki wirnik do sprzedania, na zdjęciu widać że bez zębatki. zdaje się że nawet nie ma tego "grzybka" o którym piszę. Może jest na klinie, nie wiem.
  • Poziom 14  
    Udało się to rozebrać, zębatka jest zakładana na ciepło, toczona parę setek mniej, podgrzana wskakuje na wirnik jak wystygnie jest nie do ruszenia. Temat uważam za wyczerpany i dziękuję za pomoc.