Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3xDS18B20 - Nie wywoluje mi ds z flagą alarmu

feelka 08 Mar 2013 19:44 735 4
  • #1 08 Mar 2013 19:44
    feelka
    Poziom 6  

Cześć

Napisałem funkcje:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

W instrukcji ds wyczytałem, że ds18b20 reaguje na tą komendę tylko wtedy gdy pojawiła sie flaga alarmu, czyli temp nie jest z zakresu <tl,th>. Umiem juz zapisać ogólnie temp do eeprom, odczytać 2,3 bit ale nie czaje gdzie układ ustawia tą flagę i jak ja przechwycić. Niby jest inna funkcja, recall,która ustawia alarmy w bajtach th i tl, ale ja normalnie nie czaje jednej opcji, skoro zapisuje te temp. do sratchpada, potem przesyłam ją do eeprom, i potem ją wywołuję recallem, i odczytuje to cały czas czytam to co wysłałem, nic mi się tam nie zmienia, mimo, że temp. na dsie wzrosła kilkukrotnie. I gdzie on te temp. porównuje i gdzie ustawia rezultat porównania.
    Będę wdzięczny, jeśli ktoś mi wyjaśni jak przechwycać tą flagę, bo potrzebuje tego, ponieważ zbudowałem układ, który jest nagrzewany od środka drutem oporowym i badając temp. którą będzie inna chce rozwierać zasilanie układu lub zwierać gdy jednak bęzie z zakresu. Wyczytałem, że można korzystać z tych dodatkowych funckji TH i TL i chciałbym wykorzystać w 100% mozliwości ds. Niby mogę pokonwersji temp. z jakiegoś czujnika porównać część rzeczywistą z moim przedziałem i tez działa, ale jednak wolałbym z tego skorzystać.

0 4
  • #2 08 Mar 2013 20:51
    zumek
    Poziom 39  

feelka napisał:
    ...W instrukcji ds wyczytałem ...

Aby "odnaleźć" DS-a/DS-y z ustawioną flaga alarm, należy użyć algorytmu identycznego, jak przy wyszukiwaniu urządzeń na magistrali 1w, czyli jak przy SEARCH ROM (0xF0).
    Przykładów, na forum jak i w sieci - multum :-D

0
  • #3 08 Mar 2013 21:47
    feelka
    Poziom 6  

No wiem jak działa search podcza szukania id. Ale tutaj nie rozumiem co oznacza odpowie układ. chodzi mi tylko jakie komendy wysylac po wyslania 0xEC zeby sprawdzic stan flagi

0
  • Pomocny post
    #4 08 Mar 2013 22:32
    zumek
    Poziom 39  

feelka napisał:
    No wiem jak działa search podcza szukania id. Ale tutaj nie rozumiem co oznacza odpowie układ. chodzi mi tylko jakie komendy wysylac po wyslania 0xEC zeby sprawdzic stan flagi

No to może powiem inaczej. Funkcji ALARM SEARCH, należy użyć w identyczny sposób, jak SEARCH ROM. Skoro wiesz jak działa SEARCH ROM, to wiesz jak działa SEARCH ALARM. Różnica jest tylko taka, że SEARCH ROM "zwraca" ID wszystkich DS-ów, a ALARM SEARCH, tylko ID DS-ów z ustawioną flaga alarmu temperatury.
    Jasne :?:

0
  • #5 09 Mar 2013 09:44
    feelka
    Poziom 6  

dzięki działa. musisz być naprawdę ogar w temacie :D.

0