Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodge Grand Voyager 3.3L '95 - dolny licznik nie działa

autoas 08 Mar 2013 20:41 2640 4
  • #1 08 Mar 2013 20:41
    autoas
    Poziom 42  

Witam!
    Panowie podrzućcie jakiś pomysł, cały dolny licznik nie działa..nic, zegary lampki, wyświetlacz nic..
    Auto jeździ, z tyłu za licznikiem złącze w stanie super plus, panel klimatyzacji z tyłu w stanie super plus. czy licznik podłączony czy nie, klimatyzacja podłączona czy nie, auto pali i jeździ
    Licznik rozebrany i brak punktu zaczepienia w klimatyzacji też super (ktoś już szukał usterki...)
    Klimatyzacja co prawda miga, ale słychać jakieś klapy stukające, mniejsza
    Jakieś sugestie...
    Pozdrawiam!

0 4
  • Pomocny post
    #2 09 Mar 2013 00:13
    MartBan
    Poziom 21  

Zostaje Body CM. Wycieraczki, szyby, kierunki itp. działają? Rozbierz i zobacz czy Motka nie lutowana, może ktoś przebieg robił i nie poszło.

0
  • #3 09 Mar 2013 10:41
    autoas
    Poziom 42  

Wszystko inne rzeczy działają, skrzynia, ABS, Airbag, kierunki, itp oprócz licznika, klima jest manualna bez wyświetlacza, radio oryginalne, działa jeszcze jest na kasety
    W wycieraczkach brak jest czasowych, zatrzymują się gdzie popadnie...
    Wygląda, że jest tam sieć CCD +/-
    Czy to taka sama równoległa jak CAN?
    Klient twierdzi, że stało sie to po odłączeniu akumulatora ale.....czy to prawda
    W liczniku nie zauważyłem jakiegokolwiek lutowania, ale zaglądane było już wszędzie....
    Szczerze to nie mam żadnych schematów do tego modelu..
    Złącze mam 13 pinowe na tablicy 7/6

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

Schematy mam...
    CCD +/- mam przejście do body - jakie powinno być właściwe napięcie, bo względem masy mam dwa razy po ok 0,6V dodatniego???
    Czy brak informacji na CCD całkowicie unieruchamia tablicę, czy powinna coś pokazywać?

0
  • Pomocny post
    #4 09 Mar 2013 14:54
    MartBan
    Poziom 21  

Tak, to taki prastary can, cyfrowy przesył danych. Ściągnij sobie sam naprawiam PDF eng. ok. 55 MB lub daj maila to podeślę, są schematy. Zajrzyj do BCM pod Junction Block (skrzynka bezpieczników i przekaźnikow w nogach kierowcy) tam jest procesor Motoroli zawiadujący m.in. zegarami, które w razie problemu będą całkowicie martwe.

0
  • #5 22 Paź 2013 08:22
    autoas
    Poziom 42  

Auto dawno pjechało, ale licznik był uszkodzony..

0
  Szukaj w 5mln produktów