Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telenot - Proszę o opinie

LiveCam 08 Mar 2013 22:31 2994 13
Optex
 • #1
  LiveCam
  Level 16  
  Witam!
  Panowie mam pytanie, otóż rozpoczynam współpracę z firmą Telenot i nasuwa mi się pytanie do instalatorów czy też użytkowników tych systemów. Jakie są wasze opinie na temat ich systemów.Podobno Mercedes wśród alarmów, a ja szczerze mówiąc nie znam tej firmy i jak na razie testuję ich system i wygląda na bardzo solidny, ale interesuje mnie opinia osób, które wiedzą coś więcej na ich temat. Może ktoś z Was instalował ich system i wie coś więcej ?
 • Optex
 • #2
  zxvxv
  Level 11  
  Ten system jest bardzo drogi i trudno będzie przekonać klienta.
  Ponadto nie wyróżnia się niczym szczególnym, co uzasadniało by cenę.
  Jedyna innowacja to kolorowe czujniki, ale w cenie...... X razy więcej niż rynek.
  W dobie gdy agencje ochrony koszą 95% zleceń z rynku systemami po max 2500 zł , to nie wiem czy zamontujesz jeden taki system w roku.
  Ale obyś miał samych takich klientów.
  Obecnie systemy, na których jest marża i są konkurencyjne - mogę polecić:
  I. Tececom Premiere - potrafi niewiele mniej od Satel'a, a jest 30% tańszy / klawiatura z wyświetlaczem 299 zł dla klienta końcowego!
  II. Bezprzewodowy Jablotron - 60 miesięcy gwarancji rewelacyjna jakość i szybkość instalacji, a co za tym idzie koszt .
  III. Magistratowy Jablotron Flexi JA100. Najnowszy system na rynku, czujnik PIR magistralowy kosztuje klienta końcowego poniżej 100 zł. Ogromne możliwości i prostota konfiguracji !

  Zaletą Telenot'a jest wywalona w kosmos cena - dla snoba, których niestety jest coraz mniej !
 • #3
  extremeee
  Level 25  
  @zxvxv czy ten Texecom posiada jakąkolwiek klasę/grade ??

  Jablotrony to raczej takie bardziej zabawki i nie do końca rozumiem ekscytację czeskimi systemami.
  Dla przykładu JA100 z swoją magistralą która nie jest pętlą i bez fabrycznie montowanych izolatorów zwarć.
 • Optex
 • #4
  zxvxv
  Level 11  
  Texecom - dystrybutorem jest Volta, klasa 2 - zapznaj się- bo warto .
  Jablotron - instaluje od 2 lat i nie miałem żadnej padaczki.
  A propos pętli ja zawsze dociągam 2 koniec pętli do centrali i nie podłączam - w razie awarii okablowania się przyda !
 • #5
  extremeee
  Level 25  
  @zxvxv ad. Jablotron - owszem - tylko że jeśli to ma być poważny system a nie zabawka to powinna to być pełna pętla która w przypadku np. uszkodzenia elementu nr 2 na magistrali nie spowoduje wyłączenia całej reszty systemu - na tym ma polegać redundancja w przypadku magistral.
  Ta centrala jest po prostu bardzo mało odporna na celowe uszkodzenia systemu bo sabotując jeden z pierwszych elementów wyłączyć możesz cały system - już nie wspominam o tym że dobierając się np. do sygnalizatora w systemie w którym nie ma izolatorów zwarć także wyłączysz cały system.

  Texecom nie znam - aż z ciekawości zobaczę- grade 2 to w sumie żaden wyczyn ale dobrze że chociaż jest to sklasyfikowane ;) Jeśli cenowo jest mniej niż Satel to czemu nie ;)

  Telenot kiedyś był klasą samą dla siebie - teraz troszkę cenowo odbiegają od rynku ale produkty nadal bardzo wysokiej jakości.
 • #6
  zxvxv
  Level 11  
  W Jablotronie pętla, OK - to wada.
  Ale co do izolatorów zwarć, to inne troszkę założenie przyjął producent.
  Elementy wystawione na zewnątrz, lub inaczej narażone na próby ingerencji, powinny być wpięte przez separator magistrali / JA-100T /. Wyszli z założenia, że nie ma potrzeby izolatorów montować w każdym elemencie i zrobili osobną pozycje. Pewnie przez to cena jest lepsza.
 • #7
  Anonymous
  Level 1  
 • #8
  SMDmaniak
  Level 23  
  Witam!

  Ten Telenot wyglada mi na bardzo drogi klon Bosch`a. Za taka kase Nexwell jest lepszy.

  pozdr
 • #9
  vampir28
  Level 2  
  Witam
  Instaluje systemy telenota w pewnej sieci handlowej i powiem szczerze że tam wymaga właściciel że ma być to i nic innego , ale osobiście bym go nigdzie indziej nie zamontował . Jest dość toporny , nie wiem czy lubisz lutować ale w centrali , klawiaturach modułach i innych wszystkie połączenia są lutowane.
 • #10
  cjm
  Level 2  
  Witam ! Firma nasza od 2012 montuje te systemy alarmowe - Telenot , produkcji niemieckiej . Mocowane są w pewnej sieci handlowej też niemieckiej . Jak do tej pory uruchomiłem ich około 50 szt , więc mam już wyrobione zdanie na ten temat . Bardzo solidny system , odporny na wszelkie zakłócenia zewnętrzne co ma szczególne znaczenie dla serwisu , bardzo prosty w obsłudze , obsługa dostosowana specjalnie dla niemieckich dziewcząt :D , programowanie dla instalatora trochę skomplikowane ze względu na wiele możliwości konfiguracji systemu , lecz do opanowania .Przedstawiciele na Polskę firmy Telenot udzielają tu w razie jakiś kłopotów natychmiast wszelkiej pomocy . Montaż jest zarówno w wersji konwencjonalnej i cyfrowej .Do cyfrowej, adresowalnej specjalne wymagania co do okablowania - droga skrętka komputerowa w ekranie . Lutuje się to fakt w centrali , lecz ja to uważam za plus - solidne połączenie . System bardzo drogi lecz cena adekwatna do jakości . Wady - problemy z łącznością isdn , wynikające raczej z powodu niedoskonałości naszej łączności w Polsce -chińskie NT.Mało też jest firm które są w stanie je w pełni monitorować po vds . System polecam, sam taki mam u siebie w domu . Pozdrawiam.
 • #11
  szukająca
  Level 1  
  Wiem, że trochę czasu minęło od ostatniej wiadomości w tym temacie. Ale poszukuje informacji o alarmach firmy Telenot właśnie, a to jedyne miejsce, gdzie cokolwiek się pojawia. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wam działają, albo co słyszeliście na temat ich systemów? Będę bardzo wdzięczna ;)
 • #12
  cjm
  Level 2  
  Witam ! Na temat alarmów Telenot , wypowiedziałem się wyżej i jest to opinia nadal aktualna . Założyłem ich ok. 70 szt . Bardzo solidny system alarmowy wyprodukowany w Niemczech . Niewątpliwą zaletą jest to, że nie można go kupić w sklepie, dostępny jest tylko w sprzedaży bezpośredniej czyli włamywacze go nie znają , instalator który go montuje musi być zatwierdzony przez firmę Telenot . Problem jest z monitoringiem pełnym tego systemu - wykonuje go tylko jedna firma w Polsce . Pozdrawiam i jak trzeba z chęcią służę pomocą , jak sądzę w Polsce mam największe doświadczenie w tym temacie .
 • #13
  sciacho
  Level 18  
  Mam z telenot 10 letnie doświadczenie i mogę polecić te centrale ,ale przede wszystkim urządzenia comXline łączności (DWG , AWUG) - to naprawdę niezawodne skrzynki.
  Centrale serii Complex co prawda przy poczciwych 561-MB100 czy nawet MB48 Honeywell'a wypadają raczej blado i raczej te drugie nazwał bym mercedesem. Choć trzeba zaznaczyć że są o wiele tańsze od MB-Secure jak i serii 561-MB.
 • #14
  rafikoz
  Level 1  
  Instaluje systemy TELENOT od 15 lat, przewaznie sklepy z bronia ,jubilery jak i domy prywatne i male przedsebiorstwa, niema lepszego systemu. Łatwy w instalacj , programowaniu i co wazne łytwy w obsludze dla klijenta?