Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 350E5C-A05 brak sterowania jaskawością z klawiatury funkcyjnej

kreslarz 08 Mar 2013 23:40 2613 8
    kreslarz
    Level 35  
    Witam Kolegów!
    Kilka dni temu zakupiłem dla kolegi laptopa Samsung 350E5C-A05. Ze względu na obsługę dość archaicznego sprzętu i przerażenie w oczach Kolegi na widok kafelków Windowsa 8 zdecydowaliśmy się na skasowanie Win8 i "przesiadkę" na stary dobry XP. Okazało się, że wytrzebienie WIN8 to niezłe wyzwanie, ale jakoś z bólami dało się pokonać. Na czysty sformatowany i podzielony na partycje dysk (500GB podzielony na 50+450 GB) został wprowadzony WIN XP. Następnie dograłem wszystkie (lub prawie wszystkie) sterowniki znalezione na stronie Samsunga. Praktycznie wszystko wystartowało prawidłowo, oprócz niektórych klawiszy funkcyjnych. Głównie brak sterowania jasnością ekranu (klawisze Fn+F2 i Fn+F3). Siła głosu i wyłączanie fonii zrealizowane na Fn + (F6, F7, F8) działa prawidłowo. Jak na chwilę obecną nie znalazłem rozwiązania problemu. Proszę uprzejmie bardziej obeznanych w temacie o podpowiedź co wgrać, aby dość potrzebna funkcja zaczęła działać. Dodam jeszcze, że karta graficzna, to HD INTEL a sterowanie jasnością i innymi parametrami obrazu działa spod aplikacji sterującej grafiką bezproblemowo, jest tu jaskrawość, kontrast i inne parametry obrazu.
    Proszę o podpowiedź
    Pozdrawiam użytkowników Elektrody.
    kreslarz
    Level 35  
    Witam!
    Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
    Device Manager nie zgłasza żadnych nieprawidłowości.
    kreslarz
    Level 35  
    Tak, dmhkcore.exe znajduje się na ścieżce
    C:\Program Files\Samsung\Easy Display Manager\dmhkcore
    Zauważyłem właśnie, że sterowanie dźwiękiem odbywa się nieco dziwnie - nie wymaga naciśnięcia klawisza Fn, tylko bezpośrednio F6, F7 lub F8. To samo dotyczy klawisza F5, do którego przypisana jest funkcja "TOUCHPAD ON/OFF". Nie działają również funkcje przypisane klawiszom F1, F4, F11 i F12.
    kreslarz
    Level 35  
    Tak, oczywiście. W "PROGRAMY" pojawia się zakładka "SAMSUNG" a w nim EDM. Został "pobudzony" do działania. Dodatkowo sprawdziłem kilka dostępnych wersji tego programu od 3.0.3.5. poprzez 3.2.3.1, 3.2.5.5 do 3.2.9. Niestety ta wersja laptopa chyba ma sterowniki ustawione tylko pod WIN 8. Samsung na swoich stronach nie udostępnia dla tego modelu dedykowanej wersji programu EDM, zatem nie bardzo wiadomo, która jest właściwa. Obawiam się porażki, a dla mnie sprawa jest dość prestiżowa.
    Gdyby tylko chodziło o sterowanie jasnością ekranu, to jest ona dostępna przez właściwości karty graficznej, ale nie ma możliwości korzystania z oryginalnych funkcji przypisanych do F5, F6, F7 itd. Jak wcześniej napisałem działanie funkcji dodatkowych tych klawiszy NIE WYMAGA równoczesnego użycia Fn, co wyklucza używanie np. F5 jako przycisku wymuszającego odświeżania ekranu.
    Pozdrawiam.
    kreslarz
    Level 35  
    Sprawdziłem 19 odmian EDM od wersji 2.2.6.0 po ostatnią dostępną 3.2.3.13 niestety bez pozytywnego rezultatu. Prawdopodobnie ze względu na fakt, że jest to stosunkowo nowa wersja komputera nie ma jeszcze w internecie EDM dla tego modelu, w dodatku wspierającego Windows XP.

Może jeszcze komuś nasunie się jakieś rozwiązanie, proszę o niekasowanie tematu.
    Pozdrawiam